Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do pablo82

Tak zgadzam sie z toba ze jest BOOT w momencie wlaczenia w stan ON ale ten caly BOOT wyskakuje kiedy wylacza mi sie samoistnie tuner na przyklad podczas ukladania listy kanalow.Bardzo mnie to irytuje.Nastepna sprawa to jak pisalem wyzej zacinanie sie kanalow na pare sekund i nie wiem w czym jest problem.Wielkosc anteny to 90cm a sila sygnalu to 85% i 80%.Gdzies wyczytalem ze nalezaloby uzyc wzmacniacz do anteny sat. z 20dB.

Pablo,jaka jest roznica miedzy Opticumem X703p a X403p ?

Czy wiesz skad mozna sciagnac orginalne logo Opticuma X7? Te logo ktore jest na black synaps jest zdecydowanie za ostre i nie podoba mi sie ten robot.

 

Do halina

Masz stary stacjonarny komputer lub taki co ma wejscie na RS232?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzamcniacz sat.stosujemy je w przypadku bardzo długich kabli (np.30m to nie jest długi kabel) lub przy podziale sygnału na większą ilość odbiorników. Mam w tej chwili soft black synaps i działa stabilnie.Nie ma problemów.Antena też 90 H.B. i ASTRA 19st. Może masz LNB uwalony..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do @jowisz: X7 posiada dodatkowo głowicę do odbioru kanałów DVB-T, której to x403 (X4) nie posiada. Poza tym w X7 są 2 czytniki kart, zaś X4 ma tylko 1 czytnik. Tunery są prawie identyczne, ale UWAGA soft od X7 NIE pasuje do X4.

Zmiana logo w opticum Patcher 1.0

Program do zmiany loga , pamietać ze tapeta ma miec poprawna rozdzielczosc !!!

Osobiście w/w programu nie używałem. Program do pobrania tutaj:

http://opticum.cba.pl/oprogramowanie/in ... ICUM_HD_X7

Zawsze możesz wgrać inny soft z tapetą od Opticuma, również z w/w uploadu.

PS. Podobnie jak @ircios mam obecnie wgrany soft black synaps 1.5.12 i działa stabilnie nawet przy układaniu własnej listy kanałów. Antenę też mam 90tkę ustawioną na satki;

4,8E+13E+19,2E+23E. Siła/jakość waha się w granicach od 88/76 do 86/71 i nic mi się nie tnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich-dzieki wszystkim za podpowiedzi i rady.Od wczorej wieczor mam wgrany orginalny soft i wszystko hula .Nie doczekalem sie na syna ktory mial mi wgrac wtyczki do kabla wiec zadzwonilem do goscia przyjechal ze starym laptopem z RS-232 i poszlo wszystko bez problemow zplacilem 20 zl a za kabel niepotrzebnie dalem 39 zl.Ale to glupota kosztuje.Jeszcze raz dzieki wszystkim.

Witam ponownie-Wstyd mnie jeszcze raz o tym pisac ale uwalilem ponownie.Wiem jak to zrobic i gdzie czego szukac ale pisze moze ktos mi podpowie w czym robie blad ze mi znow zablokowal sie .Kilkunastokrotnie wgrywalem softy, listy kanalow ukladalem po swojemu jak mi poginely ulubione i zawsze bylo OK.teraz wciagu kilku dni dwa razy zablokowalem,co zrobilem zle a mysle ze tamtym razem zrobilem tak samo.Po zrobieniu prubowalem kilku softow bylo OK. na koniec chcialem wgrac ostatni soft ktory mialem na pendrive i zostawic zapisany ( bak 1.....) wgrywalem z niego soft- liste kanalow - loader. Czy trzeba bylo wgrac tylko soft a nie reszte.Bo tamtym razem tez tak zrobilrm i mi zablokowalo .W czy robie blad prosze o podpowiedz aby tego dalej nie robic.Jak wgrywalem soft ABS-to nieraz wgrywalem sam soft nieraz soft -loader-liste,choc przewaznie list nie bylo ale nie blokowalo.Moze nie potrzebnie z zapisu na pendrive bak.......wgrywalem liste i loadera?Wstyd mi o tym pisac ale musze-pomuszcie mi rozwiazac ten problem co zrobilem drugi raz zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do -ircios A jesli mam liste dogralem soft i teraz chce zmienic liste dodac z innego softu ktory mam zapisany na pendrive w bak..... bo jest to ta sama lista tylko inaczej,lepiej ulozona to dogrywam tylko liste czy razem loaderem.

do -ircios jesli tak zechcialbys mi podac swoj nr telefonu to chetnie bym z toba porozmawial na ten temat lepiej bym wytlumaczyl co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do -ircios A jesli mam liste dogralem soft i teraz chce zmienic liste dodac z innego softu ktory mam zapisany na pendrive w bak..... bo jest to ta sama lista tylko inaczej,lepiej ulozona to dogrywam tylko liste czy razem loaderem.

samą listę dodajesz......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i byc moze caly moj blad polega na tym ze ja wgralem przez te dwa razy razem z loaderem(tj.soft lista loader).Tyle razy wgrywalem i nie mialem problemu az tu drugi raz.Samo wgrywanie szlo OK.zadnego komunikatu pasek przy wgrywaniu posuwal sie normalnie do konca ale sie nie uruchomil dekoder tylko zostal ten napis zegar 00 00 ASH.Zawsze czlowiek uczyl sie na bledach tylko zeby ich nie powtarzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie. Planuję właśnie zakupić ten dekoder w celu oglądania TV na kompie. Niestety nie za bardzo się na tym znam, więc przeleciałem pobieżnie kilka ostatnich stron z tematu i z tego co rozumiem, aby połączyć ten dekoder z PC potrzebuję przejściówki USB - RS-232. Czy to wystarczy do odbioru kanałów HD?

 

Dodatkowo, z tego co zrozumiałem, do dekodera trzeba wgrać soft. Czy jest gdzieś jakaś instrukcja jak to zrobić, bo, jak mówiłem, jestem żółtodziobem w tym temacie, a nie chciałbym niczego zepsuć.

 

I ostatni, najbardziej aktualny temat - obecnie posiadam kartę Cyfry+ oraz nCam HD, czy już wiadomo, co trzeba będzie dokupić do tego dekodera, aby móc odbierać nC+? Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedź. Zainteresowałem się nieco tematem i znalazłem takie cos:

 

http://www.geniatech.com/pa/HD-cap-U800.asp

 

czy taki: https://www.roxio.com/enu/products/game ... rview.html

 

Ogolnie za wiele nie znalazlem, poza tym zaden z tych nie jest dostepny na allegro. Może więc znacie jakieś godne polecenia. Potrzebuję grabbera, który pozwoli oglądać mi kanały HD na kompie. Najlepiej żeby był jeszcze na USB, bo możliwe, że będzie także używany z laptopem. Co do ceny, to myślę, że mogę przeznaczyć maksymalnie ok. 600 zl. Z góry dziękuję za pomoc, panowie, naprawdę doceniam waszą wiedzę, bo niewiele jest osób obeznanych w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zainteresuj się tunerem sat na usb np: Karta USB TechniSat SkyStar USB 2 HD CI + pilot lub Karta USB TBS 5980 CI + pilot - mieszczą się w budżecie.

Te grabbery po hdmi blokują treści chronione, może po komponencie zadziała (nie mam jak sprawdzić) jeśli tuner ma takie wyjścia.

Wg mnie do oglądania na laptopie wystarczy tani grabber video za kilkadziesiąt złotych - daje obraz o rozdzielczości DVD a na ekranie i tak nie będzie widać HD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli przez HDMI nie pójdzie. To jaki grabber muszę mieć, żeby na kompie leciało w HD (albo w przynajmniej 720p) bez HDMI?

 

EDIT: Poszukałem, poczytałem i znalazłem takie 2 rozwiązania:

 

- Urządzenie SCART - HDMI (np. takie http://allegro.pl/konwerter-scart-euro- ... 36887.html)

 

- Podłączenie poprzez kable Video component + Audio (takie kable: http://allegro.pl/wyprzedaz-kabli-vivan ... 18153.html i taki grabber: http://www.roxio.com/enu/products/game- ... rview.html)

 

Którą opcję byście polecali i czy w ogóle któraś z nich zadziała? Co do drugiej, to wydaje mi się, że nie powinno być żadnych problemów. Chyba, że video component też ma jakieś restrykcje? Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie SCART - HDMI
Ten konwerter jest bez sensu - na Scart masz SD tylko więc nic Ci nie da,
Podłączenie poprzez kable Video component + Audio
Kable mogą być nawet najtańsze - wystarczą zwykłe dobrze ekranowane chinche
i taki grabber:
- to może zadziałać...tylko po co? nie prościej kupić niezależny tuner i nie blokować odbiornika pod tv?

 

Przepraszam za off-topic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...