Skocz do zawartości

Technisat DigiCorder ISIO S


ernet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zupełnie. Przecież Ci pisze post wyżej. Pod warunkami tam opisanymi. Dwa moduły, dwa sygnały. Inaczej to teoretycznie można, ale zapisze nagranie zaszyfrowane bez możliwości odszywania - nie ma takiej opcji w sofcie. Jest delikatnie mówiąc mało użyteczne w perspektywie paru dni... :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner max może rejestrować 2 kanały kodowane a trzeci oglądasz. Muszą być wtedy 2 moduły! Jeżeli chcemy nagrywać jeden kanał kodowany a inny oglądać to wystarczy jeden moduł tak jak praktycznie we wszystkich tunerach PVR..... Dwa moduły są potrzebne tylko wtedy jeśli chcemy nagrywać jednocześnie 2 kanały kodowane! To jest sens tego cytatu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się mylisz. Tak , można " Jeżeli chcemy nagrywać jeden kanał kodowany a inny oglądać to wystarczy jeden moduł " pod warunkiem,że jest to TEN SAM TRANSPONDER. A o"Tuner max może rejestrować 2 kanały kodowane a trzeci oglądasz." To ile tych głowic musiałby mieć :D W życiu nie słyszalem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Proponowana przez Ciebie funkcjonalność nie ma sensu. Jest niestety charakterystyczna dla tunerów z błędami w sofcie, nie potrafiących sortować kanałów w locie. W normalnym sprzęcie to się realizuje przez listy ulubionych. W Technisacie masz takie trzy, wprowadzasz na nie programy z lisy główne w wybranej przez siebie kolejności. Nie można zmieniać nazw kanałów - to prawda. Nie przypominam jednak sobie, żebym w ostatnich 4 latach odczuwał taką potrzebę. W tej chwili polscy nadawcy mają poprawną informację w strumieniu danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma sens. Chcę by kanaly tematycznie zaczynały się od równych dziesiątek. Np dokumentalne od nr 20 a filmowe od nr 40. Gdy programów dokumentalnych jest 17, to dochodzą do kanału 37. Pomijam 38, 39 i filmowe lecą od 40tego.

Co do zmiany nazw - w fergusonie się da. Mogę skracać nazwy, usuwajac np "Polska" z nazwy, która już nie mieści się w całości ma wyświetlaczu tunera, zmieniać litery na duże, itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wada. Tak jest jest to zrealizowane jest w pełni poprawne. Musisz się do tego przyzwyczaić. Wymuszona ciągła numeracja list ulubionych jest koniecznością. Bez tego nie dało by się ich sortować. Masz przyzwyczajenia z Fergusona gdzie było to utrudnione. Technisat ma sporo różnych "dziwnych" rozwiązań, ale nie to co piszesz. To samo dotyczy nazwy kanału. Na wyświetlaczu wyświetli Ci się cała nazwa. Jak chcesz poszukać realnych wad tego odbiornika poczytaj sobie wątki o HD S2 i HD8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijanie kanałów jest w tunerach c+ i kablówkach więc się da. Brak edycji nazwy kanału jest realną wadą odbiornika. Poza tym cena zmusza do dokładnego zastanowienia przed zakupem. Największą wadą jest brak możliwości obsługi samej karty Cyfry+, a co za tym idzie dekodowania nagrań. Ogólnie rzecz biorąc te super hiper tunery od Technisat'a czy Topfielda mają szereg wad, których pomstowany przez niektórych Ferguson nie ma. Korzystam z gołej karty cyfry plus i modułu CI+ od polsatu i wszystko działa szybko i sprawnie. Nagrania z C+ są zdekodowane, przełączanie między kanałami polsatu a c+ jest sprawne, nie mam problemu z nowymi kanałami HD od TVP, których nie można było dodać na Dreamboxie. Przez chwilę myślałem o zakupie Technisata lub Topfielda, ale po wczytaniu się w problemy, które ludzie zgłaszają, zostaję przy "badziewnym" Fergusonie...

 

PS

Jeśli jednak miałbym kupować, to pewnie zdecydowałbym się na tuner Technisata, choćby przez wzgląd na stare czasy i model 2000S (analog + astra), którego kiedyś użytkowałem, a który był nie do zdarcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresował mnie ten tunerek i chciałbym się dowiedzieć czy jest do niego alternatywny "soft", który zmienia czytniki kart na wersję "wielosystemową" (tak żeby działała w nich karta "Cyfry+") i jak działa ten internet w tym tunerze, tzn. np. czy można bez problemu oglądać internetowy przekaz kanału "Next Music +HD", programy "TVN Player", "vod.tvp.pl" i słuchać internetowych stacji radiowych???

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie te super radzące sobie ze wszystkim tunery za mniejszą kasę mają to do siebie że obraz jest raczej taki jak za pomocą dekoderów platform....każdy sprzęt ma jakieś "wady"....wszystko zależy od tego co jest dla kogo ważne....można porównywać możliwości Technisata i Topfielda ale design Technisata bije na głowę wszystkich pozostałych producentów....Technicorder wyznacza tutaj trendy na kolejne lata....

 

raczej nie ma opcji na alternatywny soft żeby zmienić czytniki w multisystemowe.... to nie linux :lol:

ale jeśli kogoś stać na taki sprzęt to stać też na moduł astona do cyferki :lol:

czytniki można wykorzystać dla kanałów MTV i erotyki (Hustler HD/Redlight HD) - wychodzi taniej :wink:

 

Na przełomie lipca/sierpnia będę kupował właśnie TechniCordera ISIO S i opisze szczegółowo wrażenia z użytkowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już czekam na te wrażenia z użytkowania, bo skoro nie ma co liczyć na czytniki "wielosystemowe" w tym tunerku, to może chociaż nie będzie kłopotu z odbiorem tych kanałów internetowych, tzn. "Next Music +HD" oraz pozycji z "TVN Player" i vod.tvp.pl (tam większość rzeczy jest płatna, ale w końcu można płacić też smsem, więc jestem ciekaw czy ten serwis też działa na tym tunerze???), a jeśli tak, to z chęcią wymienię na ten tuner (a konkretnie jego wersję "DIGIT ISIO", bo wbudowany dysk mi nie jest potrzebny, a różnica w cenie jest jednak duża) mojego niestety powoli odmawiającego już współpracy "Globo HD S1" i dorzucę nawet tego "Astona" do karty "Cyfry+" (oby się tylko nie okazało, że po fuzji z "Nką wymienią wszystkim karty na te nowe, chyba w "czystym" "Nagravision" i "Aston" okaże się po nic... - już lepiej jakby w takim układzie wymienili w "Cyfrze" karty na "Conax", w takiej wersji jaką ma "TNK SD", a wtedy i wartość tych dwóch czytników "Conax" by dla mnie BARDZO wzrosła :D ) :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale jeśli kogoś stać na taki sprzęt to stać też na moduł astona do cyferki :lol:

...

Tylko co Ci po dwustrumieniowym module Astona do cyferki, skoro wyraźnie zostało napisane, że ten tuner tego

nie obsłuży i jego dwugłowicowość można sobie wsadzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten chwalony prze Ciebie tuner Farguson TT ma wszystko super działające, ale za to jedną zasadniczą wadę, obraz zamglony jak z za zasłony, co niestety go dyskwalifikuje w moich oczach. Gdyby nie to pewnie dawno stał by już u mnie w domu.

 

Zamglony? Obraz HD na NAT GEO jest jak żyleta, to samo jak było np. euro na TVP HD. Może okulary przetrzyj :shock: ? Ale to temat o Technisacie więc nie ważne... Dekoder za 2600PLN nie powinien mieć żadnych wad, a ponoć ma i to sporo (forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co Ci po dwustrumieniowym module Astona do cyferki, skoro wyraźnie zostało napisane, że ten tuner tego

nie obsłuży i jego dwugłowicowość można sobie wsadzić ;)

 

to jest kwestia softu i równie dobrze może być poprawiona w kolejnej wersji oprogramowania....moduły Astona są generalnie szybsze niż te sprzedawane przez samą Cyfrę....dla mnie osobiście "dwustrumieniowość" jest mało istotna gdyż mam tv w wbudowanym DVB-S2 i gniazdem CI+...

 

...Dekoder za 2600PLN nie powinien mieć żadnych wad, a ponoć ma i to sporo (forum).

 

Powinien ale w technice nie ma urządzeń idealnych...na tym polega rozwój technologiczny...przykładowo Dreambox 8000 ma fajne możliwość ale też nie wszystko takie jak trzeba no i wygląd raczej nie wart swojej ceny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TV faktycznie jest to mało istotne, ale jak kupujemy tuner z dwoma głowicami, to fajnie by było mieć możliwość nagrywania jednego a oglądania

czegoś innego. W innym przypadku wystarcza tuner jednogłowicowy.

Co do kwestii softu to koledzy mający doświadczenie z tą firmą i posiadający ich poprzednie modele pisali, że na tego typu zmiany oprogramowania

w tej firmie nie ma co za bardzo liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamglony? Obraz HD na NAT GEO jest jak żyleta, to samo jak było np. euro na TVP HD. Może okulary przetrzyj :shock: ? Ale to temat o Technisacie więc nie ważne... Dekoder za 2600PLN nie powinien mieć żadnych wad, a ponoć ma i to sporo (forum).

 

Porównywałem obraz z tego tuner z tunerami w budowanymi w TV i tunerami Humax i Technisat i obraz jest tragiczny i właśnie zamglony, takie zresztą są

też wnioski osób, które go testował - testy można znaleźć w internecie. Co do przecierania okularów to pytanie na jakim TV go używasz i jakiej jest wielkości,

bo jak nie jest to co najmniej 50", to faktycznie możesz być z tego tunera zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...