Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety podczas prób obrócenia konwertera, jak też zmiany kąta pionowego czy poziomego nie udało się zyskać na sile i jakości sygnału, prawdopodobnie trzeba by zmienić całkowicie położenie anteny. Dziwnym trafem zaczęły jednak działać te kanały HD jak TVN itd, szczerze nie wiem dlaczego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, trzeba trochę ruszyć konwerterem. Niekoniecznie całą anteną.

Wczoraj zmieniłem konwerter z pojedynczego na Twin. przykreciłem go pod trochę innym kontem niż był i mimo zwiększenia siły sygnału to kanały TVN-owe HD znikneły. Po ustawieniu go w pozycji w jakiej był poprzedni wróciły.

 

Witam, mam ten dekoder oraz telewizor Samsung UE32F5300. Telewizor wykrywa dekoder, ale za Chiny nie mogę sprawić, by się "polubiły" czyli nie mogę sterować pilotem Samsunga tym dekoderem. A wykrywa. Czy ktoś wie, co trzeba zrobić?

 

Podepnij przedłużacz podczerwieni jeśli był w zestawie. ustaw ko przodem do dekodera. Dalej w ustawieniach parowanie gdy masz wpisać kod pocztowy to wybierz cały obszar. Próbujesz zmieniać kanały. Jak nie zmienia to w szukajkę piszesz dsi i na samym dole powinien być dekoder. wybierasz i powinno działać. Jakby coś to odezwij sie na gg. 1210222

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku pierwsza aktualizacja była dla dekoderów, które były podłączone do internetu. Później wypuszczono jeszcze jedną aktualizację, która nie wymagała, aby dekoder był podłączony do internetu tylko pobierała się od razu z satelity i za pewne właśnie stąd masz aktualizację oprogramowania bez podłączenia dekodera do internetu, a link dotyczy tej pierwszej aktualizacji. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam dsi 83 od cyfry. Teraz chcialbym przejsc na nc+ na karte (smart HD+). Czy taka karta pojdzie na tym deekoderze? Probowalem stara karte tnk ale nawet nie wykrywa ze jest wsadzona jakas karta. Czy nowa smart hd+ dziala na conax ? czy nie? jest szansa ze bedzie dzialać na tym tunerze ? bo nie wiem czy zamowic ta karte. Nie chce placic za nowy tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z tym dekoderem (Sagemcom 83). Zmigrowałem do nc+ na starym sprzęcie cyfry, tj. Pace i dobrałem sobie Sagemcom do multiroom z drugą kartą Cameleon (ją dobrałem sobie jeszcze przed migracją). Podłączyłem ten dekoder do osobnej instalacji, tj. osobny kabel podciągnięty do anteny i konwertera z czterema wyjściami, pod który podłączony jest też Pace. I na Sagemcomie co jakiś czas, nieraz co parę minut, a nieraz kilka razy w ciągu minuty pojawia się na chwilę niebieski obraz, tak jakbym tracił sygnał. Wspomnę że na Pace-ie nie mam takich problemów i wszystko jest okey. Antena i konwerter ten sam, ustawiony tak samo...o co chodzi ? Może miał ktoś podobny problem ? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Strasznie się dzisiaj wku..wiłem, odpalam dysk, na którym miałem mnóstwo nagranych filmów, a tu pustka, a jeszcze dzisiaj rano oglądałem lige+ nagraną w nocy. O co chodzi, jak przywrócić nagrane filmy, a było ich około 20:/ Pozdrawiam

 

Witam ja mam podobne przygody...używam 2 dysków: 1 z zasilaniem a 2 bez i na tym z zasilaniem wszystkie nagrania znikły, a na tym bez się ostały, ciekawe co było przyczyną takiego zachowania się dekodera z tymi dwoma dyskami podłączonymi osobno za pomocą portu przedniego USB...

 

Pozdrawiam

PS. Czyżby zmieniali oprogramowanie tego dekoderka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa, nic się w tej kwestii nie zmienia i nie zanosi się na to by miało się to zmienić.

Poprzeglądaj wcześniejsze strony tego tematu albo tu: viewtopic.php?f=6&t=1101&p=880418#p880418

 

To "podobno działa" to piękny chwyt reklamowy PYCH, który praktykują od wiosny 2011.

DSI83, DSI87, DiGYBOXX C+ i szary moduł Cyfra+ CI+ nie współpracują poprawnie z żadnym splitterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, generalnie nie używam w sagemcomie funkcji nagrywania, ale ostatnio zauważyłem coś dziwnego. Otóż po odłączeniu czegokolwiek z portu USB np dysku czy telefonu, dekoder rozłącza się, gaśnie całkowicie. Czy macie coś podobnego u siebie ?

 

Ja już mam coś takiego od dość dawna i próby podłączenia dysku bez i z zasilaniem nie spowodowały poprawy! Nawet podłączenie do listwy przeciw przepięciowej nie wiele pomogło! Mój dekoder dość często resetuje się i nie załącza przy dodaniu dysku za pomocą usb, czasami gaśnie wyświetlacz i tylko wyjęcie zasilacza z gniazdka pomaga :censored:

 

Będę musiał oddać go do przetestowania w serwisie nc+. Niech się nieco wysilą w rozwiązaniu tego bardzo utrudniającego normalne funkcjonowanie zachowania się tego tunera :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przetestowałem dla pendrive'a o pojemności wymienionych wyżej czyli z 32 GB radził sobie bez najmniejszego problemu, czyli małe pojemności daje sobie radę bez problemu...dla 0,5 TB i 2 TB już nie, może w następnej aktualizacji już będzie, pozdrawiam tutaj software development to czytających :jupi::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ni z gruchy ni z pietruchy przestał mi Sagemcom odbierać kanały, tylko komuniakt (Sprawdź instalację antenową (satelita Hot Bird)) połączyło się to dziwnym trafem ze zmianą aktualizacji dekodera. I do tej pory było wszsytko pięknie, a teraz nie mam nic, kable sprawdziłem, są OK, konwertera nie bardzo mam jak bo ciemno strasznie, ale to już jest druga taka akcja (poprzednia kilka miesięcy temu) że po nowym sofcie nie ma nic.

 

Ma ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...