Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A w dobre wejscie/wyjscie sie z sygnalem w ogole wpinasz? Nie masz mozliwosci podlaczenia najzwyklejszej anteny pokojowej lub zewnetrznej zeby sie upewnic co do podlaczenia i sygnalu ze zbiorczej (lub jego braku)?

Właśnie chyba będę musiał kupić coś na szybko albo zmontować. Ogólnie ze zbiorczej odbieram normalnie kanały analogowe. Jeżeli nie ma jakiejś opcji w tunerze to faktycznie musi to być po stronie anteny..... bo tuner z cyfrą + działa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to ze jest analog nie gwarantuje ze bedzie cyfra, bo antena moze byc inaczej ukierunkowana. Antene od naziemnej podlaczasz do Aerial In (drugie gniazdo od krawedzi tunera). Potem po kolei INSTALACJA -> INSTALUJ KANALY NAZIEMNE -> POLSKA. Wiekszosc kanalow bedzie jako Failed, bo ogolnie dostepnych jest okolo 15 kanalow. Sprawdz ew. czy kabel masz ok, bo czesto te najbardziej blache sprawy powoduja problemy. Zadnego specjalnego softu nie potrzebujesz.

 

PS. Jak masz w poblizu jakis budowalny market to antene na testy kup wlasnie w nim. Jesli jej nie zniszczysz w jakis sposob to bedziesz mogl ja bez problemow zwrocic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie jak weźmiesz sprzęt pod pachę i śmigniesz do znajomka.Nie wiem jak jest na oryginalnym sofcie x7,ale u mnie na 1,4,34 lemontre,musiałem przestawić w ustawieniach DVB-T na Rosja. Dopiero wtedy prawidłowo wyszukał kanały naziemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie jak weźmiesz sprzęt pod pachę i śmigniesz do znajomka.

No i tak zrobiłem. Okazało się, że jednak dostawca anteny zbiorczej sobie robi jaja. Tuner złapał multum kanałów u znajomego. Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Czeka mnie teraz ciężka przeprawa z osiedlówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteny zbiorcze /a w zasadzie instalacje zbiorcze/ w miastach, gdzie jest telewizja kablowa bardzo często przekazują sygnał kilku podstawowych programów w wersji analogowej na częstotliwości wg kablówki /zmienionej w stosunku do stosowanej przez najbliższe nadajniki/.

W Skarżysku są to analogowe programy z VECTRY: TVP1, TVP2, TVP Info, TV Polonia i parę programów radiowych, brak nawet Polsatu i TVN.

Instalacje te całkowicie nie są przystosowane do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T i chcąc ją odbierać trzeba sobie założyć własną antenę choć buli się w czynszu za antenę zbiorczą.

Administracje domów w tym Spółdzielnia Mieszkaniowa udają, że nie słyszały o telewizji cyfrowej naziemnej i nic w tym kierunku nie robią.

Myślę, że masowe naciski mieszkańców mogą coś zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwosc nagrywania na X7 materialu z kilkoma sciezekami dzwiekowymi?

 

Bo np kanal Nickelodeon nadaje 4 sciezki dzwiekowe. Jak odtwarzam taki nagrany material w tunerze lub na komputerze to dzwiek mam tylko w jednej, odtwarzanej w momencie nagrywania, sciezce. Pozostale sciezki, mimo iz poprawnie wykrywane, to sa puste.

 

Czy jest to kwestia softu tunera czy innych ograniczen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwosc nagrywania na X7 materialu z kilkoma sciezekami dzwiekowymi?

 

Bo np kanal Nickelodeon nadaje 4 sciezki dzwiekowe. Jak odtwarzam taki nagrany material w tunerze lub na komputerze to dzwiek mam tylko w jednej, odtwarzanej w momencie nagrywania, sciezce. Pozostale sciezki, mimo iz poprawnie wykrywane, to sa puste.

 

Czy jest to kwestia softu tunera czy innych ograniczen?

Takie rzeczy tylko na tunerach linux lub kartach dvb-PC.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wczoraj wgrałem hd 1.4.74 [beep] i śmiga bez zarzutu . w pilocie zmiana przy nagrywaniu zamiast czerwonego wciskam czarny option.jest maly problem z nagranymi wcześniej filmami na dysku zewnęytrznym, na starym sofcie 1.4.15 chodziły ,a na tym nowym pokazuje mi albo mpeg albo avi...testowałem też 1.4.34 ,próbowałem też wgrać 1.4.80 ale oryginalny pilot nie działa.ale najlepiej chodzi na 1.4.15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrywałem ostatnimi czasy pare nowych softów alternatywnych ale te softy u mnie się dyskwalifikują ponieważ po pewnym czasie na kanałach z pakietu canał+ wyskakuje komunikat zakodowane i zostaje restart tunera by działało.

Też tak macie?

Tak u mnie to samo dlatego wróciłem do wersji 1.3.81

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-ja dotychczas mialem soft 1.4.34 chodzil mi dobrze.Kilka dni temu tez testowalem kilka innych rowniez alternatywnych.W tej chwili najbardziej mi sie podobal (chodzin o grafike ekranowa) soft 1.4 95 chodzi mi dobrze (giclub),chodz tez niezle sa 1.4.86, 1.4.88 i 14.69.Liste kanalow mam swoja i jej nie zmieniam przyzwyczailem sie do niej a dlugo mi zeszlo aby ulozyc dla siebie.Takie mam przy tym pytanie .Na DVBT- wczytuje kanaly mobilne czestotliwosc 610MGH czy ktos to prubowal,czy mozna to ogladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś testował soft globo_X7_xwindow_gm_1.4.98_gisclub.tv proszę o opinie i jaki pilot działa
Zdaje sie ja go tez wgralem i w ogole mi pilot nie drgnal zaden przycisc bylem w strachu ale udalo mi sie zmienic soft przez przyciski na dekoderze.Troche wczesniej nie pamietam na ktorym sofcie tez tak mialem,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...