Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od 17 grudnia 2010 zostałem (niestety) posiadaczem 2 szt dekodera Sagemcom DSI87 (HD) rozprowadzanego przez dystrybutorów platformy Cyfra+. Chciałbym przestrzec potencjalnych nabywców przed zakupem tego ‘wynalazku’ zwłaszcza wraz z abonamentem.

Do zakupu tego modelu zmusił mnie fakt upływu terminu dotychczasowej umowy, niedostępność podobnego terminalu HD PHILIPS DSR 6201 i pozornie niska cena za sprzęt – pozornie, bo do ogólnie reklamowanej 1 zł trzeba jeszcze doliczyć 99 za ‘aktywację’.

Poprzednio posiadałem kilka różnych dekoderów SD, spliter bezprzewodowy, oraz Fergusona Ariva 100E. Rozczarowanie polecaną ‘nowością’ kupioną w Cyfrze nastąpiło właściwie już pierwszego dnia. Sprzęt jest maksymalnie okrojony i nie ma możliwości współpracy z wbudowanym gniazdem USB ani siecią LAN. Ograniczona ilość i funkcjonalność złączy to jednak nie koniec przykrych niespodzianek. Prawdziwym problemem jest aktualne oprogramowanie. Nie dość że zaraz po pierwszym starcie (włączeniu do sieci) sprzęt niezmiernie długo (kilkanaście minut) szykuje się do pracy, to procedura częściowej aktualizacji softu jest ponawiana każdorazowo po zaniku napięcia. Normalna praca sprawnego sprzętu zaczyna się dopiero co najmniej po ok. 30 -50 sekundach od włączenia. Takie zachowanie można by jednak wybaczyć mając na uwadze ‘wygodę’ dostępu zawsze tylko do najnowszego softu, ale jakość tego softu wymaga jeszcze wielu (zapewne setek) poprawek. Z powodu zastosowanych ‘nowinek’ technicznych SAGEMCOM nie ma możliwości współpracy z oferowanymi u pośredników Cyfry spliterami. Tego jednak już dystrybutorzy nie podają do wiadomości w chwili zakupu, by wydane wcześniej minimum 499 zł na Clone+ z 2 kartami klienckimi o (wyłącznie) teoretycznym zasięgu 100 m, nie zmusiło potencjalnych ‘ofiar’ do chwili zastanowienia.

Niewybaczalnym błędem SAGEMCOMa są nieoczekiwane zachowania dekodera w codziennych sytuacjach. W moim przypadku sprzęt skutecznie i bezlitośnie wiesza się niemal po każdym wyłączeniu i ponownym włączeniu … telewizora. Dekoder nie reaguje na pilota, ani przyciski panelu sterowania (a są aż 3 do wyboru;). Sytuacja taka występuje niezależnie od rodzaju zastosowanego kabla (HDMI lub Euro) i niezależnie od sposobu wyłączenia telewizora (pilot, tryb Sleep, czy też przycisk na panelu TV). Dopiero chwilowe odłączenie dekodera od zasilania przywraca (po kolejnym długim namyśle) jego normalne funkcje.

Mając na uwadze posiadaną 24 miesięczną gwarancję, zgłosiłem problem ‘wieszania’, poprzez stronę Cyfry, opisując dokładnie objawy i sposób postępowania. W odpowiedzi (choć bardzo szybko) dostałem zupełnie nieprzydatną informację: ‘odpowiadając na e-mail, proponuje upewnić się czy posiadany odbiornik posiada aktualną wersję oprogramowania…’ i dalej instrukcję jak to się robi, mimo, że jak wspomniałem wcześniej, sprzęt sam dba o najnowsza wersję softu i nawet nie daje szansy powstrzymania dość uciążliwej automatycznej aktualizacji. W kolejnej odpowiedzi dowiedziałem się jeszcze, że ‘wymienione utrudnienia nie stanowią wady fabrycznej sprzętu’. Poprosiłem więc o odpowiedź, czy kupując nowy samochód, powinienem się spodziewać, że będzie on ‘poruszał się tylko w słoneczny dzień i to wyłącznie do tyłu’ po czym sympatyczny Pan zmienił swoje stanowisko i odpisał: ‘(cyt. wymienione utrudnienia nie stanowią wady fabrycznej sprzętu), oznacza, iż usterka może stanowić jednostkowy przypadek’, a dalej ‘tym samym nie odnotowano podobnych zgłoszeń w zakresie funkcjonalności sprzętu.’ Mogłem faktycznie mieć pecha, ale skoro mam 2 szt tego złomu z Cyfry, to poszukałem jeszcze w chwilę sieci i znalazłem : viewtopic.php?f=6&t=17108&start=330

 

Skoro dowiedziałem się jeszcze, że ‘Umowy Sprzedaży CYFRA+ gwarantuję wymianę sprzętu w zakresie tego samego modelu’ oraz, że ‘utrudnienia mogą być spowodowane specyfikacją stosowanego odbiornika telewizyjnego’ , to chyba operator niebawem planuje w prezencie do rozprowadzanego złomu dodawać gratis nowy odbiornik TV…

Posiadam TV innej marki, ale problem ten sam = SAGEMCOM DSI87 widocznie nie lubi gdy się go podłącza do telewizora, więc może powinien pracować jako sterownik do pralki ??? Na szczęście istnieje zapis w Umowie, że niewywiązanie się z obowiązku naprawy lub wymiany wadliwego sprzętu na sprawny w terminie 7 dni roboczych, jest podstawą do wypowiedzenia Umowy przed oznaczonym terminem bez płacenia kary. Idę więc jutro do przedstawiciela Cyfry i jeśli otrzymam spodziewaną ‘pomoc’ to zostaje Telewizja N, bo jakoś nie planuję wymiany prawie nowego TV LCD na pralkę, zmywarkę czy inny sprzęt AGD ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki macie poziom sygnału na tym dekoderze? Po ustawieniu anteny na miernik mam 81%. Da się więcej wycisnąć?

Na obu tunerach - wyszukiwanie zaawansowane siła sygnału to 95% ( cały pasek zielony ) , a jakość sygnału - dobra .

 

@Dr.Aqla

Popieram Twoją frustrację tym tunerem , wyobraź sobie jak ja byłem rozczarowany tymi dekoderami , ich funkcjami i obsługą . W porównaniu do Samsunga H370G z CP ( który jest moją własnością ) te Sagemcomy to są atrapy tunerów satelitarnych . Czytałem wcześniej forum o tych dekoderach , ale na tym forum nie wszystko jest opisane , stan faktyczny zobaczyłem dopiero w domu . Za kilka dni kupuję drugi prywatny tuner z prawdziwego zdarzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniosłem sagema, dali mi nowego, niestety to samo zanik dźwięku prawie non stop :( Brat ma philipsa dsr6201 , więc postanowiliśmy się wymienić dekoderami, od 3h u mnie dźwięk jest oki, nic nie zanika u niego natomiast hula dobrze ten sagem. Jednak pojawia się kolejny problem u mnie zaczynają się dziać cuda z obrazem, czasem coś zwolni, coś się przytnie, kilku sek czarne tło :((( Co to może być ? Czy ten philips ma lepszy przetwornik dzwięku a lipa z obrazem. Czy może to wina convertera ?

 

Mirko@ tuner z prawdziwego zdarzenia powiadasz, poleć mi to cacko co chcesz kupić i w jakiej cenie on jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie kumam... u mnie nie ma zaniku dźwięku, nic nie zwalnia. jedyny problem to zacinanie się przy próbie szybkiego przeskoczenia kilku kanałów. zakładam, że problem naprawi któryś kolejny soft.

poza tym - dekoder za niewielkie pieniądze więc nie ma co spodziewać się wypasów.

@mirko1801, też mam tego samsunga (jeszcze). żadna rewelacja choć po jakimś czasie człowiek się przyzwyczaja. na początku też miał 'choroby wieku dziecięcego'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniosłem sagema, dali mi nowego, niestety to samo zanik dźwięku prawie non stop :( Brat ma philipsa dsr6201 , więc postanowiliśmy się wymienić dekoderami, od 3h u mnie dźwięk jest oki, nic nie zanika u niego natomiast hula dobrze ten sagem. Jednak pojawia się kolejny problem u mnie zaczynają się dziać cuda z obrazem, czasem coś zwolni, coś się przytnie, kilku sek czarne tło :((( Co to może być ? Czy ten philips ma lepszy przetwornik dzwięku a lipa z obrazem. Czy może to wina convertera ?

 

Sprawdź właśnie antenę. Skoro na obu dekoderach miałeś kłopoty, że coś przerywało to może oznaczać antenę. A na wszystkich kanałach tak Ci się przycina? Może wieje bardzo i antena się porusza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na wszystkich kanałach się takie cudactwa dzieją :(

 

Kurcze tak pomyślałem może to wina TV, za bardzo czuły co do tego dekodera ? philips-46pfl5605h - takie coś posiadam, no ale ja wiem czy tu szukać przyczyny bo u brachola chodzi na philipsie LCD 42pfl i jest gites ?

 

Dziś wzywam montera niech się pobawi z anteną, może tak jak piszesz porusza się ona w czasie wiatru, hm... oby :D

 

Kołowrotek :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak na wszystkich kanałach to antena. Bo rozumiem, że HDMI masz podłączony dekoder z TV? Raczej bym wykluczyła TV ;) Ewentualnie możesz jakąś zwykłą antenę siatkową podłączyć i sprawdzić, czy będą zaniki obrazu. Bardzo dużo osób dzwoniło, jak były te wiatry, ale np. jak się przytrzyma antenę przy wietrze, to łapie sygnał ;) Chyba, że śrubek ktoś nie dokręcił i się ruszyła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel HDMI prolink mam podłączony od dekodera do TV o długości 3m. Wcześniej na tym TV miałem kablówkę i śmigało aż miło, zresztą teraz ona nadal jest i jak ją podłącze to też jest dobrze, no tylko, że kablówka to idzie przez samo gniazdo antenowe. No ale podłączam DVD HD przez HDMI i też jest wsio OK. Teraz są zaniki obrazu na philipsie dsr a na sagemie głos. Niezły wałek, ale jak to antena to wychodzi na to, że przetwornik obrazu jest lepszy w sagemie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zaraz monter będzie kombinował :)

 

Co do sagema to może nie grzeszy ale dlaczego o brachola śmiga aż miło ? Moim zdaniem obraz jest jakościowo deko lepszy niż na philipsie dsr :P

 

A może ktoś poleci jakiś dobry dekoder. gdy będzie przypływ gotówki to pomyśę o wymianie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszał anteną, coś przy converterze no i jak na razie 30 minut bez zaniku, odpukać oby było dobrze. Jeżeli nie to powiedział, że jeszcze można wymienić na lepszy ten converter, ponieważ on był w zestawie cyfry no i nie jest jakiś rewelacyjny. Stąd moje kolejne pytanie, w razie W jakby converter na lepszy wymieniać to może ktoś jakiś polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 zanik na cinemaxie HD :( oglądamy dalej... jak możesz do dopytaj, dzięki :)

 

Czy ma ktoś z was problemy z odbiorem Cinemax HD? Od pewnego czasu obraz zaczął się u mnie pikselować, co sugerowałoby słaby sygnał. Wskaźnik w informacjach technicznych pokazuje siłę sygnału 56%, a w szybkim wyszukiwaniu kanałów 84%. Skąd taka rozbieżność? Anteny nie potrafię już lepiej ustawić. Czy taka siła sygnału powinna wystarczyć? Co ciekawe odbiór innych kanałów HD jest bezproblemowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest, Cinemax ma podrzędny priorytet więc jego pasmo jest "drugiego gatunku", więc i jakość może być gorsza niż np HBO HD.

Wszędzie na świecie tak jest, że główne MUXy są zawsze najlepszej jakości i mają największą przepustowość zarezerwowaną.

U mnie też przerywa, ale u mnie nie jest talerz referencyjny i odległość daleka i tak to sobie tłumaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...