Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

new remote:

- 16:9/4:3 = change video resolution + white

- if red function isn't working: TXT

- if green function isn't working: SUBT

- if yellow function isn't working: AUDIO

- TV/STB = remove USB

- Status+StepLeft=SCART

- Status+StepRight=HDMI

 

old remote:

- UHF = remove USB

- Blue+Red=SCART

- Blue+Green=HDMI

Cytat z zagranicznego forum. Myślę, że teraz trochę rozwieją się niektórych wątpliwości, co jest pod jakim kolorem przycisku na pilocie. Powyższe info dotyczy softów z klonów Opticuma od wersji 1.4.54 wzwyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam taki problem. Próbowałem użyć dwóch programów do edycji kanałów w X7.

1. AliEditor ze strony producenta.

2. SetEditArgusMini (producent pisze, że działa na listach X7)

 

Jednak po wgraniu do tunera mam tylko jedną satelitę ASTRA. Nic nie daje również próba wykrycia HB.

nie jest to problem techniczny, bo jak zrobię przywrócenie ustawień fabrycznych to wszystko działa bez zarzutu.

Problem jest tylko ze stworzoną przez siebie lista kanałów. Dodam, że w edytorze mam obie satelity.

Czy ktoś wie w gdzie może być problem?

 

Pozdrawiam

RJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno uzywasz wlasciwych wersji programow? Bo do X7 owszem jest edytor, ale nie ma go w ogole na stronie producenta ;-)

 

Jak uzywasz softu nieprzystosowanego pod tuner to przy odrobinie szczescia bedziesz mial poprawnr tytuly programow, poukladasz liste, zrobisz import, eksport... ale programy nie beda dzialaly na tunerze. Bo oprocz nazw programow w listach/sofcie zapisywane sa jeszcze parametry techniczne programow, satelit, itp. Dla przykladu oprogramowanie SetEditArgus HD100 poprawnie odczyta nazwy kanalow z listy z X7, ale przypisze im bledne parametry. Lista taka po eksporcie i wgraniu do tunera nie bedzie dzialala (kanaly beda mialy "brak sygnalu").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno uzywasz wlasciwych wersji programow? Bo do X7 owszem jest edytor, ale nie ma go w ogole na stronie producenta ;-)

 

A mógłby kolega przynajmniej podać nazwę tego programu?

 

Jak uzywasz softu nieprzystosowanego pod tuner to przy odrobinie szczescia bedziesz mial poprawnr tytuly programow, poukladasz liste, zrobisz import, eksport... ale programy nie beda dzialaly na tunerze. Bo oprocz nazw programow w listach/sofcie zapisywane sa jeszcze parametry techniczne programow, satelit, itp. Dla przykladu oprogramowanie SetEditArgus HD100 poprawnie odczyta nazwy kanalow z listy z X7, ale przypisze im bledne parametry. Lista taka po eksporcie i wgraniu do tunera nie bedzie dzialala (kanaly beda mialy "brak sygnalu").

 

No właśnie według opisu na stronie SetEdit program powinien działać, a niestety nie działa. Napisałem już do autora, zobaczymy co odpowie.

 

Pozdrawiam

RJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takowy problem. Na tym odbiorniku mam brak sygnału na tr 10834 (głównie chodzi o HBO 2 HD i HBO COMEDY HD), pozostałe kanały HD, w tym te z 11411 działają bez problemów. Na innym dekoderze (Technisat HD8-S) wszystko działa bez zarzutów. Soft do X7 - najnowszy. Używam splittera Clone+. Co może być przyczyną braku sygnału? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do henio99: obym nie był złym prorokiem, ale kiedyś mi się zdarzyło cos podobnego, nie miałem kanałow tvn a inne miałem, myslałem ze to źle ustawiona antena, że może cos z karta nie tak. okazało sie ze była uszkodzona glowica i dlatego nie mógł znaleźć części kanałów. za naprawę zapłaciłem jakies 150 zł, chociaz był na gwarancji, powiedzieli mi, że to moja niby wina, bo poprzez kabel do anteny satelitarnej dostała się woda do dekodera i uszkodziła głowice (jako ze pod izolacja kabla miała sie rzekomo dostać woda po kablu do dekodera)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam XTS703p i nie mogę ostawić własnej kolejności kanałów. Co ustawię to wyskakuje komunikat, ze kanały uległy zmianie i jedyna możliwość to potwierdzenie przez naciśniecie "OK". Powoduje to przeskanowanie transpondera i ustawienie kanałów z tego transpondera na końcu listy. Jest jakieś rozwiązanie tego problemu, czy ten model tak ma? Soft jakiś alternatywny, karta cyfry w czytniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@a.cisek1. Można ustawić,aby głowna lista się nie zmieniała.@AntoniG. Kilka lub kilkanaście stron wstecz jest opisana ta sprawa. Zapraszamy do lektury,bo zaraz zadasz kolejne pytanko. Przy okazji możesz dowiedzieć się kilku ciekawych spraw zawiazanych z tym sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@a.cisek1 To samo występuje na liście głównej jak i na liście ulubionych. @ircios oczywiście za nim zadałem pytanie przeszukałem ten wątek i jedynie natrafiłem na wyłączenie Ch.A.D jako rozwiązanie tego problemu. Ale jak zauważył kolega slayer u mnie to nie działa. Być może to problem softu. Ale wymiana trochę przerasta moje możliwości. Dziękuje za zainteresowanie i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę, że wymiana softu w x7 nie jest operacją skomplikowaną, ale wstyd się przyznać, nie mam żadnego pena. Nie był mi dotychczas potrzebny i żadnego nie nabyłem, ani nie dostałem. Mam karty pamięci w fonie, aparacie, nawigacji, ale nie wiem czy to da się jakoś wykorzystać. Wiem, że można też soft zmienić przez port rs, ale z kolei nie mam kabla rs i co gorsza takiego portu w laptopie. Wiec pozostanie nabycie jakiegoś pena i spróbowanie. Rozumiem kolego slayer, że na oprogramowaniu które masz w swoim x7 wszystko działa poprawnie i z ustawieniem własnej kolejności kanałów nie ma problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je ze swojej strony polecam wersje oprogramowania globo_X7_synaps_galaxy_1.4.69_gisclub.tv.rar

 

A co do wgrania oprogramowania to jeśli masz czytnik kart na usb to po podlaczeniu go do tunera z karta powinien go widzieć jak zwykłego pena.

 

Jeśli nie to napiszę tylko że ostatnio kupiłem w Auchanie pendriva SunDisk 4GB za 15zł a w tesco 8GB za 26 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę, że wymiana softu w x7 nie jest operacją skomplikowaną, ale wstyd się przyznać, nie mam żadnego pena. Nie był mi dotychczas potrzebny i żadnego nie nabyłem, ani nie dostałem. Mam karty pamięci w fonie, aparacie, nawigacji, ale nie wiem czy to da się jakoś wykorzystać. Wiem, że można też soft zmienić przez port rs, ale z kolei nie mam kabla rs i co gorsza takiego portu w laptopie. Wiec pozostanie nabycie jakiegoś pena i spróbowanie. Rozumiem kolego slayer, że na oprogramowaniu które masz w swoim x7 wszystko działa poprawnie i z ustawieniem własnej kolejności kanałów nie ma problemu?

 

tak dokladnie, ulozona juz liste nie rozwala przy ponownym przeszukaniu transpordera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...