Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też sprawdzałem na innych kablach i to nic nie daje, mam teraz kabel z filtrami i jest tak samo. Jeżeli można to trzeba to zgłosić może przy następnej aktualizacji coś poprawią.

Zgłaszałm w Centrum Obsługi Klienta ale tam chyba siedzą jakieś łosie, twierdzą że trzeba jechać do APSu i wymienić dekoder. Ja tak zrobiłem i nie ma żadnej zmiany!!!

ja napisałem do nich z tego miejsca: http://www.cyfraplus.pl/cyfra_formularz-email.html. Opisałem problem, wybrałem jako temat wiadomości - sprawy techniczne i może trafi to do kogoś mądrzejszego niż konsultant 8) Możesz zrobić tak samo, jak będzie więcej zgłoszeń to może zwrócą na to uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak minimalne zaniki dźwięku dalej są, właśnie oglądam TVP HD, serial "Nowa" z dźwiękiem DD. Co jakiś czas dźwięk zanika ale tylko na ułamek sekundy, nikt tego nie zauważa w domu oprócz mnie :|

 

Dekoder czasami lubi się zawiesić, ale nie jest to nagminne.

Jedyne co mnie zastanawia to dlaczego nie działa mi głośność poprzez pilota dekodera, jest albo full maks przez całą skalę, albo nic jak się zmniejszy na minimum.

Czy ma ktoś jeszcze podobny problem z Was?

Dekoder idzie przez AVR Marantz NR1601 (HDMI), może to ma jakiś wpływ na to?

 

Jeszcze jedna sprawa:

Po naciśnięciu PROG po wejściu do menu jest zielone tło, potem jest mrugnięcie czarne i TV zmienia format obrazu i tło zmienia się na fioletowo-różowy!

Na drugim dekoderze, podłączonym bezpośrednio do LCD Panasonica i dźwięk i tło działają normalnie i się nie przełączają.

 

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dekoder - dźwięk oraz obraz zbliżony do Philipsa PVR 250 GB. Naprawdę godny polecenia sprzęt. Wszystko chodzi w jak najlepszym porządku.

Mam go podpiętego w ,,Gejm rumie" jako trzeci dekoder.

 

PS>

Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego na Allegro można kupić te dekodery za 250-300 zł, jeżeli Cyfrunia sprzedaje je za 198 zł.

Jacyś Idioci to sprzedają czy co ? :lol2::lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musiałeś trafić na jakąś wyjątkową okazję, albo ktoś zdesperowany sprzedawał ;) Sagemcomy wcześniej były po ok. 200-280 PLN. W aukcjach zakończonych najtańszego Sagemcoma znalazłem za 150 PLN.

Aukcja z najwyższą ceną w której była oferta to 350 PLN. Ten przepłacił niemal 2 krotnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precyzuje ponizszy problem. Po kilku testach doszedlem do zrodla problemu. Pilot od Blue Ray Sony :evil:

Gdy naciskam guzik power na pilocie Sony (wlaczanie/wylaczanie) to od razu zawiesza sie Sagemcom !!! Moge oczywiscie zakryc reka fotokomorke na Sagemcom lub wylaczyc Blue Ray z guzika, wtedy jest OK :cry:

 

Czy ktos ma podobny problem??

:crazy:

 

 

 

PROBLEM Z TV PANASONICA?

 

Juz ktos na poprzednich stronach wspomnial, ze dekoder zawiesza sie z TV Panasonica. Wczoraj kupilem na wlasnosc Sagem'a i po pierwszych testach mam to samo.

Zaznaczam, ze mam najnowsza wersje oprogramowania.

 

Obraz lepszy niz na poprzednim dekoderze Phillipsa, dzwiek naprawiony (nie mam zanikow) ale dekoder sie zawiesza $#%$#%!@!@.

 

Mam do TV dekoder podpiety przez HDMI oraz Blue Ray Sony tez przez HDMI. Kiedy wylacze dekoder, przelacze TV na HDMI ktore jest podpiete pod Blue Ray a nastepnie wylacze Blu Ray'a to dekoder przechodzi w stan "init" i tak wisi az do wylaczenia z gniazda.

 

Jesli nie wylacze dekodera tylko od razu przelacze na HDMI na ktorym jest BR a nastepnie wylacze to urzadzenie, to dekoder znowu sie zawiesza. Brak obrazu a na dekoderze zostaje caly czas wyswietlony nr kanalu i znowu tylko z buta pomaga.

 

HELP! Jakies przepiecia na HDMI? Wadliwy dekoder? Czy znowu trzeba na nowy soft czekac...

 

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precyzuje ponizszy problem. Po kilku testach doszedlem do zrodla problemu. Pilot od Blue Ray Sony :evil:

Gdy naciskam guzik power na pilocie Sony (wlaczanie/wylaczanie) to od razu zawiesza sie Sagemcom !!! Moge oczywiscie zakryc reka fotokomorke na Sagemcom lub wylaczyc Blue Ray z guzika, wtedy jest OK :cry:

 

Czy ktos ma podobny problem??

:crazy:

 

Jedyne wyjście więc to włączać Sony *Blu-Ray* playera przyciskiem na odtwarzaczu a nie pilotem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy masz dekoder? Wcześniej było wszystko ok czy jednak problem pojawił się dopiero od dzisiaj?

Mam go od piątku więc ciężko stwierdzić czy to od początku czy nie bo nie zwracałem na to uwagi. Wydaje mi się że nazwę odczytuje (bo pojawia się na chwile) a może mieć problem z opisem (pod przyciskiem +) i dlatego wyświetla "wyszukiwanie informacji". Czasem jest tak że za jakiś czas sprawdzam i jest wszystko wczytane, a po jakimś czasie kiedy się przełączy na inny kanał i wróci znowu się pojawia "wyszukiwanie informacji". Przywracałem ustawienia fabryczne ale jest pewna niejasność, pojawia się informacja że po zresetowaniu tuner wyszuka kanały a nic takiego nie robi jak się odpali to już kanały są. Uruchamia się co prawda wtedy dłużej niż normalnie, możliwe że wyszukuje tylko w sposób niewidoczny dla użytkownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ten dekoder od miesiąca, od początku podczas przełączania kanałów (przeskakiwanie kilku kanałów jeden po drugim) dekoder zacina się (np. na ekranie wyświetla się program 23 a obraz jest z 15 lub czarny ekran) musi minąć parę sekund zanim wszystko wróci do normy. Myślałem że na nowym sofcie to zniknie ale nic się nie zmieniło. Czy mogę taki dekoder zareklamować jeżeli tak to gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go od piątku więc ciężko stwierdzić czy to od początku czy nie bo nie zwracałem na to uwagi. Wydaje mi się że nazwę odczytuje (bo pojawia się na chwile) a może mieć problem z opisem (pod przyciskiem +) i dlatego wyświetla "wyszukiwanie informacji". Czasem jest tak że za jakiś czas sprawdzam i jest wszystko wczytane, a po jakimś czasie kiedy się przełączy na inny kanał i wróci znowu się pojawia "wyszukiwanie informacji". Przywracałem ustawienia fabryczne ale jest pewna niejasność, pojawia się informacja że po zresetowaniu tuner wyszuka kanały a nic takiego nie robi jak się odpali to już kanały są. Uruchamia się co prawda wtedy dłużej niż normalnie, możliwe że wyszukuje tylko w sposób niewidoczny dla użytkownika?

U mnie jest to samo, więc bez paniki, podejrzewam, że to następna z "funkcji" tego dekodera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa krotkie pytanka

1 przeczytalem , ze tuner jest na nagre i zeby aktywna juz karta z innego dekodera na nim zadzialala to trzeba puscic aktywacje. Byla mowa o jakims patchu. W sumie, wszystko rozumiem, pytanie dotyczy tego,czy karta bedzie bezproblemowo dzialala na starym mediasacie i sagemcomie ? Nie chodzi oczywiscie o multiroom - tylko zwykla przekladka kart- ide do biura,karta do portfela i wrzucam do sagemcoma; w domu mediasat badz inny.

 

2. Jak wyglada kwestia listy z astry ? Tak samo jak w poprzednich dekoderach HD i HD PVR ? Jak tak, to swietnie.,

 

Dzieki za pomoc ;)

Wole zapytac przed zakupem, tym bardziej ze kupuje na allegro....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...