Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj stałem sie szczęśliwym posiadaczem cyfry plus. Mam ten dekoder sagemcom dsi87. I facet podczas instalacji powiedział ze jest możliwość podlczenia dysku zewnętrznego pod usb i nagrywania. I nigdzie nie mogę znaleźć o tym info. Wyjaśni to ktos? Z gory dziekuje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży plus na korzyść Sagema za możliwość ułożenia "własnej" listy kanałów, można sobie ustawić np. Canal+ na kanale nr 1, albo wszystkie kanały HD po kolei. Może ten sposób wybierania własnych programów udałoby się kiedyś przenieść do Pace PVR.

 

Nie wiem, może jestem głupi, ale może ktoś napisać co po kolei trzeba wciskać, aby ustawić swoją listę? Nie mogę się tego doszukać. I czy ta lista będzie się włączać przy kazdym kolejnym włączeniu dekodera? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej czy później funkcja PVR będzie dostępna w tym dekoderze. Pomimo wielu zalet jakie posiada ten dekoder to dziwi mnie jego niska cena na portalu aukcyjnym w porównaniu do Philipsa HD. Prawie 200zł różnicy w cenie :|

 

A Ja się nie dziwię, ponieważ ten dekoder pomimo wielu zalet, ma jedną wadę, która go dyskwalifikuje u wielu osób, mianowicie NIE DZIAŁA ZE SPLITTERAMI.

Ja nie chciałbym go nawet za darmo. (bo i po co, jako podstawkę pod kwiatka?). Dla mnie byłby BEZUŻYTECZNY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Nie działają przciski foni na pilocie,zmiana natężenia dżwięku tylko poprzez pilota telewizora,czy to jest standart w tym tunerze?Połączenie przez HDMI.

Tak, jest to "funkcja" tego dekodera, jak i zaniki dźwięku, które doprowadzają mnie do szału.

cyfra.tv, czy możesz potwierdzić że te dwie rzeczy będą naprawione w nowym firmware?

Jeśli nie to będę musiał zwrócić sprzęt i pewnie zerwać umowę jako iż dekoder nie spełnia swojego zadania.

 

PS. Witam na forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Minus za brak działania napisów wywołanych z txt na kanałach HBO w wersji SD, bo na HBO HD i tak nie działa txt. Wyświetla się tylko jakiś fragment czcionki w prawym dole ekranu tv.

Brak fonii na kanałach radiowych CYFRA+ RADIO, RMF, MusicChoice, zawsze jest tylko na pierwszym kanale, np. na RMF FM, ale już po zmianie podnośnej audio - nie ma w ogóle sygnału na amplitunerze.

 

Spróbuj jeszcze raz. Może trafiłeś na film bez tłumaczenia. Napisy TXT są. Trzeba uruchomić teletekst (D na pilocie od Sagemcoma) i wybrać odpowiednią stronę:

HBO HD - 776

HBO - 777

HBO 2 - 778

HBO COMEDY - 779

Na HBO HD faktycznie brak teletekstu chociaż podają, że jest. Polskie znaki są źle wyświetlane.

W prawym dolnym rogu jest dwukropek. Pojawia się zawsze wtedy, gdy nie jest wyświetlony żaden tekst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy wejść w menu w zakładkę wybierz swoje programy. Wyświetli się lista wszystkich kanałów po kolei po lewej stronie ekranu. Kursorem podświetlając kolejne kanały wciskasz OK i kanał wybrany powinien zostać przerzucony na listę po prawej stronie ekranu. I tak, np. możesz najpierw "najechać" na Canal+ i wcisnąć OK - wtedy będziesz go miał na swojej liście na pozycji pierwszej. Ja np. zgrupowałem sobie wszystkie kanały HD. Trochę jest to czasochłonne bo trzeba każdy kanał nie jakby przerzucić z jednej listy na drugą i przemyśleć na początku który kanał gdzie, bo usuwając go z własnej listy i chcąc ponownie go dopisać, będzie on niestety na samym końcu. Nie można przeskakiwać po kanałach na liście np. całą "10-tkę" i dodawać je od razu. Każdy kanał który chcesz mieć na swojej liście musisz wybrać osobno i przerzucać. Dobra sprawa, że nie idzie się pomylić i np. drugi raz wrzucić do listy ten sam kanał, który był już wcześniej. Później żeby korzystać z własnej listy wystarczy po uruchomieniu dekodera wcisnąć znany w innych pilotów "krzyżyk". I po sprawie.

 

Mam nadzieję, że napisałem w miarę prosto i zrozumiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli najpierw wciśniemy "krzyżyk" to i pod klawiszem "E" i pod "OK" mamy swoją listę kanałów. Analogicznie wyłączając "krzyżykiem" listę mamy pod "E" i "OK" listę standardową.

 

Dodam jeszcze tylko, że na Astrze pod nazwą "Radio Aragon" na kanale 876 jest faktycznie nadawany kanał France 24 Arab, który jest niedostępny już z Hot Birda, chociaż na liście pod nr 162 nadal widnieje jego nazwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej podoba mi się ten dekoder. Jest jeszcze tylko jedna rzecz, przez którą zastanawiam się nad Philipsem zamiast niego - beznadziejny pilot. Już nawet nie wspomnę o tym, że jest wyjątkowo paskudny. Najważniejsze dla mnie jest to, że nie da się z niego sterować telewizorem. Czy ktoś z dotychczasowych użytkowników tego dekodera sprawdził już może czy da się zaprogramować jakiś tani uniwersalny pilot tak, by współpracował z Sagemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem oprogramowanie i zaniki dźwięku już nie występują.

Pojawiła się SKRZYNKA POCZTOWA w menu INFORMACJE, a na wyświetlaczu zegarek zamiast numeru programu. Można to zmienić w nowej opcji USTAWIEŃ TERMINALA - POKAŻ NA WYŚWIETLACZU.

Jest też animowana belka fokusa w menu i aplikacjach.

 

Dzisiejszy soft ma numer 1.2.02/6.1/2.1.0601b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...