Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do piotrmal6666@

Wlasnie przez takie poszukiwanie idealnego softu tez uwalilem tuner i jedynym ratunkiem byl kabel RS232.Ja wgralem sobie synaps dinavision 1.4.89 mcas new remote X7 i chodzi lepiej niz te inne softy ale kanaly troche sie zacinaja.Nie wiem czy mowa jest o tym samym sofcie ktory masz wgrany ale bylbym bardzo wdzieczny gdybys podal mi pelna nazwe tego softu z ktorego obecnie korzystasz.

Z jakiego zrodla sciagnales tego softa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam, niedawno kupilem Opticum x7 zeby moc oglądać programy w hd, jestem abonentem Cyfry+ Chcialbym sie dowiedziec jaki soft wgrac przez usb, zeby poszly kanały z Cyfry+ ps. rozumiem, ze później liste kanalow sobie mozna samemu stworzyc w 'ulubionych'. Z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć soft z dekodowaniem Seca/MediaGuard (czyli taki, jaki używa C+).

W tym poście - parę odp. wyżej:

...Wtedy bierzesz albo oryginalny soft stąd http://www.opticum.com.pl/pl/p/hd-x7-series

albo nieoryginalny z jakiegoś polskiego uploadu...

A poza tym google is Your friend :szukaj: - w jednym z pierwszych znalezionych w google, po wpisanym haśle Opticum X7 znajdziesz soft do wgrania przez USB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymaganie, żeby był to moduł CI nie wystarczy. Może być CI lu CI+, ale to zależy od tego co ma TV czy dekoder (czy ma interfejs CI czy CI+). W X7 do C+ może być Aston (bo jest Seca/MediaGuard) albo np. Diablo z softem Ipnosys lub Transformer. Obydwa działają w X7. Polecam ten drugi (diablo2 - jest niewiele droższy), bo ma większość systemów kodowania (w tym Conax, Viaccess i Seca/MediaGuard - czyli te na polskim rynku operatorów sat.), no i można do niego włożyć dwie karty: jedną normalną i drugą mini, czyli typu SIM (np TnK n-ki lub SmartHD od C+). Ale pytanie sobie postaw co zrobisz po 2013 :?::!: C+ już nie będzie (jedynie nC+), więc będziesz za rok musiał mieć ich parowany z kartą moduł lub dekoder, jeśli wierzyć temu co pisze @cyfra.tv:https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=174&t=29913&start=135. Więc póki co zostawiłbym X7, bez modułu: wsadzasz kartę i masz święty spokój, przynajmniej do końca roku (no, może :?: nawet do końca umowy z C+)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam-Panowie prosze o pomoc.Nie wiem dlaczego na czestotliwosci 11508V mam tak slaby sygnal moc 84% ale jakosc wacha sie miedzy 8-34 %.Mam smard karte.Przez to czsami mi sie zacina na TVN HD i TVN24 HD.Probowalem krecic antena na rozne sposoby i nic to nie daje.Wszystkie inne czestotliwosci sa dobre moc 84% i jakosc 75%.Mam Opticum x7 antene dawnej c+ i podwujny LBN Astra ,Hodbird.Napiszcie jaki wy macie sygnal na tej czestotliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczorej bylo cieplej i juz kolejny raz siedzialem na balkonie i krecilem ta antena na rozne sposoby i kolejny raz nic nie dalo ba a nawet pogorszylo bo mi co chwile tnie na TVNHD i TVN 24 HD.Nie ma najmniejszego problemu z ustawieniem anteny na wszystkich innych kanalach,chwila i juz dzialaja poprawnie.Natomiast z ta czestotliwoscia 11508v odrobine ruszyc antena i juz ginie i trudno jest znow ustawic no i ta jakosc Sila 85% a Jakosc skaczaca od 05-35%.Kilka lat mam satelite a nigdy nie mialem takiego problemu z ustawieniem.Czy jest taka mozliwosc ze moze byc cos z LBN ale skoro na wszystkich innych dziala OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podmień LNB. zobacz jak na innym odbiera.jeśli dalej problem będzie,to proponuję precyzyjnie czaszę ustawić z miernikiem, nie na oko.najlepiej jak LNB jest pojedynczy,a nie wynalazek typu monoblock. czasza z takim konwerterem i układem ASTRA ,HOT BIRD,jaki ty masz powinna mieć 90cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam wam jak mam ustawienia w dekoderze LBN Uniwersalny pierwsz czest.9750 koncowa 10600 1/2 na Hodbird 2/2 Astra dalej Disable ,Wy.-Wyl-Wyl polaryzacja Auto (DiSEqC mam wylaczony)Tak ustawilem dzis a mialem ustawienia na UNICABLE i9750-10600.Po przestawieniu nie mam TVN HD i TVN 24 HD ale jak tylko bedzie mozliwosc wyjsc na balkon pokrecic antena to jeszcze raz sprubujeale juz mnie trafia ztym kreceniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak bedzie wina w ustawieniu anteny,w czorej nie wytrzymalem dluzej i znow ustawialem.Sa jakies efekty bo sygnal skoczyl nawet do 50% juz teraz odbiera Ok bez ciecia.Co zauwazylem ze czasza jest obluzowana na nitach przy mocowaniu do uchwytu .Prowizorycznie ja zablokowalem i jest lepiej.Jak zrobi sie cieplo to sciagne i ponituje solidnie.Prubowalem na pojedynczym LBN efekt byl taki sam.LBN mam Opticuma podwujny a antena zdaje sie 70 C+ ztym szerokim wysiegnikiem na LBN.Panowie dzieki za potpowiedzi a po odpowiednim znitowaniu powinien byc jeszcze lepszy sygnal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra+ planuje jakąś wymianę sprzętu, bo zapewne mają zamiar nadawać większość kanałów z transponderów o niskim współczynniku FEC (7/8), a takie sygnały na antenach 60cm czy 70cm, ciężko będzie odebrać przy grubej warstwie chmur. Może po połączeniu n, C+ i Orange, będziesz miał szanse tanio kupić lub wymienić antenę na nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam przy sobie sterowników, choć ja nie musiałem w swoim dodatkowo kompie ich zainstalować (tak jak pisałem to zależy od OS, ale również od kompa), ale ja mam Win7. Poza tym wujek google na pewno pomoże, jeśli podłączenie USB-RS232 nie będzie hulało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Halina

Odpowiedz na twoj problem znajdziesz na stronie 95 na samaym dole(jowisz to moja nazwa uzytkownika) i na stronach 96 i 97.Gdybys troche poczytal na forum to dawno bys otrzymal odpowiedz.Trzeba sie troche nameczyc jak sie uwalilo tuner.Mam pytanie jaki soft wgrales ze uwaliles swoj tuner?Ostrzegam przed softami typu Amiko a zwlaszcza 1.4.99 bo na nim uwalilem tuner.Jak nie pomoga rady kolegi Voitka z tymi sterownikami to zastosuj moja rade.Napisz koniecznie jak tobie poszlo.

 

Do Voitek

Witam cie ponownie:)

Chcialbym podziekowac za twoja pomoc gdy uwalilem tuner.Mam do ciebie pytanie.Czy jezeli mam Windows 8 beda dzialac te sterowniki?Chcialbym wiedziec tak na przyszlosc gdybym znowu uwalil tuner.

Czy te sterowniki sluza jedynie do zmiany oprogramowania?

Co do nowego softu to mam black synaps 1.5.12 i jest najlepzy jak na razie ale czasami podczas ukladania kanalow lub jak jestem w menu i zmieniam cos to tuner wylacza mi sie automatycznie i wyskakuje BOOT.Czy ktos ma podobnie?

Co do mojego problemu z zacinaniem sie kanalow na niektorych kanalach to zauwazylem ze dzieje sie to na slabszych transponderach ale nie jestem pewien czy to wina transponderow.Irytuje mnie zacinanie sie kanalow i dzieje sie tak przez kilka sekund.Szukalem u wujka googla porad i informacji.Ponoc Opticumy maja bardzo czula glowice ale nie wiem czy to ma jakis zwiazek.Sila sygnalu 85% i 80%.Czy ktos mial lub lub ma podobny problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jowisz tak Opticumy mają bardziej czułą głowicę i przez to siła sygnału sat na nich pokazywana jest niższa niż na innych odbiornikach np Fergusonach. Co do softu 1.5.12 ja mam u siebie ten z klona gisclub black synaps i również ale przy załączaniu tunera zamiast napisu ON mam napis BOOT. Poza tym tuner mi się nie wiesza na tym sofcie i ogólnie jest OK.

PS. u siebie mam Opticuma x403p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i dzieki za zainteresowanie moim problemem.Te strony ja przeczytalem w tym, problem ze ja sam sobie z tym nie poradze nie jestem az tak kumaty moze jakby byl ten port (RS-232)to tak.Ale kabel USB-RS-232 kupilem niby jest plyta ze sterownikami ale to mi musi w grac syn a w tej chwili nie ma czasu sam nie chce sie zabierac.Jak juz zrobimy to napisze.Ten trefny soft to 1.4.75gm-windows.Chcialem go przetestowac .Wgralem sam soft wszedl ale mi nieodkodowywalo wszystkich kanalow (mam Smard HD)wiec wgralem ponownie soft-loader i wtedy stalo sie.Jak jest zalaczony wyswietla zegar i jest napis ASH dioda czerwona nie swieci.Prubowalem przyciskami na dekoderze zapala sie dioda i wyswietlaja sie jakies cyfry litery niektore mozna zmieniac tak z menu dek. jaki pilota.Jak uda mi sie go uruchomic napisze ale moze to byc okolo soboty niedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...