Skocz do zawartości

Technisat DigiCorder ISIO S


ernet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostrzegam coraz większe zainteresowanie tym tunerem na forum. Świetnie, to dobry tuner a im więcej użytkowników to TechniSat bardziej się spręży w pracach na softem.

 

@jaczylibodzio w drukowanej wersji SatKuriera 8/2011 jest wyczerpujący test ze zdjęciami ekranów.

 

@kglaba jaka to jest wersja UE. Mój oznaczony jest DigiCorder ISIO S1 1T. Ma wszystkie wersje językowe ( parę potknięć w polskiej ).

I listy internetowe zgłaszają się stronami niemieckimi, ale z tego co wiem to w tej wersji softu tak jest.

 

@user27 ja zakupiłem wraz z kartą wifi usb tutaj : [link - regulamin, jakby co proszę na PW]

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kglaba jaka to jest wersja UE. Mój oznaczony jest DigiCorder ISIO S1 1T. Ma wszystkie wersje językowe ( parę potknięć w polskiej ).

I listy internetowe zgłaszają się stronami niemieckimi, ale z tego co wiem to w tej wersji softu tak jest.

 

Tzn. mam dokładnie tą samą wersję :D:D

Wersje przeznaczone na rynek Polski mają się pojawić w przeciągu 2-3 tyg (tak przynajmniej zapewnia Technisat).

Cechować ma je ponoć nowe oprogramowanie - m.in. "listy internetowe" mają być ze stronami polskimi +drobne ulepszenia z punktu widzenia rodzimego uzytkownika (wspominają coś o OnetVOD, itp...)

Niestety cenowo - może być różnica z aktualnie dostępnymi modelami na rynku (tutaj podam swój przykład: DigiCorder ISIO S1 1T - 2.350 PLN...ponoć nie do "przeskoczenia" w wersji typowo na nasz rynek....ponoć :/

 

Ważnym jest, iż Technisat na tym etapie potwierdza możliwość "podmiany" obecnego oprogramowania na "nowe"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, Jestem od paru dni posiadaczką DigiCordera ISIO S 1Tb, wszystko jest super, i wcale nie pogmatwane za wyjątkiem jednego.... Nie działa nagrywanie...(lub coś pomieszałam z ustawieniami), z uwagi na fakt że nie mam wpiętego DSN powinien bez problemu i z automatu nagrywać cokolwiek na dysk wewnętrzny a tu klapa, nie rozpoznaje źródła.... czy ktoś wie o co może chodzić?

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@user27 TAK programy są w formie rozkodowanej

 

@katrinch wejdź w ustawienia->Zarządzanie filmami DVR/muzyką/zdjęciami> Ustawienia nagrywania

Jaki masz wybrany nośnik? Zrób test zgodności.

 

Jeśli napiszesz jaki dokładnie komunikat się pojawia gdy chcesz coś nagrać to napewno będę w stanie lepiej Ci pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przymierzam się do zakupu tego dekodera do Cyfry+ i mam kilka pytań do kolegów użytkujących go.

1. Czy kartę Cyfry+ można używać w czytniku czy tylko poprzez moduł CI, posiadam Astona 2.26 czy ten moduł będzie działał prawidłowo w tym tunerze dla C+?

2. Czy wszystkie kanały C+ łącznie z HD działają na tym tunerze, czy nie ma kłopotu z nowymi z nowego transpondera typu: Domo+HD itd. ostatnio dodanymi przez cyfrę?

3. Czy stosując moduł np. Astona działa w pełni możliwość wykorzystania podwójnego tunera, jedno nagrywam, a drugie oglądam bez względu

na częstotliwość nadawania?

4. Ogólne podsumowanie jak się ten tuner sprawuje u kolegów i jak z jakością obrazu z tego tunera?

 

Z góry dziękuję za pomoc

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Będzie działał dobrze, użytkuję Digicordera właśnie z takim modułem.

2. Nie ma problemów, nowe programy są poprawnie rozkodowywane

3. Funkcja późniejszej dekryptyzacji będzie dostępna w kolejnych wersjach oprogramowania.

4. Największa jego zaleta to możliwość integracji z siecią domową, UPnP działa rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, Słuchajcie, Jak pisałam we wcześniejszych postach miałam problem z dyskiem wewnętrznym, okazało się że to nie kwestia błędów w instalacji, oprogramowaniu czy czegokolwiek co mógłby spaprać użytkownik. Trafiłam na wadliwy egzemplarz i ..... TU MUSZĘ POCHWALIĆ SUPPORT PL - w DWA dni - po opisie konsultantowi sprawy telefonicznie - została dokonana wymiana na fabrycznie nowy sprzęt!!!!!!! (początkowo proponowano mi wizytę serwisanta w dogodnej dla mnie porze już następnego dnia, jednak podjęto inną decyzję już podczas tej samej rozmowy)WSZYSTKO DZIAŁA!!! :) :) :) Sprzęt Rewelacja, wykorzystuję go co prawda bez korzystania z PL dostawców płatnej TV, ale takie mam akurat potrzeby... Serdecznie polecam

Pozdrawiam wszystkich

Katrinch1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ktoś ma ten tuner w połączeniu z nCam i kartą C+? No i czy faktycznie ma diseqc 1.0 i 1.2 tylko...? Bo to trochę mnie przyhamowało, że nie ma 1.1, 1.3 ani USALS :(

Witam, akurat nie mam tego modelu ale Digicorder HDS2 i faktycznie w sprzęcie Technisata nie uświadczysz DiseqC v1,1, usals jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękować, bo nigdzie nie mogłem znaleźć ;)

 

EDIT:

Kurka, instrukcja mi jednak wiele nie wyjaśniła. Wiem że obrotnica musi być podpięta pod LNB1, ale czy w tym samym czasie LNB2 będzie w stanie obsłużyć diseqc 1.0 na multifeedzie? Ewentualnie 8 pozycji satelitarnych, 4 na LNB1 i 4 na LNB2... Gdyby ktoś był w stanie to zbadać to był bym wdzięczny, bo to właściwie jest być albo nie być dla zakupu tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie

Zakupiłem przed świętami Digicorder ISIO. Mam pytanie odnośnie funkcji nagrywania na dysk dekodera. Może ktoś mógłby pomóc.

Dwie opcje działają poprawnie a jedna nie. 1. Jeżeli aktualnie oglądam dany kanał (dekoder jest włączony) i nacisnę przycisk nagrywania, nagranie się odbywa i potem można je bez problemu odtworzyć. 2. Jeżeli ustawię opcję nagrywania na dany dzień i godzinę i wtedy kiedy jest ona realizowana dekoder jest wyłączony, tez wszystko jest o.k. – dekoder się włączy , nagra audycję i potem można ją odtworzyć. 3. Jeżeli natomiast ustawię datę i czas nagrywania ale w momencie kiedy zostaje ona uruchomiona dekoder pracuje (jest włączony) to obraz ginie, pojawia się napis brak sygnału i nagranie się nie nagrywa. Dodam, że dzieje się tak także wtedy kiedy nagrywa się i ogląda ten sam kanał, np. ustawione miałem nagranie na kanale TVN, oglądam ten kanał, timer się uruchamia, rozpoczyna się nagranie, Obraz ginie, pojawia się napis brak sygnału. Nagrany program pojawia się na liście nagrań ale jest bez obrazu i dźwięku. W poprzednim dekoderze Technisat Digicorder S2 tak nie było. Obraz ginął tylko wtedy kiedy nagrywał się inny kanał niż ten oglądany, ale po przełączeniu go na kanał nagrywany można było go jednocześnie oglądać. Mam podłączony tylko jeden kabel satelitarny z tyłu. Tak też było przy poprzednim tunerze (Digicorder S2). Moduł Aston 2.26.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak załadować pełne EPG (SFI) dla takich kanałów np. jak Cartoon Network? Mam ustawione menu pobierania SFI i nic. Na Cartoon Network zawsze nie mam opisu, nawek jak go chwilę oglądam. Jak przełączę na Discovery World ( gdzieś czytałem że na tym kanale ściąga się paczka EPG dla C+) to mi wchodzi opis ale tylko audycja bieżąca i następna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...