Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa takie dekodery,na jednym wszystko działa ok.Gdy podłącze w to samo miejsce drugi "szatkuje"mi obraz na wszystkich TVN HD.W czym tkwi problem z tym drugim?

Zgaduję że problem jest z modelem DSI87 (z kartą z przodu). Mozna bawić się z ustawieniem anteny specjalnie pod ten tuner ale sukcesu nie wróżę. NC+ twierdzi że to problem z anteną (no bo nie z ich supermega sprzętem). Na infolinii, w e-mailach jak i w punktach sprzedaży usłyszysz to samo - wina anteny, instalacji. Bzdura!

U mnie to samo. Na 5 instalacjach ten jeden DSI87 nie działa, na tvn-ach w wersji HD, gdzie wszystkie inne działają bez zarzutu. Z wielkim oporem ale wymienić można w punkach na model DSI83 - na tym modelu wszystko działa i antena nagle okazuje się super dobra.

Jak się okazało w punkcie sprzedaży działał gorzej na ich instalacji niz na mojej - stopklatki i ogólny brak obrazu zamiast kwadratów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przetestowałem dla pendrive'a o pojemności wymienionych wyżej czyli z 32 GB radził sobie bez najmniejszego problemu, czyli małe pojemności daje sobie radę bez problemu...dla 0,5 TB i 2 TB już nie, może w następnej aktualizacji już będzie, pozdrawiam tutaj software development to czytających :jupi::brawo:

Dobry wieczór, a właściwie ranek!

 

Na reszcie po prawie miesiącu testowania różnych porad i wszystkich dostępnych dodatków włącznie z zakupem (niepotrzebnym!) listwy przepięciowej winę za te moje problemy ponosi NIEWŁAŚCIWY zasilacz, który podmienili mi przez pomyłkę w czasie jednej z testowania ich dekodera w punkcie napraw :censored:

 

Obecnie dekoder działa ok po wymianie i wydaniu właściwego zasilacza do niego, obydwa dyski bez i z zasilaniem zewnętrznym podpięte do portu USB działają bez najmniejszego problemu ! Oby tak dalej...przy okazji druga karta od mulitiroomu zgubiła uprawnienia, ale nadanie ich za pomocą ica dało już efekt po 10 minutach...pozdrawiam wszystkich czytających i starających się pomóc po mimo obiektywnych problemów z ludźmi i ze sprzętem :D:jupi::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdybym nie poszedł do tego samego punktu po raz trzeci to też bym nie wpadł na to szczerze mówiąc :P:censored: a właściwie pisząc :mrgreen:

 

A problem podobny miałem z zasilaczem do wzmacniacza/tunera telewizji naziemnej cyfrowej. W obydwu była ta sama wtyczka do odpowiedniego urządzenia (oczywiście różne parametry zasilania i mocy) a różniły się TYLKO kształtem, toteż sam bym NIGDY nie wpadł na taki PRZYPADEK :brawo::jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przestał mi Sagemcom odbierać kanały HD ale tylko te TVN-owskie. Na tych kanałach mam komunikat (Sprawdź instalację antenową (satelita Hot Bird). Proszę o radę. Odłączyłam zasilanie i nic nie próbowałam przywracać ustawień fabrycznych bo się boję :) ( to nie jest mój dekoder tylko pożyczony). Proszę pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazania sygnału w dekoderze często odbiegają od rzeczywistości, jeśli kanały nie wskoczą to faktycznie czasza mogła ulegnąć przestawieniu i trzeba będzie skorygować jej ustawienie, najlepiej przez kogoś, kto się na tym zna. :wink:

Przy tym wietrze okaże się, jak solidnie są zainstalowane anteny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy każdy sagemcom tak ma przy włączaniu? Najpierw na ekranie jest boot i zielona dioda, za chwile jakby się wyłącza - na ekranie pojawia się zegar i czerwona dioda i dopiero po drugim boot pojawia się obraz. Od momentu włączenia dekodera do pojawienia się obrazu mija jakieś 30-40 sekund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[dsi87] mam monoblocka na astre i HB. wczoraj znikły mi kanały z astry takie jak trwam i cała reszta niemieckich. co ciekawe programy tvp świecą. Jak wiał xawery wszystko mi śmigało jak trzeba. aż tu nagle, w piątek bez wyraźnego powodu ciemność. wyszukiwałem kanały, wył i wł dekoder z prądu - bez efektu. zanim zacznę szukać telefonu do instalatora chciałbym się dowiedzieć kto ma jeszcze podobną sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja również mam problem z EPG (stały - od kilku miesięcy). Objawia się to w ten sposób, że po włączeniu dekodera przez klika godzin EPG działa poprawnie, a potem dezaktualizuje się (kilkugodzinne opóźnienie, bądź brak informacji). Na infolinii poradzono mi, żebym zostawiał na noc na kanale TVP1 (????) Oczywiście nic to nie dało, pomijając sens takiego EPG. Prościej sprawdzić na smartfonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...