Skocz do zawartości

Technisat DigiCorder ISIO S


ernet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Zastanawiam się nad zakupem tego tunera właśnie.

Doczytałem się wielu informacji ale chciałbym je jeszcze potwierdzić.

1. Aktualnie mam tv z cyfrowego polsatu, czy jak włożę kartę, którą od nich dostałem do ISIO S to wszystko będzie działać prawidłowo?

2. Czy jak mam włożoną jedną kartę tylko to czy mogę oglądać kanał 1 a w tle może nagrywać się kanał 2 (oba kanały z tej samej karty - od cyfrowego polsatu)?

3. Czy macie jakieś problemy w sytuacjach gdy przez wi-fi przesyłacie z komputera jakiś plik na dysk ISIO S a potem chcecie go odtworzyć na TV?

4. Czy są problemy z przeglądaniem stron internetowych np.: YouTube ale jakiejkolwiek innej?

5. Jakie inne problemy czy też wady byście wymienili, komu byście polecili a komu odradzili zakup ISIO S.

 

Generalnie szukam tunera, który pozwoli mi oglądać kanały od cyfrowego polsatu i c+. Do tego aby miał dysk twardy abym mógł nagrywać różne programy jak jestem np. w pracy. Do tuner dla mnie musi mieć moduł wi-fi abym mógł pilotem chodzić po internetowych stronach oraz abym przez wi-fi mógł z komputera, przesłać na dysk w tunerze film i potem pilotem go włączyć i obejrzeć. Oczywiście wszystko w standardach HD. Czy dla moich potrzeb ten tuner będzie dobry? Czy może jakiś inny byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci chodzi o współpracę Cyfra+ i CP to jak najbardziej. Bardzo dobrze współpracuje moduł Astona do Cyfry z nowym modułem CP. Wbudowany dysk 1TB daje duże możliwości nagrywania HD. Jednocześnie gdy oba kanały są kodowane to jeden nagra Ci się odkodowany a drugi zakodowany. Ten drugi będzie oznaczony na dysku "kluczykiem" i w opcji tego nagrania będzie "deszyfrowanie". Tuner wtedy odkoduje nagranie. Co do wifi to tuner nie ma wbudowanego takiego modułu ale jest zewnętrzna karta sieciowa - koszt około 120pln. Złącze USB jest też z tyłu więc można ładnie wszystko podłączyć bez plątaniny kabli z przodu :) Ja mało korzystam z tego typu funkcji akurat więc o tym jak to działa nie będę się wypowiadał :) Jak nie chcesz mieć tunera made in china to TechniSat jak najbardziej polecam :) Design bardzo nowoczesny i mi osobiście się to podoba. Dodatkowo 2 czytniki conax które można wykorzystać na MTV i jakąś kartę erotic :) a z czasem kto wie może NC+ będzie w całości w conax ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w DIGIT ISIO S jest możliwość ustawienia bufora ?

Kupiłem DIGIT ISIO S, ja na razie rozczarowanie brakiem bufora. W sumie o wszystko zapytałem wszystkich, ale nie o bufor, bo przecież każdy sprzęt ma taka opcje, więc było dla mnie oczywiste, że tu też musi być taka funkcja.

Co do współpracy miedzy modułami CI+ Polsatu a CI+ Cyfry, czasem pokazuje mi komunikat, że nie ma w moim abonamencie tego kanału, a czasem, że kanał jest kodowany, pomaga tylko wyłączenie tunera. Reszta duży plus, jednak ferguson, to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam ten tuner tylko w wersji bez wbudowanego dysku. Korzystam z podpiętego dysku zewnętrznego usb. Mam następujący problem, otóż nie ma możliwości edycji nagrań (usuwanie fragmentów, dzielenie - brak takiej opcji w menu), mogę tylko ustawiać i usuwać znaczniki. Czy ktoś spotkał się już z takim problemem i wie jak go rozwiązać?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz dwa znaczniki wtedy dodatkowe opcje się pojawią.

 

Np. Utwórz znacznik na początku reklamy i drugi na końcu i wybierz opcję "usuń zakres". W ten sposób wytniesz fragment nagrania.

 

Zrobiłem dokładnie tak jak piszesz, i jedyną dodatkową opcją która się pojawiła jest "usuń zakładkę". Już nie mam pojęcia co z tym zrobić, mam soft w wersji 2.52.13.1-2380 może on jest jakiś niedopracowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem napisac tu kilkanascie pytan ale napisze tylko dwa od ktorych ,w zasadzie, bedzie zalezalo czy kupie ten tuner czy nie:

 

1.

konfiguracja

Cyfra+ - Modula Astoncrypt 2.26 + oczywiscie podpierte dwa kabelki do LNB1 i LNB2

 

bedzie poprawnie dzialac na dzien dzisiejszy nagrywanie jednego kanalu i ogladanie drugiego z INNEGO TP ?? jesli nie to czy jest to do poprawienia softowo i czy jest to w planach czy moze nic juz sie nie da zrobic i tak juz bedzie do konca zywota tego tunera ?

 

2. Automatyczny Timeshift - czy jest mozliwosc aby timeshift wlaczal sie automatycznie za kazdym raz jak zmieniam kanał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za uwage, rozwine troche w taki razie:

 

1) ta cala deszyfryzacja - to jest jakis dodatkowy proces ktory trzeba wykonac po nagraniu ? czy ta deszyfryzacja w jakis sposob blokuje ogladanie ? np tnie obraz ? Czy jak wskocze na kanal ktory jest aktualnie nagrywany to cos zlego sie stanie ?

 

2) odnosnie tego timeshiftu - czy jest to teoretycznie do poprawienia w sofcie i czy sa jakies sygnaly uzytkownikow (nie tylko mnie) do technisata ze taka opcja by sie przydala ?

 

 

dodatkowe pytania bo chyba sie skusze na ten tuner:

 

3) nigdzie nie moge znalezc informacji jaki procesor ma ten tuner a co za tym idzie jak dziala PIP HD/HD

4) czy wbudowana przegladarka (chyba opera) dziala przyzwoicie i obsluguje np youtube ?

5) czy moge podlaczyc zdalna klawiature z myszka na jednym usb ?

np taka ? http:// :censored: i czy wogole w przegladarce jest wskaznik myszy ? jesli taki zestaw nie podchodzi to tylko klawiatura isiocontrol ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Nagrywa drugi program w formie zakodowanej. Jeśli chcesz go obejrzeć w późniejszym czasie to przy odpalaniu odbiornik go rozkodowuje. Proces jest na tyle szybki go go nie zauważysz. Oprócz tego w nocy w standby sam sprawdza materiały na dysku i je dekoduje.

 

2) Nie jest to błąd w oprogramowaniu więc poprawki nie będzie. W tym urządzeniu tak po prostu działa.

 

3) STi 7105, ze zwiększonym taktowaniem. Odbiornik działa naprawdę b. szybko.

 

4) Tak youtube działa. Wygląda identycznie jak youtube.com/tv

 

5) Sprawdzałem odzielnie połączenie myszki i klawiatury po USB i działa bez problemu. Wiem natomiast, że w ofercie TS ma klawiaturę razem ze scroll ballem (coś ala myszka), działa rewelacyjnie.

Nawigacja w przeglądarce może działać na dwa sposoby: po linkach lub jako kursor myszki (wybór w menu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tego timeshifta, duszenie za kazdym razem timeshifta po przelaczeniu kanalu troche mija sie z celem.

 

Klawiaturka ISIOCONTROL fajna ale ciut przydrogawa. Ciesze sie ze sprawdzales ODDZIELNIE mysze i klawiature po USB (zakladam ze po kablu) natomiast mnie interesuje konfiguracja BEZPRZEWODOWA KLAW + BEZPRZEWODOWA MYSZ na na jednym odbiorniku USB wpietym do tunera. taki zestaw jak podalem w linku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. ostatnie pytanie, troche tu nie w temat ale powiedzmy nawiazujac. Mam okazje kupic tanio modul astona tylko ze z oprogramowaniem 2.23 (obecnie jest 2.26) - nawet po uaktualnieniu za 50PLN dalej mi sie oplaca. Czy mimo to jest jakas roznica w dzialaniu miedzy 2.23 a 2.26. Modul jest uzywany - jak na pierwszy ogien rozpoznac czy jest on calkowicie sprawny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdź poziom/jakość (opt->status) sygnału podczas nagrywania tych dwóch programów

2. Spróbuj powtórzyć nagrywanie ale nie na zew. HDD tylko na pendrive.

3. W menu dostępu warunkowego ustaw podwójną dekryptyzację na CI1 lub CI2 (w zależności od tego w którym slocie masz moduł, C1 to ten na górny)

 

ps. Czy to występuje na wszystkich programach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

 

Mam problem z odbiorem kanałów HD w C+ ( teraz NC+) Technisat DigiCorder ISIO S + astonCrypt 2.26

 

Wszystko działa jak należy poza kanałami HD, tj. minimini HD, planete HD, C+ film HD, itd. -

 

Wiem, że mam uprawnienia ponieważ w dekoderze C+ wszystkie kanały są dekodowane i działają prawidłowo.

 

Mam trzy dekodery Technisat Digicorder ISIO S i trzy moduły dostępu, więc ciężko mi się doszukiwać wadliwości w sprzęcie. Nie wiem co robić? Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu? Może mam coś nie tak z ustawieniami?

 

Może jakiś inny modul kupić?

 

Co ciekawe, przez kilka dni "zetawy" działały prawidłowo, aż nagle pojawił się komunikat o braku dostępu do odbioru - na niemal wszystkich kanałach HD

 

Siła sygnału to ponad 90%, jakość ponad 80%.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry ,

 

pozdrawiam wszystkich w pierwszym poście na tym forum !

 

Mam następujące pytanie , czy ktoś używa aplikacji MyTechniSat na Androida ? 90% funkcji mi działa ale np. zakładka "Multimedia" nie . Mam też problem z EPG/Timer .

Oprócz tych małych problemów polecam tą aplikację , jeśli ktoś chce mieć klawiaturę , myszkę i pilota po wifi :)

 

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

 

Mam problem z odbiorem kanałów HD w C+ ( teraz NC+) Technisat DigiCorder ISIO S + astonCrypt 2.26

 

Wszystko działa jak należy poza kanałami HD, tj. minimini HD, planete HD, C+ film HD, itd. -

 

Wiem, że mam uprawnienia ponieważ w dekoderze C+ wszystkie kanały są dekodowane i działają prawidłowo.

 

Mam trzy dekodery Technisat Digicorder ISIO S i trzy moduły dostępu, więc ciężko mi się doszukiwać wadliwości w sprzęcie. Nie wiem co robić? Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu? Może mam coś nie tak z ustawieniami?

 

Może jakiś inny modul kupić?

 

Co ciekawe, przez kilka dni "zetawy" działały prawidłowo, aż nagle pojawił się komunikat o braku dostępu do odbioru - na niemal wszystkich kanałach HD

 

Siła sygnału to ponad 90%, jakość ponad 80%.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Miałem podobny problem, który przypadkowo się rozwiązał gdy w/w kanały wyszukałem i dodałem do listy ręcznie - spróbuj może to pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...