Skocz do zawartości

Technisat DigiCorder ISIO S


ernet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za bardzo emocjonalnie widzę podchodzisz do tematu. Ja nic nie uważam i nic nikomu nie narzucam, z własnego doświadczenia wiem, że na początku przy dużym ekranie wydaje się, że jest za duży, z czasem człowiek się przyzwyczaja i uważa, że mógłby być jeszcze większy. Natomiast główny temat to słaby obraz generowany przez fergusona, może jak nie ma bezpośredniego porównania z innymi to wydaja się, że jest ok ale jak się przesiądziesz z tunera, który dawał naprawdę dobry i ostry obraz to na fergusonie jest potem porażka i tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znów zbaczacie z tematu :) Z technicznego punktu widzenia nie wiem co oni tam w tym Technisacie mają za problem z tym żeby napisać soft tak żeby można było oglądać jedno a nagrywać (zdekodowane) drugie skoro są dwie głowice....

Topfiled jak dla mnie odpada...za mały dysk....brak czytników kart....jak porównać przykładowo pilota z tym od Technisata to wygląda jak jakaś odpustowa zabawka :) a różnica cenowa chyba 300-400pln.....

Po fuzji cyfry i n będzie można odpalić kartę cyfry w czytniku Technisata bo przynajmniej przez jakiś dłuższy czas będą kanały nowej platformy kodowane też w conaxie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresował mnie ten tunerek i chciałbym się dowiedzieć czy jest do niego alternatywny "soft", który zmienia czytniki kart na wersję "wielosystemową" (tak żeby działała w nich karta "Cyfry+") i jak działa ten internet w tym tunerze, tzn. np. czy można bez problemu oglądać internetowy przekaz kanału "Next Music +HD", programy "TVN Player", "vod.tvp.pl" i słuchać internetowych stacji radiowych???

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Alternatywnego softu raczej nie ma, to nie Linux gdzie można tanio się pobawić, tylko zamknięty firmware.

Niestety vod.tvp.pl i vod.tvn.pl nie działa, bo przeglądarka wbudowana w ISIO nie obsługuje Microsoft Silverlight.

(A stacje radiowe z satelity są w każdym tunerze sat - mam wrażenie - standardowo. Miałem wiele tunerów i każdy to miał).

 

 

Panowie znów zbaczacie z tematu :) Z technicznego punktu widzenia nie wiem co oni tam w tym Technisacie mają za problem z tym żeby napisać soft tak żeby można było oglądać jedno a nagrywać (zdekodowane) drugie skoro są dwie głowice....

 

To faktycznie zagadka, ja zakładam, że fragment softu do współpracy z CAM napisał programista, który już w Technisacie nie pracuje, a obecni programiści są za mało kumaci, aby temat ruszyć lub boją się coś spartolić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie nabyłem Technisata Digit ISIO S Wrazenia ładne menu duzo przydatnych funkcji naprawde super dziala.

Internet super krotko mowiac dziala wszystko jak powinno.

Teraz minusy wykonanie slabe plastik wyswietlacz cieniutki slabo widac i przy modulach nie ma tych jak sie przydusilo to modul sam wyskakiwal i teraz najgorsze technisat slynal z supr jakosci obrazu i tu juz wedle mnie obraz gorszy co mnie najwiecej zasmucilo.

Jednak digicorder HD S2 tu wykonanie na najwyzszym poziomie i obraz rewelacja to jest moje zdanie.

Krotko mowic Technisat poszedl po kosztach.

To jest moja opinia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TechniCordera mam od 01/08. Design pierwsza klasa. Nawet moja dziewczyna to przyznała :lol: Wreszcie pilot który nie wygląda jak odpustowa zabawka... fajnie że ma podświetlenie.... Instalacja bezproblemowa....tuner pracuje szybko i cicho.... menu dostosowane do dużych ekranów.... jedyne czego mi brakuje to edycja nazw kanałów ale reszta z nadwyżką to rekompensuje. Zdjęcia nie oddadzą jakość obrazu jaki ten tuner oferuje... powiem krótko że wydanej kasy nie żałuję. Wbrew temu jakie info są sieci - instrukcja obsługi jest w całości po polsku w formie papierowej (142 strony). Gdyby ktoś miał jakieś pytania to śmiało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że po fuzji wszystkie kanały Cyfry+ będą też chodziły w conaxie (przynajmniej jakiś dłuższy czas) i będzie można wykorzystać jeden z czytników ale to niewiadoma....niestety do ceny TechniCordera trzeba doliczyć koszt Astona....działa bez zarzutu.

Czy ktoś wie z którego transpondera Astry można pobrać nowy soft do tego tunera ? nie chce mi się bawić z usb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ten chwalony prze Ciebie tuner Farguson TT ma wszystko super działające, ale za to jedną zasadniczą wadę, obraz zamglony jak z za zasłony, co niestety go dyskwalifikuje w moich oczach. Gdyby nie to pewnie dawno stał by już u mnie w domu.

 

Zamglony? Obraz HD na NAT GEO jest jak żyleta, to samo jak było np. euro na TVP HD. Może okulary przetrzyj :shock: ? Ale to temat o Technisacie więc nie ważne... Dekoder za 2600PLN nie powinien mieć żadnych wad, a ponoć ma i to sporo (forum).

 

 

Fergusona TT PVR 500 GB kupiłem - antena 120 cm u mnie , 80 cm u kolegi - potwierdzam - jakość kanałów HD słabsza i to dużo niż np ''polsatowskiego" najtańszego Samsunga, (potwierdza się więc szereg opinii ) dziś go zwróciłem. (sprawdzane na Sharp LCD 46 , Panas 55 Plazma)

Podobno właśnie Technisat ma świetną jakość obrazu.

Stąd moje pytanie :

czy mogą się wypowiedzieć osoby , które widziały obraz z tego Technisata i z jakiegoś sprzętu innej firmy?

Czy ich , subiektywnym zdaniem, jest obraz HD z Technisata lepszy niż w innym sprzęcie?

Można prosić o wymienienie ?

Drugi raz chcę kupić dobrze.

A może zamiast ISIO kupić TechniStar S2?

Czy w zakresie odbioru TV i nagrywania ISIO wogóle różni się od S2?

I na koniec : jak jakość nagrań? Spisuje się dobrze czy deszyfracja przebiega z problemami ?

 

Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...