Skocz do zawartości

Technisat DigiCorder ISIO S


ernet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie tuner pracuje bezproblemowo z modułem CP i z Astonem 2.23 dla C+.

Czasami dokładam kartę TnK dla nSportu. Powoduje to odrobinę dłuższe przełączanie kanałów.

Tak jakby soft zastanawiał się którego systemu kodowania użyć.

 

Wszystkie polskie znaki diakrytyczne wyświetlane są prawidłowo, aż się nie chce w to wierzyć :-).

 

W obecnej wersji softu jest kilka "rzeczy" do poprawienia np: TimeShift. Po przełączeniu kanału trzeba go załączyć ręcznie.

Przyjęto takie rozwiązanie z powodu założeń do wszystkich Timerów. Podobno ma się to zmienić w następnych wersjach.

 

Posiada super rozwiązanie z deklarowaniem godziny czytania EPG np 4.00. Po wyłączeniu pamięta i nie ma potrzeby ponownego czytania tak jak np w iCordzie.

 

Co do ceny to sugeruję mocno negocjować, najlepiej u przedstawicieli TechniSata.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam kilka pytań do kolegi @equest

 

-jak szybko zmienia kanały hd,dla porównania napiszę,że moje Uno robi to w 1,5-2,5s :D

-czy pojawiają się komunikaty przy przełączaniu kanałów,w Uno mogę je wyłączyć :D

-i teraz najważniejsze obraz sd,masz porównanie do icorda,może masz też porównanie do inych boxów np.polskich platform c+ i n

-obraz hd j/w

-czy posiada wyjście component

-czy dysk pracuje cicho

 

pozdrawiam i dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bingo, nie wiem czy używałeś stopera do pomiarów ;-). Przełączanie postaram się opisać w miarę precyzyjnie.

 

- dla kanałów które są na wyłączność dla danej platformy ( Planet HD, Discovery HD, History HD, C+ Sport HD, Polsat Sport HD ) przełączenie następuje natychmiast czyli dajmy na to 1s,

dla kanałów wspólnych czas trwania bywa odrobinę dłuższy ( co nie oznacza, żę zawsze tak jest ) powiedzmy 2s, może 2,5s może 3s,

- Jak już wcześniej pisałem jeżeli w slocie znajduje się karta TnK to dla kanałów SD zdarza się, że pojawi się komunikat z informacją o systemach w których ten kanał kodowany.

Komunikatu nie próbowałem wyłączać, rzadko używam dodatkowej karty,

- nie używam boxów polskich platform od jakiś pięciu lat więc porównam tylko do iCordaHD, akurat ten tuner ( iCordHD ) to jest chyba najwyższa liga jeżeli chodzi o kanały SD.

DigiCorder ISIO również prezentuje tak wysoki poziom. Oglądam na 52" więc każdy problem z kanałem SD jest bardzo widoczny ( Toshibie 52Z3030 ),

Trudno jest porównać kanały SD, ponieważ np D.World ma rozdzielczość 544x576 i słaby bitrate około 2Mb/s a Polsat Sport 720x576 i bitrate momentami do 8Mb/s,

- obraz HD bez zastrzeżeń, polecam

- component na pokładzie,

- dysk pracuje cichutko, ale to jest bardzo osobiste odczucie więc mogą być osoby które będą go słyszeć.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam stopera :wink: wystarczy infobar(belka informacyjna)ustawić na 2 lub 3s i mniej więcej wiadomo ile to trwa,czepiam się tego bo akurat ma to dla mnie znaczenie. :wink: Podoba mi się to co napisałeś,to świetny tuner i niewykluczone,że go kupię ale jeszcze się wstrzymam może cena pójdzie w dół w co wątpię :wink:

 

dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dziwny układ? Odnoszę wrażenie że nie znasz możliwości tych tunerów. Głowice możesz sobie wymieniać, przy zamówieniu możesz określić jakie chcesz, czy to do kablówki, czy do satelity, czy do naziemnej. Plug & play. Możesz mieć dowolną konfigurację. Za 2599 (czy jakoś tak) widziałem z dyskiem na jakiejś promocji, wystarczy dobrze poszukać. W ISIO odrzuciło mnie to że chciałem na jednej głowicy mieć multifeed a na drugiej obrotnicę. No i co? No i lipa, nie da się tak ustawić. Brak diseqc 1.1 w sprzęcie za taką kasę...? :o To woła o pomstę do nieba. Żeby taki drogi tuner nie potrafił obsłużyć więcej jak 4 konwertery to już jest jakaś konstrukcyjno marketingowa pomyłka. Ja rozumiem że może to nie jest sprzęt dla szperaczy satelitarnych i chodzi tutaj głównie o jakość obrazu i dźwięku, ale do fiksa przy takiej cenie to jednak rozsądek przy projektowaniu urządzenia by się przydał.

 

Rozumiem ludzi którzy wybiorą go za świetną jakość obrazu i dadzą za niego tyle kasy, odbierając sygnał z 4 ciekawszych satelitów. Zgadzam się że będzie tego wart. Tylko dla kogoś kto oczekuje nieco więcej będzie już na straconej pozycji i na takiej dla mnie jest. Jestem w stanie poświęcić ten genialny obraz dla innego tunera, chociażby właśnie DM 7020HD, odwdzięczy mi się funkcjonalnością a obraz... no cóż, przepaści raczej nie będzie między nimi, w skrajność i przesadę nie ma co popadać. Byłem Technisatem zachwycony, podoba mi się surowy design, jak i samo surowe i przejrzyste menu, podoba mi się jakość obrazu, ale nie podoba mi się funkcjonalność niestety. Nawet za mniejszą kasę można mieć tuner pozwalający na dużo więcej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny układ w tym sensie, że dla mnie, posiadacza instalacji satelitarnej, taka domyślna konfiguracja jak wyżej jest bez sensu i od razu trzeba dopłacać za wymianę głowicy aby miec twin sat.

Dokładając dysk i inna głowice nagle robi się 2.8-3.0k PLN czyli drożej, niż ten Technisat.

Zgadzam się, że w kwestii DiseqC/obrotnicy Technisat to nie jest idealny tuner. Ale dla mnie jest idealny, bo potrzebuję sprzętu do odbioru z max. 2 pozycji i na dodatek w tym, czego mi zawsze brakowało w koreańcach, dobrej obsłudze licencjonowanych modułów, poprawnej obługi polskich znaczków w EPG i ogólnie braku konieczności konfiguracji i stałego polowania na soft, Technisat jest  świetny. Z flashowania dboxa wyrosłem wiele lat temu i teraz potrzebuję sprzętu, który nie będzie zabawą sam a w sobie, tylko będzie po prostu spełniał swoją rolę od razu, bez zbytniej zabawy. Myślę, że porównywane komputera z funkcjami DVB (bo tym jest dreambox) z dowolnym sprzetem wyposażonym w zamknięty system operacyjny jest pozbawione sensu. Tunerów sat miałem już w sumie ponad 10 w tym 4-5 marek (dokładnie nie pamiętam) i z tzw. high-endu najbardziej pasuje mi Technisat.

Przyznam, że te informacje ostudziły mój zapał do tego tuner, tuner za 3 tys. i tak naprawdę brak podstawowej funkcji dla tunera dwugłowicowego. Czytając o poczynaniach firmy Technisat z aktualizacjami do swoich poprzednich modeli może być problem z uzyskaniem od nich w przyszłości rozwiązania tego problemu. Przecież po to kupuje się tuner z 2 głowicami aby można było swobodnie jedno nagrywać a drugie oglądać. Z jednego transpondera to potrafi nagrywać i co innego oglądać wiele tunerów jednogłowicowych, więc po co w tym tunerze ta druga głowica?

Mialem kiedyś tuner z mozliwością późniejszej deszyfracji i powiem szczerze, że nie zawsze to działało, bo film nagrywał się z jakimś kluczem ważnym w danym momencie, a dekodowanie, próbując użyć bieżącego klucza (uprawnień karty) nie radziło sobie z taką kombinacją i miałem filmy zdeszyfrowane "na czarno". Podejście Technisata, tj. deszyfracja w trakcie nagrywania ma swoje wady (blokowanie modułu) ale łatwo sobie z tym poradzic wsadzając dwie osobne karty i odpowiednio układając kanały. Zaletą deszyfracji na bieżąco jest zatem gwarancja dostępu do nagrane materialu, czego nie ma w tunerach z opóźnionym deszyfrowaniem lub deszyfrowaniem na życzenie.

Ja mam teraz Canal+ Start i Cyfrowy Polsat (Familiny HD+Extra HD+Sport HD) i taki zestaw, w promocjach na czas określony kosztuje mnie mniej, niż 80zł.

Myślę, że jak kogoś tać na tuner za 2-3kPLN, to posiadanie dwóch abonamentów to nie jest znowu taka wielka sprawa... Można mieć np. Cyfra+ i Polsat lub nCam HD i jest OK, to tylko kwestia poustawiania kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny układ w tym sensie, że dla mnie, posiadacza instalacji satelitarnej, taka domyślna konfiguracja jak wyżej jest bez sensu i od razu trzeba dopłacać za wymianę głowicy aby miec twin sat.

Dokładając dysk i inna głowice nagle robi się 2.8-3.0k PLN czyli drożej, niż ten Technisat.

W każdym sklepie (a przynajmniej w większości) w którym masz tuner dostępny z różnymi głowicami jest możliwość ich wymiany bez dokładania kasy. A cena którą podałem była z dyskiem.

 

Nie zmienia to faktu że digicoder będzie opłacalnym tunerem w pewnych wypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vivapinata popieram Twoja wypowiedz tez mialem jak pisalem wczesniej tunery na linux teraz mam Technisata i do ogladania i nagrywania jest super sprzet bez kombinowania i teraz ciezko mi bedzie ewentualnie przesiasc sie na inny sprzet bo tu obraz i dzwiek to najwyzsza jakosc.No i sprzet wykonany bez zastrzezen jakosc wyglad.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej, to jest dokładnie ten sam plik co dałem u góry.

 

Mam inny temat, czy ktoś ma ten Digicorder i nowy moduł CAM HD CI+ Cyfry?

Testuję taką kombinację i źle działa dekodowanie, po wejściu na kanał pojawia się info "sygnał zakodowany..." ale gdy wejdę na chwilę na kolejny kanał szybko się cofnę na kanał poprzedni, nagle obraz zaskakuje i wszystko jest OK.

Czy ktoś ma możliwość sprawdzenia tego CAMu?, bo nie wiem, czy to zwalony moduł, czy też tuner coś źle współgra z modułem cyfry?

Dla porównania, Aston i CAM Polsatu jednocześnie działają na tip top, błyskawicznie, zero konfliktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ISIO ma dostęp o Internetu przez LAN lub WLAN adapter i to jest główna różnica. Samo oprogramowanie tunera jest prawie identyczne (tylko grafika menu high definition). Nieco lepsze zarządzanie nagraniami i takie tam.... Co się tyczy reszty, czyli obraz i szybkość tunera, wg mnie b. zbliżona (obraz tak samo pierwsza klasa), choć trudno to ocenić po 1 dniu użytkowania. Moim zdaniem, gdy ktoś ma kasę, to się będzie cieszył z wymiany, ale szczerze, to widać, że jest to sprzęt dedykowany na rynek niemiecki, racjonalnych powodów do zmiany z S2X/S2 Plus na ISIO nie ma - oba są pełnymi modelami DVB-S2 twin. Poza tym jedna rzecz, na która nie zwróciłem uwagi - tuner jest szerszy! Jak ktoś ma mało miejsca na półce, to może być kłopot :-). Co nie znaczy, że nie polecam - jak kupicie to będziecie zadowoleni. Ale wkurza mnie to działanie tego CAMu CI+ Cyfry, nie wiem do końca czy to kwestia tunera, czy CAMu, taki totolotek - czekam na kontakt z Technisata, dzwoniłem tam dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to jakiś diodowy (LCD?) wyświetlacz pokazujący masę szczegółów. Patrz tutaj: http://www.technisat.com/pl_PL/TechniCo ... 214855894/

Tutaj to akurat rewolucyjna zmiana. Podobnie pilot, jest znakomity - metalowy z dobrym skokiem klawiszy (co prawda ja i tak używam uniwersalnego Logitech)

 

Pytanie do właścicieli ISIO: po przeniesieniu nagranego filmu do jakiegoś stworzonego folderu, przestaje on być widoczny jako jeden film (widok "logiczny"), tylko folder zawierający pliki TS4 (np. 4GB i 2GB) - widok "fizyczny". Czy da się przenosić / porządkować filmy pomiędzy folderami dysku tunera tak, aby widoczne jako pojedyncze pliki TS? Ewentualnie czum można skleić pliki cząstkowe na jeden duży TS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat ze strony Technisata:

Obsługiwane formaty i kodeki

Kodek video MPEG-4, MPEG-2, MPEG-1, H.264, DivX

Format video MP4, MKV, MOV, TS, TS4, VOB, WMV, Xvid, AVI

Formaty audio MP3, AAC, M4A, MP2

Formaty obrazu JPEG

 

Czy rzeczywiscie wszystkie te formaty odtwarza ? Z zewnetrzneggo HDD lub Pendriva ? Czy czyta polskie napisy ?

Czy już wprowadzono możliwość jednoczesnego nagrywania 1 programu, a oglądania drugiego (innego ) z różnych

transponderów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inny temat, czy ktoś ma ten Digicorder i nowy moduł CAM HD CI+ Cyfry?

Testuję taką kombinację i źle działa dekodowanie, po wejściu na kanał pojawia się info "sygnał zakodowany..." ale gdy wejdę na chwilę na kolejny kanał szybko się cofnę na kanał poprzedni, nagle obraz zaskakuje i wszystko jest OK.

Update:

Ten moduł jednak działa OK. Trzeba wgrać ten soft: http://www.technisat.com/de_DE/DigiCord ... 764381892/ oraz w menu opcji CAM ustawić "CI clock = normal"

Ten soft jakimś cudem nie wgrał mi się z Astry, musiałem przez pendrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co do nagrywania przez to cudo to dokładne info jest w SatKurier 7/8 2011 cyt." Nagrywając można jednocześnie oglądać inny kanał, przy dostarczeniu dwóch sygnałów - z innej częstotliwości. Przy jednym sygnale tuner pozwala także na obsługę zapisu z różnych częstotliwości, ale w ograniczonej formie - drugi wybrany transponder musi być z tej samej polaryzacji w tym samym paśmie. Jeśli zapisujemy kanał kodowany, - przy wykorzystaniu jednego modułu CAM nie jest możliwy zapis innego kanału w formie zdekodowanej. Działa natomiast trick znany także ze starszych DigiCorderów - dwa moduły AstonCrypt + splitter kart. (...) Jeśli wykorzystamy maksymalne możliwości tunera, tj. nagrywanie dwóch kanałów - można oglądać tylko jeden z tych dwóch lub nagranie z HDD".

 

Więc chyba wszystko jest jasne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...