Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie - posiadam ten tuner i na kilku programach tnie mi dźwięk, tzn. na HBO Comedy HD wszystko gra, ale na HBO HD i HBO2HD tnie dźwięk, Polsat Play i Polsat HD też przycina, ale inne programy ( w tym w HD np. Cinemax, Discovery) wszystko gra.

mam więc prośbę - czy mogę prosić o prywatną wiadomość z linkiem do softu edukacyjnego , lub jeżeli ktokolwiek się z czymś takim spotkał - proszę o poradę,

sygnał mam ok, L: 78 Q: 78

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Problem jest tego typu, że nie mam dzwięku na wyjsciu RCA oraz na Scart, dzwiek jest tylko przez HDMI. Dotychczas nie bylo problemu jak miałem tylko telewizor CRT podlaczony kablem RCA oraz wzmacniacz z kabelkami RCA do audio. Teraz kupilem sobie LCD TV i podłączylem jako drugi telewizor do tunera przez HDMI. Na LCD dzwiek jest, ale problem jest z CRT. Nawet jak wylacze lcd to tuner nie puszcza dzwieku przez RCA. Musze wyjac z tunera kabel HDMI zeby byl dzwiek na RCA.

 

W ustawieniach Audio/Video obie opcje "cyfrwe wyjscie audio" nie dają rozwiązania problemu.

 

Może ktoś miał podobny problem lub wie jak rozwiazać? Może trzeba wgrać nowy soft? Obecna wersja oprogramowania to amstar_1.4.34.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie resetuje się na oryginalnym 1.3.81.

Ale jest jeszcze jeden problem, ale wina leży chyba po stronie nadawcy. Na Astrze 19.2 E na nowych transponderach z kanałami HD zauważyłem znaczne spadki sygnału. Instalacja antenowa jest ok. Sprawdzałem. Też tak macie?

I czy działa wam transponder z Hot Birda 12,437 H 27500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internecie można już znaleźć soft 1.4.98 lemontre mcas jak dla mnie narazie odpukać najlepiej dopracowany soft. Z kartą cyfry śmiga jak ta lala :smile:

Ja tez jestem zadowolony, chociaz mam wrazanie ze EPG dzialalo lepiej na 1.4.86 Black Gisclub. No i grafika ekranowa jak dla mnie w Gisclub najladniejsza, tyle ze tam denerwuje mnie strasznie sterowanie pilotem (a konkretnie pozmieniane przyciski sekcji sterowania nagrywaniem).

 

A jakie Wy macie odczucia z EPG pod 1.4.98?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.4.98 EPG dobrze tak jak na 1.4.34. Nie widać problemu,że wywala kartę podczas oglądania,jak na wcześniejszym sofcie. Niemieckie kanały HD nie klatkują już na początku,gdy przełączałem z HB,teraz czysto. Soft wrzuciłem wczoraj,jedyny minus jaki na razie zauważyłem,to to,że jak wczoraj wyłączyłem na TVN24 i dziś po uruchomieniu,tunek nie widział karty kodowej. Po kilku krotnym wł/wył karta ''załapała'',ale na Canal+ Film................

 

 

......a jednak dalej wywala kartę podczas przełączania :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam soft ALI3602_06000200_AMIKO_Synaps_HD_X7_New_remote_ps_1.4.23 głównie ze względu na grafikę ekranową i dosyć szybkie "ładowanie" kluczy w e-mu (używam tylko do FTA i e-mu), szukam nowszego w/w softu lub softu który działa sprawniej przy keys-ach np. w PL z 10E, gdzie obecnie "trochę" to trwa.Będę wdzieczny za podpowiedź w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radkoski

Sprawdz softy Black Spaish oraz Synaps Dynavision. One maja podobna, jesli nie taka sama grafike.

 

@ircios

Ja u siebie nie mam takich problemow, lapie mi karte za kazdym razem. Nie masz czegos z czytnikiem? Sprawdzales na drugi slocie? Przetrzyj styki karty, moze cos nie laczy.

 

Ja puki co wrocilem do 1.4.89 Synaps Dynavision Gisclub. Wg mnie EPG dziala tam znacznie lepiej. Wczytuje sie szybciej, a bardzo czesto po przelaczeniu na kanal sa juz od razu informacje o 2 audycjach. Przy 1.4.98 Lemontree musze wyraznie dluzej czekac na wczytanie EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam -ja wgrywalem 1.4.98 lemontre chcialem zachowac swoja liste kanalow i ulubionych i za kazdym razem mi kasowalo liste ulubionych a sat.przestawialo.Wlanczalo sie AUT. skanowanie jak wyl. Dekoder pozostawaly juz zmienione kanaly sat.Moim zdaniem jest brzydka grafika ekranowa .Mnie najbardziej odpowiada softy Black -Spain oraz Synaps Dynavision,Fajna grafika choc z niektorymi softam sa problemy bo na niektorych blokuje kanaly WYSKAKUJE ZE KODOWANY wtedy trzeba przelaczyc na inny i dopiero zaskoczy.Moim zdaniem niektore sa niedopracowane.W tej chwili dobrze chodzi 1.4.95 Spain.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym automatycznym skanowaniem kanalow tez sie meczylem. Jest taka opcja w menu ktora nalezy wylaczyc. Nalezy byc jednak szybkim zeby dostac sie do menu zanim tuner rozpocznie skanowanie kanalow ;-)

 

Czy jest moze jakas wersja softu z grafika Black/Spanish/Synaps/Amiko z normalnym dzialanie. pilota? Czyli nagrywanie pod czerwonym przyciskiem itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam- testowalem juz kilka softow i tak jedne sa dobre ale maja nieladna grafike ekranowa drugie sa jakos niedopracowane za to maja ladna grafike,nieraz przy niektorych zle dziala pilot ,zacinaja sie kanaly,bywa ze wylancza karte a nawet zle dzialaja kanaly naziemne,kasuje listy kanalow.Mnie bardzo podobaja sie softy gis club chodz nie zawsze sa dopracowane. O jedno chcialem sie was zapytac bo roznie przy softach pisze .Czym sie rozni soft ......X-7,od HD X-7....Czy to nie ma zadnej roznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...