Skocz do zawartości

Technisat DigiCorder ISIO S


ernet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do @kkuba

 

Jestem lekko zszokowany tym co napisałeś, bo jak dobrze zrozumiałem dekoder za 1500 zlotych nie obsługije dwóch satelit jednocześnie, czyli nie obsługuje konwertera monoblok na astrę i hotbirda? Ma problem z odkodowaywaniem programów przy pomocy CI+

Po co w takim razie wypuszczono ten tuner satelitarny? Dlatego, żeby stał na półce pod telewizorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie... :) Obsługuje DiSEqC 1.0. To znaczy, że obsługuje do max 4 satelitów. DiSEqC 1.1 to do 16 pozycji satelitarnych. A problem z CI+ to nie problem Technisata tylko ogólny. Jak masz moduł CI+ to operator może wymusić szyfrowanie nagrania. W CI jest to technicznie niemożliwe. CI+ nie zostało wprowadzone dla wygody odbiorców (jak wiele osób myśli), tylko głównie po to, żeby poprawić ochronę nadawanych treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety funkcjonalność deszyfrowania offline dotyczy najnowszego softu ale do niemieckich wersji tunerów, w Polsce ogólnodostępne są tunery w wersji międzynarodowej i softu z satelity o numerach 2.52 nie da się wgrać. Co więcej jak i technisat polska oraz technisat niemcy nie potrafią podać konkretnych dat dotyczących wypuszczenia softu dla wersji międzynarodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft 2.52.0.1. (2304) BL3 (347), sygnatura Sept 21 2012 pobrał mi się chyba nie przez sat ale przez sieć (mam kartę WLAN technisata)

Źródło: sw.technibutler.de, port 42420

Tuner wersja niemiecka kupiona w Polsce, ale nie bardzo wiem, co tam jest takiego niemieckiego, język interfejsu, napisy, czcionki - wszystko pięknie działa po polsku. To jakaś błędna polityka Technisata z tymi różnymi loaderami, jest powtórka z rozrywki (pamiętacie HD S2 vs. HD S2X)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm A ja wciąż wałkuje temat: czy na tym dekoderze współpraca karty z modułem C+ i modułem CP CI+ chodzi jak należy? Czy występuje ten sam problem co na DiGYBOXX HD C+, bo ten mnie dostatecznie wkurzył :)

To ja dołożę swoje pytanko, , gdyż rownież wkurza mnie coraz bardziej mój Digyboxx Hd C+ na którym co chwilę blokują się kanały HD i wyskakuje komunikat o kodowaniu. Czy IsioS pracuje bezproblemowo jednoczesnie z modułem nCamHD oraz kartą Cyfry +? Bo w Digyboxx HD C+ to kompletna porażka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakieś bzdury. Tuner ma rozbudowany system tworzenia list. Nigdy nie przytrafiło mi się nic takiego.

Gotowe listy można aktualizować prze sieć lub przez sat.

Takie listy są przygotowane dla telewizji, radia i internetu.

Niestety gotowe listy nie są idealnie przygotowane dla polskiego użytkownika, chociaż są np onet.pl i monay.pl.

Można samemu utworzyć swoją listę kanałów TV i nie nazwał bym jej listą ulubionych raczej własną listą typu "private".

Nigdy nie zdarzyło mi się aby przepadła. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z Astona dla Cyfry+ i modułu Neotion Viaccess. Generalnie jest tak że do momentu kiedy korzysta się z jednego CI to jest ok. Natomiast przy dwóch np. kodowanych dla Cyfry i Orange jednocześnie po przełączeniu pojawia się komunikat o systemach kodowania i np. info z modułu Viaccess że na tym module nie ma uprawnień do oglądania kanału. Można to szybko "zdjąć" z ekranu przez wciśniecie ok na pilocie... Zgłosiłem pomysł do Technisata żeby umożliwili w menu wyłączenie komunikatów z modułów CI ale kiedy się oni z tym ogarną to kto wie...... Nie pojawiają się one co chwile tylko przy przełączeniu na inny kanał. W moim odczuciu nie są jakoś uciążliwe ale gdyby była opcja wyłączenia ich z poziomu menu byłoby lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technisat już udostępnił kolejną wersję softu dla modelu niemieckiego - 2.52.0.2.... A reszta klientów niech sobie czeka... Wysłałem @ kiedy udostępnią nowy soft dla modelu międzynarodowego ale do dzisiaj nie raczyli nawet odpisać..... Na niemiecki sprzęt nie narzekam ale podejście do klientka mają typowo polskie...kupiłeś to się bujaj i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników technicorder isio s może udzielić informacji dot. możliwości nagrywania tego sprzętu w temacie: czy przy dwóch włożonych kartach np. moduł Ci z kartą Cyfra+ i kartą Telewizji N na kartę HD można jednocześnie nagrywać np. program Canal+HD i oglądać program TVP 1 HD. Moje pytanie wynika z tego, iż obecnie używam Technisata Digicorder HD S2 i takiej możliwości nie ma. Informowałem się w sklepach sprzedających ten sprzęt i potwierdzili że tak, ale już Technisat Polska stwierdził, iż obecnie takiej możliwości jeszcze brak, ponieważ wymaga to aktualizacji oprogramowania, która nie wiadomo kiedy będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tuner także zainstalował samodzielnie 2.52.0.1. Prawdopodobnie tak jak u kolegi vivapinata poprzez sieć. Jak dotąd nie stwierdziłem, żadnych problemów.

Jest już jakiś fix 2.52.0.2 ale ten soft .01 i .2 wg mnie ma problem, b. długo uruchamia mi się teraz tuner. Owszem, jak przestawię na tryb nie oszczędzania energii (wtedy cały czas działa dysk) to jest błysk, ale wcześniej nawet w trybie eco wyraźnie szybciej mi się uruchamiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się jest nowa wersja 2.52.0.2-2304b dla Digicordera ISIO.

W wersjach 2.52.0.1 - 2.52.0.2 wprowadzono dużo ważnych zmian m.in:

 

- aktualizacja Opery

- wsparcie dla 802.11n

- Nagrywanie bez dzielenia plików

- Późniejsze deszyfrowanie nagrań!

- Zdalny dostęp dla urządzeń opartych o iOS (wkrótce, pojawi się aplikacja pod androida)

- sporo poprawek związanych z UPnP

- HTML5 !

 

Brawo :brawo:

 

PS. Dość ciekawie wygląda sterowanie serwisem youtube przy pomocy smartfonów i tabletów :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...