Skocz do zawartości

Technisat DigiCorder ISIO S


ernet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten tuner od ponad miesiąca i powiem tak że na kanałach HD obraz żyleta. Mam ustawioną rozdzielczość na 1080i bo 1080p i tak nie ma na sat więc....mam też moduł nCAM w tv Philips (LED 42" z 2011roku) i porównywałem na BBC HD...Animal Planet HD....EuroSport HD itd W tunerze moduł Astona z kartą Cyfry+ i różnicy praktycznie nie ma a podobno najlepsza jakość obrazu sat jest na tv z tunerem sat...polecam ten tuner. Baterie do pilota z kompletu są słabe bo po miesiącu nie podświetlała się już klawiatura ale wymieniłem na nowe i jest git :brawo: Kabel hdmi z kompletu (1,5m) jest u mnie za krótki i dokupiłem 2m technisata. Jest też lepiej wykonany niż ten z kompletu. Deszyfryzacja nagrań przebiega bez problemu...mam na dysku nagrania od pierwszego dnia uruchomienia tunera i normalnie się odtwarzają. Tuner się nie grzeje przy działaniu nawet 12h na dobę i podczas nagrywania. Przednia ścianka z wyświetlaczem raczej łatwa na zarysowania więc jak ktoś ma małe dziecko to niech trzyma z daleka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzielone są na mniejsze pliki po 1 GB (NTFS, FAT32)

Sprawdzę dla formatu TSD i dam znać.

 

Jest szansa, że już w kolejnej wersji będzie możliwość nagrywania bez dzielenia plików dla NTFS.

 

 

//

dla formatu TSD również nagrania są dzielone po 1 GB

 

To , jak również brak czytania napisów i mkv to jedyne wady tego sprzętu.

Reszta ....masakruje chyba 99,8 % konkurencji.

Jakość obrazu i SD i HD to żyleta ostrzona laserowo.

Wszelkie porównania z Ferguson Ariva TT PVR są po prostu pomyłką .Ferguson to poprostu nie ta liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W czasie funkci PIP kiedy podglądam inny program w HD poprawnie jest wyświetlany tylko jeden a drugi się zacina. Czym może to być spowodowane. Dzieje się tak tylko wtedy, kiedy odtwarzam 2 kanały HD, 2 sd działają, HD+SD też działają a 2 HD nie. Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj bawiłem się z aktywacją MTV unlimited...wpisałem dane z karty SIM i ze zdrapki do netu...dostałem info ze aktywacja przebiegła pomyślnie....włożyłem kartę do czytnika CI 2. Ustawiłem MTV Hits i czekałem z godzinę i "nic"....trochę się już wkurzyłem bo żeby karta Technisata w tunerze Technisata się tyle czasu aktywowała to śmieszne...wziąłem pilota i przełączyłem na inny program z pakietu mtv i sygnał się pojawił :D nie mogę jedank ocenić ile czasu rzeczywiście karta się aktywowała...trochę to dziwne ale ok grunt że działa :D

 

co do funkcji PiP to w tej chwili nie pomogę bo mam instalację TWIN ale rozłożoną na tuner i na tuner w tv...dopiero będę ją rozszerzał na QUAD. Ewentualnie może znajdę czas to podepnę na chwilę oba kable do Technisata i sprawdzę....ale jak znam życie to wcześniej ktoś już udzieli odp tutaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

czy może ktoś używa w tym tunerze jednocześnie modułu Astona 2.26 oraz TechniCrypt Viaccess ? Kiedyś czytałem że ten moduły się "gryzą".....osobno działają super ale razem są jakieś problemy....ciekaw jestem czy tak jest nadal ? Chce kupić moduł Viaccess i zastanawiam się czy ta konfiguracja się sprawdzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ equest,dzieki za odpowiedz, a jak wogole sie spisuje lubi sie zawieszac ? czy mu sie nie zdarza ,bo jesli chodzi o Menu to jak dla mnie to rewelacja bardzo proste ,przejrzyste .Pilot takze bajka ,troche pobawilem sie nim w Media Markt i jestem pod wrazeniem juz dawno nie widzialem tak lekko dzialajacego pilota i wszystko na nim jest tak jak trzeba rozmieszczone rewelacja ,mysle ze i obraz powinien byc nie zly ,a jak z nagrywaniem bez problemowo? ,jak mozesz to odpisz,dzieki.Jeszcze dlugo trzeba czekac na taki sprzet w naszych Platformach Cyfrowych i czy wogole sie doczekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś korzysta z obu wejść CI z tym tunerze ? Po przełączeniu na kanał kodowany w 2 systemach np. SECA (Cyfra+) i Viaccess (Orange) pojawiają się komunikaty o uprawnieniach.... znikają z ekranu po naciśnięciu na pilocie np OK.... czy ktoś wie jak można w ogóle je wyłączyć ? Nie zauważyłem info o tym w instrukcji ani w menu.... Byłbym wdzięczny za konkretną podpowiedź :) Przy korzystaniu z modułu Astona2.26 i nowym Viaccess od Neotiona nie zauważyłem żeby były jakieś problemy w dekodowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego w informacjach Technisata widnieje opis, że możesz jednocześnie nagrywać a oglądać inny.

Bo można. W ostatniej wersji softu, tej co leci z satelity, pojawiło się deszyfrowanie offline (można wywołać ręcznie na już nagranym pliku).

Brawo dla Technisata :brawo::brawo::brawo:

Czyli w zasadzie wystarczy Aston lub moduł Polsatu jak ktoś chce oglądać i niektóre nagrania sobie deszyfrować po fakcie.

Odpowiadając na inne pytanie, moduły CP i Cyfra CI+ lub Aston działają razem OK, żadnych kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Oczekiwałem odpowiedzi od użytkowników tego dekodera. Często jest, że odpowiedzi udzielają ludzie, którzy mieli chwilową styczność z urządzeniem przy testach lub opierają swoją wiedzę na informacjach zdobytych na forach, opisach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest słuszny zarzut. Jak już będziesz miał ten dekoder to przekonasz się, że urządzenia maja wspólną platformę programową. W zasadzie użytkownik HDS2 może Ci odpowiedzieć na pytanie dotyczące ISIO. Natomiast fakt, że to wprowadzili do softu jest bardzo miły - deklarowali to już ze 3 lata temu bez rezultatu. Tego nie wiedziałem i to jest bardzo dobra wiadomość. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ISIO to inny sprzęt, ma znacząco odmienne możliwości w oprogramowaniu, więc opowiadanie, że użytkownik bardzo starego, nie utrzymywanego modelu HDS2 może miarodajnie wypowiadać się o ISIO jest co najmniej mylące.

No, chyba, że chodzi o poprawianie samopoczucia właścicieli starszego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vivapinata A Ty widziałeś HD S2??? "Ma znacząco inne możliwości"??? Że niby w czym... Różnicę oczywiście, że są, ale kompletnie nie w tym o czym jest ta rozmowa. Podstawowa funkcjonalność w dekoderach Technisata jest niezmieniona od ładnych paru lat. I teraz najlepsze. Soft "nie jest utrzymywany" Akurat soft do HD S2 jest z sierpnia, czyli... mamy miesiąc różnicy do ISIO... :lol2:

Ponadto odpowiedziałem zasadniczo poprawnie na Twoje pytanie. Jak ZAWSZE w Technisacie soft do ISIO nie umożliwiał i nie umożliwia wykorzystania modułów wielostrumieniowych. Jak chcesz możesz w to nie wierzyć. Za to przyznaje napisałem mylnie coś innego - na co zwrócił uwagę Mr.Orbita. Zawsze się dało nagrać drugi kanał, ale zaszyfrowany lub z drugiego modułu. Dotyczy to zarówno ISIO jak i HD S2 To mój błąd, ale wcale nie wynikający z braku ISIO - sorry. Zrobiłem błędny skrót myślowy. Tyle, że do tej pory to akurat było to zupełnie nie użyteczne. Dopiero teraz to ma znaczenie po tej poprawce w sofcie.O czym napisał kolega powyżej.. Teraz faktycznie ISO rządzi.

I na koniec. Wcale nie mam "starego" HD S2. :) Pożytek jest taki, że wszyscy dowiedzieliśmy się czegoś nowego. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vivapinata A Ty widziałeś HD S2??? "Ma znacząco inne możliwości"??? Że niby w czym... Różnicę oczywiście, że są, ale kompletnie nie w tym o czym jest ta rozmowa. Podstawowa funkcjonalność w dekoderach Technisata jest niezmieniona od ładnych paru lat. I teraz najlepsze. Soft "nie jest utrzymywany" Akurat soft do HD S2 jest z sierpnia, czyli... mamy miesiąc różnicy do ISIO... :lol2:

 

Miałem S2, potem HD S2X Plus (dwie głowice HD, zwykły miał SD+HD), teraz ISIO.

 

Teraz punkt dla Ciebie: faktycznie, nie zauważyłem, że HD S2 miał jakiś update softu, jeszcze, gdy jak go miałem była długa luka w aktualizacjach. Poza tym, ważne jest też, co zmieniają - dodali nowe funkcje, czy tylko "minor improvements" (np. odświezona lista transponderów)?

 

Przyznam, że nie wiem, o co Ci dokładnie chodzi w tym namiętnym promowaniu tezy, że ISIO to jest praktycznie to samo co HD S2. Ja uważam, ze nie masz racji i w przeciwieństwie do Ciebie, piszę to z pozycji właściciela sprzętu a nie znawcy-teoretyka specyfikacji tunerów Technisata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wyjaśniam. Nie wiem o co Ci chodzi z tym teoretykiem.... Miałem, HD S2, mam HD8-S, widziałem ISIO. Kłótnia jest niepotrzebna. Podstawka funkcjonalność systemu (systemowa), w szczególności dotycząca obsługi modułów CI w żadnym z tych modeli nie jest zmieniona, Wszędzie (niestety) obsługa CI (w ISIO to jest też CI+) jest taka sama. Sprzęt nie obsługuje modułów wielostrumieniowych. Zrobili teraz "protezę" w postaci odszyfrowywana co oczywiście jest poważnym krokiem naprzód, zapowiadanym dla HD S2, ale nigdy nie zrobionym. Do HD S2 są raczej poprawki kosmetyczne, zmiany funkcjonalne są wprowadzane (jeszcze) do HD8-S. M.in. przekonstruowali obsługę HDCP (co ciekawe nie pisało w oficjalnym readme), zrobili AutoFEC czy HDMI Control. HD S2 tego nie ma. Jak popatrzysz na funkcje systemowe softu w HD S2, HD8- I ISIO to zrozumiesz o czym pisze. To jest ewolucja, a nie rewolucja, co zresztą nie jest wadą. Natomiast ubocznym efektem, jest, że ciągną się historyczne problemy. Przykład to np. brak wsparcia dla DiSEqC 1.1.

Osobiście myślę o migracji o ISIO, ale na ten moment jeszcze nie czuje wielkiego parcia, właśnie z tego powodu. Funkcje multimedialne są fajne, ale mam to w innych urządzeniach, grafika (no fajnie) ale funkcje systemowe się nie zmieniły - zwłaszcza w porównaniu do HD8-S. Obsługa CI+ jest w sumie... wadą. Może uniemożliwić wydobycie nagrań z dekodera. I o tym pisałem - może mnie źle zrozumiałeś. Ale jak już wyjaśniałem faktycznie popełniłem błąd w wypowiedzi- przyznałem się do tego. I to nie dlatego, że jestem teoretykiem, tylko dlatego, że źle napisałem, :) W sumie moim zdaniem jest tak, że chyba warto się migrować z HD S2 do do Digicordera ISIO, ale z HD8-S do DIgit ISIO to już tak nie koniecznie.

Jak już dyskutujemy o ISIO to ciekawi mnie jedna rzecz. Czy z poziomu dekodera da się zalogować do Windows 7? W H8-S to jest skopane i straciłem nadzieję na poprawkę. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...