Skocz do zawartości

Technisat DigiCorder ISIO S


ernet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie sygnał - ciekawostką u mnie było to,że przy wyszukiwaniu automatycznym w ogóle nie znalazł części paczki C+ dopiero ręczne wpisanie częstotliwości i wyszukiwanie z poziomu transpondera pomogło. Temat częstotliwość 11 411 jest dobrze znany i opisywany na forum. Od uruchomienia nadawania na niej bardzo dużo osób miało problemy z prawidłowym odbiorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za być może trywialne pytanie ale nie rozumiem komunikatu poziom vs jakość w tunerze Technisata. , W moich dotychczasowych dekoderach poziom ten był wyrażony w %. Przykładowo jeśli mam poziom 70 a jakość 10,8 dB albo poziom 52 i jakość 8,2 dB to co to de facto oznacza ? Jakie powinna być optymalna jakość sygnału dla tego tunera wskazująca na prawidłowe ustawienie anteny a jaka wskazywać na nieprawidłowe. Mam niestety problem z odbiorem z kilku transponderów na Astrze i taka wiedza byłaby bardzo przydatna ponieważ sprzęt mam podłączony do instalacji zbiorczej w bloku i zanim wezwę konserwatora dobrze byłoby mu wytłumaczyć jaką mam jakość sygnału na tunerze. Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć ,

 

pytanie dotyczy nagrywania isio s1 i karty dostępu warunkowego z TNK HD , czy Wy też macie po nagraniu ten absurdalny komunikat o możliwości obejrzenia nagrania do 90 minut po nagraniu (prawa autorskie) ?! Czy na CP jest już to samo ? 90 minut to ładne przegięcie ... :( , jaki jest sens posiadania PVR (i płatnej TV) w tym wypadku ? Raczej retoryczne pytanie ...

 

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dziękuję arczi1280,

 

z przewijaniem działa ! Spotkałeś się może z komunikatem "nagranie wygasło" ? Co do komunikatu "brak karty" , jaki masz poziom sygnału (siła , jakość) ? Wydaje mi się że też tak miałem przed finalnym dostrojeniem anteny (ale mogę się mylić...) .

 

 

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kojarzę tego komunikatu o który pytasz. Jeśli chodzi o poziom sygnału, to z transpondera 11508 Pol. V przy antenie 60 cm poziom sygnału 91 a jakość 86. Często też przy uruchamianiu tunera i weryfikacji modułu CP pojawia się komunikat o braku ważnej karty, a już w trakcie oglądania często przy przełączeniu pojawia się komunikat brak karty i po chwili pojawia się obraz. Zastanawiam się czy moduł CP nie gryzie się z modułem C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie "brak karty" wyskakuje w momencie ręcznego rozpoczęcia nagrywania lub włączenia timeshift i próbie przełączenia na inny kodowany program ale chyba ten typ tak ma ?

Piszesz "jakość 86" , czy to oznacza 8,6 dB ? Co do modułów nie pomogę - mam tylko TnK HD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam, podobna sytuacja z tym modułem CP CI+ jest w Digiboxxach.

U mnie na starym module jest wszystko dobrze. Problem że starych prawdopodobnie nie uda się już w dystrybucji znaleźć.

A tak z innej strony - czy u was strona ISIO Live także się zmieniła? Teraz jest jakaś dziwna - częściowo po niemiecku i nie mogę na niej znaleźć tego co było poprzednio - oczywiście mówię o zakładce ISIO Live w przeglądarce odbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do isiolive po polsku wchodzi się w następujący sposób.Wybieramy link isiolive (wersja niemiecka) następnie OPT na pilocie Tabele w menu pokazują się dwie opcje ISIO Live i (Nowy tabl) ,wybieramy ten drugi i zatwierdzamy OK.Teraz mamy wersję po polsku. Ukazał się nowy soft na stronie Technisata do Technicordera ISIO S 2.52.13.3-2381d może polepszy współpracę z modułem CI+ CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Podłączyłem zwykłą klawiature przez usb do Technicordera. Wszystko jest dobrze tylko nie wiem za pomocą jakiego skrótu klawiszowego wywołać pole edycyjne do wpisywania nowego adresu www. Pilotem to naciskam dwa razy klawisz www i pojawia się pole edycyjne z klawiaturką na ekranie ale chyba to nie o to chodzi aby żąglować pilotem i klawiaturą.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Działa Wam nickelodeon hd? Nie wiem, czy to wina ostatniego softu, ale przestało mi odbierać kanał, po kilku sekundach komunikat braku karty lub braku uprawnień, mam moduł cyfry i cam polsatu, na obu nie działa. Tuner jest w wersji niemieckiej, przed wakacjami był nowy soft i nie wiem, czy to nie jest powód problemów. Każdy inny kanał HD paczki nc+ lub CP działa ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...