Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@ ZG Master

 

Jak zasysa aktualizację to na dekoderze tym wyświetla na panelu np.: -099P pierwszy etap ściąga drugi instaluje dekoder po wszystkim sam się uruchomi :) Wesołego oraz udanego nowego roku :) ostatni upgrade softu był w Środa 17.07.2013 r. Ona wprowadziła nowy styl z nc+ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[dsi87+monoblock] nawiązując do tego że coś jest po mojej stronie, to podejrzewam, że astra(diseq) został przypadkowo wyłączony w dekoderze i stąd brak odbioru astry (albo to coś z antena/konwerterem). dotychczas wystarczyło wybrać kanał z astry i był obraz. czy w dsi87 można jakoś manualnie włączyć lub sprawdzić działanie odbioru satelity Astra?

 

edit: po wciśnięciu przycisku sat/ant na wyświetlaczu dekodera wyświetla się napis "Ucr" i ... nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

od kilku dni mój dekoder dziwnie się zachowuje...

 

Mianowicie, kompletnie nie działa ustawianie głośności na wyjściu HDMI, można wirtualnie ściszyć do 00 na wyświetlaczu i na OSD do 95% potem pokazuje się U00 na wyświetlaczu i już nic nie można zmienić (oczywiście nie wpływa to na siłę dźwięku). Po drugie w tle programu z EPG zawsze słychać fonię z TVP Seriale, co jest niezwykle irytujące, bo ile można słuchać Rancza, czy Ojca Mateusza.

 

Jakieś rady? Czy można w jakiś sposób zmusić dekoder do reinstalacji aktualnego oprogramowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników Sagemcom DSI87. Czy u kogoś z Was też coś takiego jest widoczne? Otóż gdy oglądam program przez złącze HDMI, (złącze SCART jest podłączone do nagrywarki), w dolnej części ekranu, przy jasnym tle, widać punkty, jakby pozostałość dolnej linii prostokątnego obszaru informacji o programie. Wygląda to tak, jakby informacja nie była całkowicie wygaszona i pozostawiała na ekranie ślad dolnej krawędzi. Zrobiłem zdjęcia (trochę niewyraźne), ale tak to wygląda (nie są to żadne wypalone piksele, przy oglądaniu z innych źródeł tych kropek - linijek nie ma):

pnej.jpg

 

pn9u.jpg

 

f48q.jpg

 

Czy można się tego jakoś pozbyć? Chodzi mi o to, by przez cały czas nie były wyświetlane stałe punkty w tych samych miejscach ekranu.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam pytanie do użytkowników Sagemcom DSI87. Czy u kogoś z Was też coś takiego jest widoczne? Otóż gdy oglądam program przez złącze HDMI, (złącze SCART jest podłączone do nagrywarki), w dolnej części ekranu, przy jasnym tle, widać punkty, jakby pozostałość dolnej linii prostokątnego obszaru informacji o programie. Wygląda to tak, jakby informacja nie była całkowicie wygaszona i pozostawiała na ekranie ślad dolnej krawędzi. Zrobiłem zdjęcia (trochę niewyraźne), ale tak to wygląda (nie są to żadne wypalone piksele, przy oglądaniu z innych źródeł tych kropek - linijek nie ma):

pnej.jpg

 

Diagnoza prosta - dekoder do wymiany lub do sprawdzenia w APS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[dsi87] chciałem sprawdzić poziom sygnału z pewnego transpondera. w tym celu wybrałem ustawienia-> wyszukiwanie kanałów -> zaawansowane. na początku strony jest hotbird 6/8/9 i zaznaczona strzałka w prawo. niestety nie działa i nie można zmienić. spodziewałem się rozwiązania podobnego jak w starych mediasatach, czyli albo niezmienialny profil hotbird z parametrami cyfry albo (po wciśnięciu strzałki w prawo) satelita "inny" gdzie można wpisać właściwe parametry innych transponderów. Jak to faktycznie działa w tym nieszczęsnym sagemcomie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam sie nad wzieciem tego tunera pod katem MR w nc+. Mam Pace PVR, a na drugim TV uzywalem swojego Globo Opticum 9500HD lecz sie popsul. Mam kilka pytan dotyczacych tego/tych dekoderow. Wyczytalem, ze DSI 83 rozni sie od DSI87 miejsce, w ktore wklada sie karte. Czy jest to tylko jedyna roznica? Czy jesli kupie go na alle*ro to bez problemu bede mogl wlozyc swoja karte i bedzie dzialal oraz czy jestescie zadowoleni z tego dekodera? Z gory dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, czy ktoś z Was miał problem z taką informacją- BRAK SYGNAŁU Sprawdź instalację antenową (Satelita Hot Bird)?

 

Wyświetla mi się ten komunikat tylko, a wyłącznie na kanałach TVN HD, TVN 7 HD, TVN Style HD, TVN Turbo HD oraz TVN 24 HD i oczywiście ów kanały nie działają. Cała reszta łącznie z Canalami+ i HBO chodzą bez problemu. O co kaman?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...