Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy u kogoś też występuje na X7 od wczoraj znacznie wolniejsze przełączanie kanałów z Tp.10892H Cyfry- około 11 sekund.

Mam soft SynapsGalaxy 1.4.64 i splitter Clone+

sprawdzałem też na sofcie 1.4.86 oraz na starszych kluczach- to samo.

Reszta transponderów zaskakuje normalnie ok 2sek.

Jeszcze do wczoraj wszystko działało OK, czyżby Cyfra coś kombinowała z utrudnieniem życia właścicielom splitterów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-jestem tu nowym.Od kilku dni stalem sie posiadaczem Optjcum XTS703 (wczesniej mialem Goldena Interstara 870 XPED)Dwa dni zeszlo mi zanim go poznalem,najwiecej mi zeszlo z listami kanalow.Podlaczylem internet myslalem ze bedzie cos wiecej a tu mozna sama pogode zobaczyc.Prosze podpowiedzcie czy mozna cos wiecej.Mam TNK-SD bede chcial przejsc na SMART HD.Moze z panow ktos ma dobra liste kanalow zeby bylo TNK lub juz z SMART HD to moglbby mi podrzucic .Szukalem tez softu jakiegos dobrego moze 1.4.83 lub wyzej moze 88 Czytalem na forum ze sa dobra ale nie wiem gdzie to mozna znalezc,moze tak ktos prywatnie podrzucic bardzo bylbym wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-w gralem soft Amico_Synaps HD7 1.4.31emu Bardzo mi sie podobala grafika ekranowa menu co z tego jak siedzialem dwa dni i nie moglem dojsc ladu.Poprostu nie odbieral na wszystkich kanalach z SMART HD,jesli juz odbieral to po przelaczeniu na inny kanal nastepnym razem nie zaskoczyl.Tak dzialo sie z kanalami POLSATU1,2 ALE KINO,Diskowery.OREG SPORT,TVN7 HD.Pilot dzial w miare dobrze choc doszly inne funkcje ,ale pilot dzialal tylko jak bylo zalaczone przez HDmi, przez Eurozlacze nie dzialal.teraz wgralem 1.3.34 i chodzi dobrze.Najwiekszy problem sprawia lista kanalow chodzie o jej ulozenie.Moze ktos ma w miare dobra liste na Smart HD,C+,TNKHD,Polsat,taka uniwersalna na wszystkie platformy moze by podeslal lub podal inf.gdzie to znalezc.Gdy mialem Goldena Interstara 870 nie bylo problemu.A nawiasem tak czy lista o OPTICUM X4... podejdzie czy to inna beczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w gralem soft Amico_Synaps HD7 1.4.31emu Bardzo mi sie podobala grafika ekranowa menu co z tego jak siedzialem dwa dni i nie moglem dojsc ladu.Poprostu nie odbieral na wszystkich kanalach z SMART HD,jesli juz odbieral to po przelaczeniu na inny kanal nastepnym razem nie zaskoczyl.Tak dzialo sie z kanalami POLSATU1,2 ALE KINO,Diskowery.OREG SPORT,TVN7 HD.Pilot dzial w miare dobrze choc doszly inne funkcje ,ale pilot dzialal tylko jak bylo zalaczone przez HDmi, przez Eurozlacze nie dzialal.teraz wgralem 1.3.34 i chodzi dobrze...

 

Mam lemontree_1.4.34. Potwierdzam co do każdej "usterki" :? . U mnie jest to samo. Rzadko używam X7, ale gdy chciałem przerzucić na euro-złącze - odpowiada, że chce HDMI. Kanały się blokują dokładni tak samo jak u kolegi wyżej. Spróbuję więc stary soft (1.3.34 ?) i dam znać.

A co do listy, to chyba przed updatem można zrobić backup, a po wgraniu innego softu można z backupu ściągnąć poprzednią listę ulubionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy da się przeprowadzić aktualizacje modułu nCam HD w Opticum X7 XTS 703p i na jakim sofcie dekodera?

 

Problem jest tego typu, ze ściągam różne softy do dekodera, ale po wybraniu opcji aktualizacji modułu pojawia się tylko informacja "Sprawdzanie dostępności nowej wersji, proszę czekać...". I tak godzinami. Aktualny soft modułu to 1.00.03(r1502).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim aktualizację zrobiłem daaaaaaaawno temu - to był jeszcze soft z numerkiem bodajże 1.21 czy coś około tego. Ale spróbuj na sofcie oryginalnym (nie mcas - pamiętam że ktoś kiedyś mówił że na takim sofcie mogą być z tym kłopoty - nie wiem czy to prawda) ze strony opticum http://www.opticum.com.pl/pl/p/hd-x7-series. Jak Ci się zaktualizuje to wgraj soft nowszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy da się przeprowadzić aktualizacje modułu nCam HD w Opticum X7 XTS 703p i na jakim sofcie dekodera?

 

Problem jest tego typu, ze ściągam różne softy do dekodera, ale po wybraniu opcji aktualizacji modułu pojawia się tylko informacja "Sprawdzanie dostępności nowej wersji, proszę czekać...". I tak godzinami. Aktualny soft modułu to 1.00.03(r1502).

globo_x7_black synaps_galaxy_1.4.64_gisclub.tv.abs

Na tym sofcie bez problemu zrobisz aktualizację modułu nCam HD. Zostaw tuner włączony na kanał MGM HD.

 

a czy soft jest dostępny na satelicie do ncam-a? bo jak nie to żadne oprogramowanie x7 nie pomoże.

@ircios poczytaj tutaj: nCAM HD: aktualizacja do wersji 1.2.1

https://satkurier.pl/news/75392/ncam-hd- ... i-121.html

PS. soft do aktualizacji nCama HD w Opticumie x7 podałem post wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy do odbioru cyfrowej naziemnej przez tuner, potrzebuję specjalnego softu? Pewnie nie ale już wariuje. Mam podłączoną antenę do tunera i przy instalacji kanałów naziemnych wyświetla mi 5% jakości. Antena jest zbiorowa ale dostawca napisał cuś takiego:

"Sygnał DVBT z trzech MUX-ów ogólnodostępnych jest już wpuszczony do instalacji, oznacza to, że jeśli posiada Pan telewizor z tunerem MPEG4 i DVBT to po przestrojeniu odbiornika powinien Pan uzyskać kilkanaście kanałów cyfrowej telewizji naziemnej."

Pewnie robię coś kompletnie źle bo nic nie znajduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odbioru naziemnej nadaje się każdy soft.

Nie rozumiem sformuowania że pokazuje Ci 5% jakości - na jakim kanale? - na wszystkich?

Siła sygnału i jakość dotyczy konkretnego kanału, a więc jak masz ustawiony kanał na którym nic nie jest nadawane, to masz zerowy sygnał.

Powinno wystarczyć przeskanowanie kanałów naziemnych i tuner znajdzie wszystkie programy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy skanowaniu nie znajduje żadnych kanałów - skanuje poszczególne częstotliwości z efektem - failed. Siła sygnału zdaje się dotyczy anteny satelitarnej tylko nie wiem po co mi ta informacja przy skanowaniu kanałów tv naziemnej. Normalnie to już bym walczył z siecią osiedlową ale coś mi się zdaje, że to po stronie tunera. Ustawienia ma fabryczne i wgrany oryginalny soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...