Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To nie błąd. Trzeba uważnie obserwować kiedy wybierasz odpowiednią funkcję. Spróbuj jeszcze raz.

Nie wydaje mi się żeby wymagało to takiej uwagi. Wciskam OK, wyskakuje lista kanałów po prawej stronie, naciskam strzałkę w prawo pokazują się kolejne kanały a jednocześnie siła głosu się zwiększa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pytanko odnośnie dekodera DSI87 po aktualizacji.

1. We wcześniejszej wersji po 2wu krotnym wciśnięciu klawisza "ok" było info o kanale co leci obecnie tego nie mam i za każdym razem muszę skakać kanałami góra dół by przeczytać co leci czy też tak macie czy jest jakiś klawisz poza "Prog" by się wyświetliło co leci na kanale.

2. Pytanie na 2ch moich dekoderach tak jest w godzinach wieczornych po przełączaniu kanałów na liście pokazuje programy które już leciały np. gdy jest godzina 22ga po przełączaniu kanałów na liście o programie (2 pozycje co wyświetla na dole) pokazuje mi godzinę 17-18 różne na różnych kanałach.

3. Czy jest możliwość zmiany czcionki na większa jeden dekoder mam podłączony do 32" w dosyć sporej odległości i bardzo ciężko przeczytać co leci (biały tekst na szarym tle jak już pasek najdzie na napis, naprawdę nie wiem co za geniusz na to wpadł, już nie mówię jak na projektor przełączę jak to wygląda).

4. Od aktualizacji każdego poranka również mam na dekoderze bootowanie i czekanie około minuty nim się coś pojawi dekodera nie wyłączam dekodera nigdy chyba ze sie zawiesi (w ciągu 2 lat możne ze 3 razy się zdarzyło chyba ze prąd zabrali :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa u was bezproblemowo nagrywanie? Chciałem zaprogramować sobie na 23 studio skrótów na Canal+ gdyż mam zamiar superpuchar Hiszpanii sobie obejrzeć a studio jutro. Przypomniało mi się ze byla ta aktualizacja, wiec chciałem nagrać sobie coś na próbę. Spróbowałem na dwa sposoby ( zaznaczając program w EPG , oraz w zakładce zaprogramuj Nagranie) i ku mojemu zdziwieniu , nic się nie nagrało.. Nagrywałem na pendrivie kingstona 4gb, wiec myślałem ze pewnie zbyt mało miejsca wiec wrzuciłem pena 32gb i to samo. U was wszystko bez problemu? U mnie przed aktualizacja wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywałem program który oglądałem - naciskając czerwony przycisk. Pojawia się okno w którym przy pomocy szczałek na boki progrmujemy godz zakończenia nagranie. Tu kolejny bubel- opóźniając lub przyśpieszając godzinę zakończenia jednocześnie sterujemy głośnością. Z kolejki dzisiaj zauważyłem kolejny błąd. Przeglądając epg które - działa tragicznie po aktualizacji - nie da się przy pomocy przycisku ok przejść do wybranego programu. U mnie pojawia się wtedy napis dysk zapełniony. Zgodnie z legendą która wyświetla się pod programem przycisk ok Ma spowodować wyświetlenie danego programu a nie jego nagranie.

Nagrywanie zaprogramowanej audycji u mnie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam trochę dziwny problem z tym dekoderem u rodziców. Polega on na tym, że na niektórych pokazuje brak sygnału (np tvp1, tvn, puls) a niektóre kanały działają bezproblemowo (polsat, canal+sport hd bez żadnych zakłóceń). Siła sygnału 83%, jakość 75%. Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam trochę dziwny problem z tym dekoderem u rodziców. Polega on na tym, że na niektórych pokazuje brak sygnału (np tvp1, tvn, puls) a niektóre kanały działają bezproblemowo (polsat, canal+sport hd bez żadnych zakłóceń). Siła sygnału 83%, jakość 75%. Macie jakieś pomysły?

Ja mam podobny problem ale znam powód. Otóż mam niestandardowe konwertery a w tym dekoderze nie można zmienić parametrów ustawionych na stałe. Np nie odbieram "TP2 HD" i kilku innych kanałów. U mnie wysoka częstotliwość heterodyny LNB wynosi 10700 MHz a uniwersalny LNB ma 10600 MHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w funkcji PILOT przełącza mi kanały kiedy klikam na pilocie cyfrę danego kanału? Wcześniej można było w ten sposób zobaczyć program innej stacji bez przełączania obecnie oglądanego. Trochę zagmatwane :)

 

Łopatologicznie:

Oglądam kanał tvp1(11), a chcę sprawdzić co leci na eurosport (112) nie przerywając oglądania jedynki. Powinno być tak, że klikam PILOT, a następnie 112, a przynajmniej wcześniej tak było, teraz taki zabieg przełącza tvp na eurosport. Jedyna opcja to duszenie kursora w górę o te kilkadziesiąt pozycji ale to chore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Przypuszczam, że nowe oprogramowanie zepsuło mi dekoder.

Nie mogę teraz włączyć na hdmi rozdzielczości hd (ani 720 ani 1080), choć wcześniej działał na 1080. TV oczywiście jest bez zmian, full hd. A dekoder daje z siebie teraz jedynie 576.

Poza tym nie mogę regulować głośności w dekoderze ani wyciszyć dekodera.

Co o tym myślicie? A może da się jakoś ponownie wgrać to oprogramowanie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się pytam ile razy jeszcze będą przeprowadzane jakieś aktualizacje i to bez pytania użytkownika. kilka dni temu spędziłem sporo czasu na ustawieniu własnej listy co jest strasznie monotonne, dziś włączam i znów lista ulubionych zginęła, i jak tu nerwów nie tracić. poza tym często na nowym oprogramowaniu ginie głos, trzeba przełączyć i znów wrócić na dany kanał. epg też pozostawia wiele do życzenia. także wygląd to jeszcze nie wszystko Panie i Panowie...

 

mówię o DSI83

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...