Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem pewien błąd w sofcie, macie tak samo?

na dowolnym kanale naciskam przycisk "pilot", naciskam strzałkę w dół lub górę żeby zobaczyć co jest na innych kanałach, znajduję dowolny inny kanał niż oglądany i naciskam "+" żeby sprawdzić opis, po czym chcę ukryć belkę więc naciskam znowu "pilot". W celu zobaczenia listy kanałów naciskam "OK" i co się dzieje? Przełącza mi na kanał na którym oglądałem opis :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem cały wątek i znalazłem tylko dwa, wykluczające się nawzajem wpisy odnośnie interesujuącej mnie sprawy na temat tego dekodera, a mianowicie:

 

Tak jak w poprzednich modelach jest DiseqC A-Hotbird B-Astra 8)
Inne ciekawostki:

- w ustawieniach mamy możliwość wyboru ustawień DISEcQ - Hotbird na którym kanale - dekodery PVR ani Philips HD tego nie mają

Wobec tego proszę o wyjaśnienie:

Czy SAGEMCOM umożliwia zmianę (edycję) ustawień DiSEqC z A-Hotbird i B-Astra na A-Astra i B-Hotbird tak jak to jest w tunerach niededykowanych?

 

Posiadam monoblock GI-205 Platinum X przy którym Astra 19,2E to LNB1, a Hot Bird 13E to LNB2 (sprzęt domyślnie przenaczony na rynek niemiecki). Dlatego właśnie musiałem zrezygnować z PHILIPSA 6201 ponieważ nie można modyfikować w nim ustawień DiSEqC. Z przyczyn technicznych (brak fizycznego dostępu do anteny) nie mogę (i nie chcę) zmienić swojego konwertera wobec czego ów PHILIPS HD został właśnie wystawiony na sprzedaż w znanym serwisie aukcyjnym...

 

ps.Proszę jeszcze o odpowiedź na dwa dodatkowe pytania:

1. Czy w tunerze SAGEMCOM można dodawać (edytować) ręcznie parametry poszczególnych programów dla satelit Hotbird i Astra?

2. Czy na dekoderze SAGEMCOM istnieje ewentualnie możliwość korzystania z oferty prepaid CYFRY+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa te tunery dopiero drugi dzień i pierwsze wrażenia nie są zbyt optymistyczne . Mam pakiet Optimum HD + Canal + i multirom . Wcześniej ( to znaczy kilka dni wstecz ) przeglądałem forum C+ i szukałem dobrego tunera , ale w punkcie APS nie mają i nie będą mieli innych tunerów ( z twardym dyskiem mnie nie interesują ) poza tymi Sagecomami DSI87 HD . Nie wiem czemu , ale obydwa tunery wydają dziwne odgłosy podczas przełączania kanałów , gdy przerzucam kanały to info mam o dwa kanały dalej , a program jeszcze leci stary - masakra . Brak jest oddzielnej listy programów radiowych , brak możliwości zmiany ścieżki dźwiękowej ( języka ) na poszczególnym kanale , EPG jest straszne i długo się wczytuje , nie ma możliwości wejścia w ustawienia LNB , około 900 kanałów i wszystkie w jednej grupie , możliwość ustawienia tylko jednej listy ulubionych kanałów . Dużo by pisać o wadach bo jak na razie to plusów żadnych nie widzę . Wcześniej czytałem na różnych forach , że CP to ma odbiór szajs , tunery dla wieśniaków , że CP jest zacofany technologicznie , ale jak porównuję odbiór kanałów z CP i C+ to twierdzę że Polsat bije na głowę C+ . Mam bardzo dobre telewizory , kalibracja idealna , a na Canal + HD film ,, W pułapce wojny ,, obraz straszny . To obraz na Polsacie SD w porównaniu z Canal+ HD jest o niebo lepszy .Każdy tuner z CP bije na głowę tunery z C+ , jakością odbioru , funkcjami dodatkowymi , szybkością przełączania kanałów , telegazetą , EPG , klawiszem info , itp.itd. Jednym słowem rozczarowałem się sromotnie .

I w związku z tym mam pytanie i prośbę zarazem -- jaki polecacie tuner do odbioru ( nie z C+ ) kanałów C+ . Chodzi o to , aby chodził stabilnie , miał możliwość skanowania satelit i dodawania kanałów FTA do swoich list ulubionych , twardy dysk nie musi być , ale PVR mile widziane . Jesteście już doświadczonymi abonentami Cyfry+ i lepiej się orientujecie w sprawach technicznych tunerów . Chcę kupić jeden tuner, a jednego Sagemcoma zostawię do multiromu .

PROSZĘ O JAKIEŚ SUGESTIE .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirko1801 Większość problemów Sagemcoma pewnie zostanie poprawionych z czasem. Aktualnie ten dekoderek jest najnowszym w ofercie cyfry i zapewne wiele rzeczy jest w fazie testu. Niestety na to trzeba czekać.

 

Co do zmiany ścieżki dźwiękowej ( języka ) na poszczególnym kanale to istnieje taka możliwość po wciśnięciu przycisku (+) na pilocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mój pierwszy post tutaj więc WITAM WSZYSTKICH serdecznie :)

Jako że od wczoraj jestem abonentem C+ i posiadaczem omawianego w tym wątku sagemcom'a nasunęła mi się taka myśl odnośnie USB.

Na pytanie odnośnie PVR i dysku do tunera Pani z C+ powiedziała że niebawem mają wyjść dyski do DSI87 i uaktualnione oprogramowanie.

Mówiła coś również o tym że USB w tunerze ma wyłączone zasilanie i tutaj pojawia się moje pytanie do Was.

Czy ktoś próbował podłączać dysk z zewnętrznym zasilaniem i jakie ma spostrzeżenia? Ja niestety mam dysk zasilany z USB który nie działa w tym tunerze.

Moim zdaniem, nawet jeżeli cyfra wypuści swoje dyski do tego urządzenia to pewnie lepiej będzie kupić nowy dekoder i używać pendrive lub własny dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresuje jaką dostałem odpowiedz od PYCH International Electronics co do współpracy Clone + z Sagemcom HD:

20-12-2010

"Witam,

Problem z tunerem Sagemcom HD jest obecnie analizowany i badany przez nasz Dział Techniczny. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się żadne oprogramowanie dla tego tunera ze strony producenta to będziemy na to reagować odpowiednią wersją oprogramowania dla urządzeń Clone+. Informacja o całkowitym zmianie systemu kodowania na Nagravision przez Cyfrę + nie jest potwierdzona i najprawdopodobniej do tego nie dojdzie, bowiem wiązało by się to z wymianą kart abonenckich.

 

Dziękuję i pozdrawiam,

X X

Centrum Obsługi Klienta"

20-01-2011

"Witam,

Najprawdopodobniej wersja oprogramowania, która pozwoli na nieograniczoną współpracę z tunerem Sagemcom może pojawić się już wkrótce. Prosimy o cierpliwość. W tej sytuacji proponuję zapisać się na nasz Newsletter na stronie internetowej http://cloneplus.com/pl/home.html#newsletter - w ten sposób zostanie Pan poinformowany automatycznie drogą mailową o nowej wersji oprogramowania.

 

Dziękuję i pozdrawiam,

X X

Centrum Obsługi Klienta"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pilota już się pomału przyzwyczajam, ale łatwo nie jest. Bardziej denerwują mnie te zacięcia przy szybszym przełączaniu kilku kanałów i trzaski w głośnikach tv podczas przełączania. Wyczaiłem że trzaski się pojawiają w sposób nasilony kiedy mamy głośność w tv ustawioną wysoko, a w dekoderze nisko. Przy ustawieniu na dekoderze głośności na max przy jednoczesnym przyciszeniu tv nie słychać tego tak bardzo. Mam nadzieje że niedługo wyjdzie nowy soft i że coś pomoże w tych kwestiach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...