Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście soft poprawili - nie ma przynajmniej na razie zaników dźwięku ale są takie nieprzyjemne pstryknięcia podczas zmiany kanałów strzałkami góra - dół. Czy ktoś może wyjaśnić przyczynę wystepowania takiego zjawiska?

Też mam takie pstryknięcia...

U mnie to zjawisko jest nagminne podczas przełączania kanałów strzałkami góra - dół. Są to takie pstryknięcia jakby były jakieś przepięcia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam 2 pytania:

1. W menu WYSZUKIWANIE/SZYBKIE WYSZUKIWANIE aktualnie mam siłę sygnału 87% oraz jakość sygnału DOBRA. Jednocześnie w menu INFORMACJE/INFORMACJE TECHNICZNE mam podaną siłe sygnału 35%.Jak to ma się jedno do drugiego?

2. Po wymianie oprogramowania ewidentnie pogorszyła się jakość filmów na HBO i HBO2 - dziwne zniekształcenia przy ciemnych filmach, przy zbliżeniach twarzy. Proszę o info czy macie takie problemy. Na kanałach HD wszystko OK więc to chyba nie problem z sygnałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam 2 pytania:

1. W menu WYSZUKIWANIE/SZYBKIE WYSZUKIWANIE aktualnie mam siłę sygnału 87% oraz jakość sygnału DOBRA. Jednocześnie w menu INFORMACJE/INFORMACJE TECHNICZNE mam podaną siłe sygnału 35%.Jak to ma się jedno do drugiego?

2. Po wymianie oprogramowania ewidentnie pogorszyła się jakość filmów na HBO i HBO2 - dziwne zniekształcenia przy ciemnych filmach, przy zbliżeniach twarzy. Proszę o info czy macie takie problemy. Na kanałach HD wszystko OK więc to chyba nie problem z sygnałem.

Pozdrawiam

 

@kratistos

Odnośnie pierwszego pytania to u mnie jest podobnie w Menu WYSZUKIWANIE siła sygnału jest na poziomie 70% i jakość DOBRA a w menu INFORMACJE siła sygnału w granicach 45% i też nie wiem która jest miarodajna. Instalację mam zrobioną na antenie 80 cm, konwerter typu Quttro i multiswitch SIGNAL wszystkie kanały odbieram bez problemu i nie występuje klatkowanie czy inne zakłócenia. Posiadam również podłączony do tej samej instalacji dekoder Pace SD na którym siła sygnału jest pomiędzy 4,5 a 5 gdzie 5 to wartość maksymalna na wskaźniku.

Co do drugiego pytania to po aktualizacji oprogramowania nie stwierdziłem pogorszenia jakości w odbiorze HBO i HBO2.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam 2 pytania:

1. W menu WYSZUKIWANIE/SZYBKIE WYSZUKIWANIE aktualnie mam siłę sygnału 87% oraz jakość sygnału DOBRA. Jednocześnie w menu INFORMACJE/INFORMACJE TECHNICZNE mam podaną siłe sygnału 35%.Jak to ma się jedno do drugiego?

2. Po wymianie oprogramowania ewidentnie pogorszyła się jakość filmów na HBO i HBO2 - dziwne zniekształcenia przy ciemnych filmach, przy zbliżeniach twarzy. Proszę o info czy macie takie problemy. Na kanałach HD wszystko OK więc to chyba nie problem z sygnałem.

Pozdrawiam

 

 

1. Co do informacji o sygnale w menu "Informacje Techniczne", to nie trzeba raczej zwracać na to uwagi. Ja jak patrzyłem, to tutaj kilka razy miałem 0%, a sygnał zawsze miałem i to dobrej jakości :D A w menu "Szybkie Wyszukiwanie" sygnał jest ok. 80% i to jest na pewno miarodajny pomiar.

2. A co do HBO i HBO 2, to nie zauważam różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Minus za brak działania napisów wywołanych z txt na kanałach HBO w wersji SD, bo na HBO HD i tak nie działa txt. Wyświetla się tylko jakiś fragment czcionki w prawym dole ekranu tv.

 

Polskie znaki w podpisach na HBO/HBO2/HBO COMEDY już się wyświetlaja prawidłowo. Mówię o napisach wywoływanych z teletekstu, czyli najpierw przycisk D na pilocie Sagemcoma, potem wybór strony w zależności od oglądanego programu: HBO - strona 777, HBO2 - 778, HBO COMEDY - 779.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten tuner co prawda dopiero od wczoraj. Jedyny "problem" a w zasadzie dyskomfort to sporadyczne trzaski przy przełączaniu kanałów. Już ktoś pisał w tym wątku o tego rodzaju zakłóceniach dźwięku. Występuje to u mnie raz na kilka przełączeń, słychać trzask zanim się pojawi obraz - w tym momencie co jest czarny ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze! Też mam takie trzaski i nie wiem co z tym fantem zrobić. Może ktoś spróbuje wyjaśnić gdzie tkwi przyczyna. Trzaski pojawiają się przy przełączaniu kanałów gdy dekoder jest połączony z lcd kablem hdmi. Byłem już w APSie, wymieniłem dekoder i dalej jest to samo. Sprawdzałem na innych kablach hdmi i na innych lcd. Jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROBLEM Z TV PANASONICA?

 

Juz ktos na poprzednich stronach wspomnial, ze dekoder zawiesza sie z TV Panasonica. Wczoraj kupilem na wlasnosc Sagem'a i po pierwszych testach mam to samo.

Zaznaczam, ze mam najnowsza wersje oprogramowania.

 

Obraz lepszy niz na poprzednim dekoderze Phillipsa, dzwiek naprawiony (nie mam zanikow) ale dekoder sie zawiesza $#%$#%!@!@.

 

Mam do TV dekoder podpiety przez HDMI oraz Blue Ray Sony tez przez HDMI. Kiedy wylacze dekoder, przelacze TV na HDMI ktore jest podpiete pod Blue Ray a nastepnie wylacze Blu Ray'a to dekoder przechodzi w stan "init" i tak wisi az do wylaczenia z gniazda.

 

Jesli nie wylacze dekodera tylko od razu przelacze na HDMI na ktorym jest BR a nastepnie wylacze to urzadzenie, to dekoder znowu sie zawiesza. Brak obrazu a na dekoderze zostaje caly czas wyswietlony nr kanalu i znowu tylko z buta pomaga.

 

HELP! Jakies przepiecia na HDMI? Wadliwy dekoder? Czy znowu trzeba na nowy soft czekac...

 

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sprawdzałem na innych kablach i to nic nie daje, mam teraz kabel z filtrami i jest tak samo. Jeżeli można to trzeba to zgłosić może przy następnej aktualizacji coś poprawią.

Zgłaszałm w Centrum Obsługi Klienta ale tam chyba siedzą jakieś łosie, twierdzą że trzeba jechać do APSu i wymienić dekoder. Ja tak zrobiłem i nie ma żadnej zmiany!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...