Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam wszystkim soft z pliku "synaps_dynavision_1.4.89_x7_newremote.abs". Ja znalazlem w nim wszystko czego szukalem:

- grafika ekranowa Synaps (prosta i czytelna)

- sprawne EPG (polecam sprobowac zeby sie przekonac, szczegolnie jak ktos twierdzi ze EPG dziala mu prawidlowo pod Lemontree)

- prawidlowo dzialajacy pilot (nagrywanie pod czerwonym przyciskiem REC).

 

Podziekowania dla uzytkownika "bogdan48" za cynk dt tego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie odpowiedzial mi co znaczy HD X-7 ,a X-7 czy jest to to samo.Jeszcze mam jedno pytanie co oznacza przy sofcie np: 14.34 MOD.Gdzies wyczytalem ale to przy innym tunerze ze MOD-przy sofcie znaczy ze czytnik kart staje sie UNIWERSALNY.Kiedys mialem Goldena Interstara 870 xp to tak bylo.Czy tu w OPTIKUM rowniez tak sie stanie przy wgraniu softu takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Synaps_dynavision_1.4.89_x7_newremote.abs to jeden z lepszych softów. Na pochwałę zasługuje szczególnie szybkość wczytywania EPG. Mam pytanie do nagrywania - mam wrażenie że w lemontree jeżeli się rozpoczeło nagrywanie w trakcie trwania programu tuner pytał czy zakończyć nagrywanie zgodnie z końcem audycji w EPG. W sofcie synaps jest tylko wybór czasu 30, 60 min i tak dalej. Czy mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten soft w grany i tez sadze ze to jeden z najlepszych do tej pory jaki testowalem.Na tym sofcie wkladalem karte do drugiego czytnika (Seca stara i Nagre Polsatu tez stara) obie karty widzi i pokazuje raz ze seca drugi ze nagra.Czy by znaczylo ze jest w tej chwili czytnik uniwersalny ,czy sa oba CONAX a tak ma pokazywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam 3 szybkie pytanka:

1) Na programach TV4 (TNK SD) i Stars.TV (FTA) z HB co 2-3 sekundy następuje krótki zanik dźwięku, co strasznie denerwuje. TV4 nadaje z dvb-t więc nie ma bólu, ale tego muzycznego kanału żal. Taki efekt nie występuje na żadnym innym z pakietu TNK SD ani FTA. Gdzie szukać przyczyny, czy pomogą inne softy. Aktualnie używam CONAX 1.3.81 i wczesniej 1.3.14. Sprawdzalem 3 egzemplarze na innych instalacjach antenowych i wszędzie jest tak samo.

2) Brak EPG na kanale POLSAT z dvb-t. Na TVN, TVP są informacje, a na Polsacie nic. Z czego to wynika? Zresztą tam gdzie jest EPG z dvb-t ilość informacji jest niewielka ( w porównaniu z WIWA HD90, która testowałem kilka dni).

3) Czy można wrócić z Lemon czy Synaps na Conax 1.4.98 z poziomu USB ? Chcialbym sprawdzić czy ten dźwięk się poprawi i EPG też, ale nie potrzebuje MCAS. Macie inne sprawdzone softy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz stare oprogramowanie, na sieci jest już dużo wyższa wersja. Można wgrać przez USB, wpisz w google Opticum_X7_lemontree_proton_1.5.05 i powinieneś znaleźć najnowszą wersję do dekodera podłączonego przez HDMI.

 

Można zawsze wrócić z Synaps MCAS czy CS Proton MCAS na Amstar Conax. Tylko jest to powrót do starego oprogramowania. Globo przestało wspierać chyba swój produkt, ale jest wiele innych wspierających ten popularny dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Postanowilem zalogowac sie na forum bo spotkala mnie przykra sytuacja i wy jestescie ostatnia deska ratunku.Posiadam odbiornik Opticum HD XTS 703 i szukalem odpowiedniego oprogramowania dla niego i po wprowadzeniu przez USB softu X7-HD_NewRemote_AMIKO_Synaps_1.4.99_By dreamer1983.rar zablokowalo mi odbiornik.nie dzialaja przyciski na tunerze ani pilot.Otrzymalem informacje ze "SW is not designed for this HW,please change back to official SW!----060002000a1aac".Do jakiego softu mam wrocic jak ja probowalem wszystkich.Dzwonilem do Globo i panowie poradzili mi najwyzszy upgrade ale jaki to jest?Gdyby nic nie pomoglo to mam wyslac sprzet do serwisu.Problem w tym ze ja mieszkam za granica.Nie wiedzialem ze jest az tak duzy problem ze znalezieniem odpowiedniego softu :(

Prosze was koledzy pomozcie mi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...