Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, dzięki za poprawienie - mój błąd. Wracam do najnowszego softu MCAS 1.3.64 jakość obrazu jest zdecydowanie lepsza, przy odtwarzaniu z time shift ,czy dysku należy wybrać ścieżkę foni, nie zauważyłem złej synchronizacji obrazu z fonią na kanałach HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozumiem że masz kartę TNK lub TNK HD?

Nie ma kłopotów z równoczesnym nagrywaniem i oglądaniem kanałów niekodowanych - to działa bez żadnego cudowania:).

Jak chcemy nagrywać kanał kodowany należy w opcjach nagrywania menu->usb->ustawienia nagrywania wybrać opcje nagrywaj jako zakodowane->Tak.

Wynika to chyba z faktu że uniwersalny czytnik kart, czy też moduł TNK jest jednostrumieniowy.

Swego czasu pytałem się producenta czy jest możliwe równoczesne nagrywanie i oglądanie kanałów kodowanych i odpowiedziano mi że jest to absolutnie niemożliwe ze względu na zastosowany w tunerze procesor, ale na szczęście okazało się to nieprawdziwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest za "prosty" tuner na coś takiego. Niestety tutaj odczytanie nagrania wymaga obecności karty dekodującej i nie ma możliwości "zdekodowania" zakodowanej pozycji. Kiedyś gdzieś na forum znalazłem informację że z względu na sposób zapamiętywania kodów na karcie można oglądać zakodowane pozycje tylko z poprzedniego okresu - czyli nagrania wykonane w maju można będzie obejrzeć tylko w czerwcu, w lipcu już nie będzie takiej możliwości - ale czy tak jest naprawdę - to nie wiem.

 

Dla pocieszenia sprawdziłem kiedyś coś takiego - nagrałem z timera film bez karty włożonej do tunera - bo kartę wziąłem ze sobą na wyjazd żeby ją włożyć do innego tunera. Po powrocie włożyłem kartę do tunera i obejrzałem to co nagrałem. Stwarza to pewne możliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy jakiś czas temu testowałem ten odbiornik, nagrywał pliki zdekodowane - wystarczyło tylko, aby karta miała uprawnienia podczas oglądania. Nie wydaje mi się, żeby to się zmieniło, bo byłby to krok wstecz w oprogramowaniu. Spróbuję to sprawdzić przy jakiejś okazji.

 

Gdyby tuner nagrywał pliki z kanałów kodowanych jako zakodowane, to faktycznie po pewnym czasie ich odczyt nie byłby możliwy (zmiana uprawnień na karcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy jakiś czas temu testowałem ten odbiornik, nagrywał pliki zdekodowane - wystarczyło tylko, aby karta miała uprawnienia podczas oglądania. Nie wydaje mi się, żeby to się zmieniło, bo byłby to krok wstecz w oprogramowaniu. Spróbuję to sprawdzić przy jakiejś okazji.

 

Gdyby tuner nagrywał pliki z kanałów kodowanych jako zakodowane, to faktycznie po pewnym czasie ich odczyt nie byłby możliwy (zmiana uprawnień na karcie).

 

Pewne nieporozumienie :) - Niedoczytałeś czego dotyczy dyskusja. Otóż oczywiście nagrywanie standardowo odbywa się w postaci zdekodowanej. Natomiast tu chodzi o celowe nagranie w postaci zakodowanej, żeby była możliwość równoczesnego oglądania innego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To jest mój pierwszy więc proszę o wyrozumiałość. Posiadam tuner Opticum X7 i mam w nim zainstalowany moduł HD Polsatu z pakietem MiniHD, kartę Cyfry z pakietem Optimum oraz kartę TNK. Problem występuje przy włączaniu kanałów TVn 24, Hbo i inych których nie mam w pakiecie MiniHd a są w pakiecie Optimum Cyfry. Wyskakuje komunikat ,, tego programu niema w twoim abonamencie,, , testowałem różne wersje oprogramowania ale nie znalazłem softu ,który by rozwiązał ten problem. Może ktoś z Państwa zmierzył się z tym zadaniem?Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :smile:

 

Jaki jest najlepszy soft do X7, który bez problemów obsługuje polsatowski moduł CAM? Obecnie mam w tunku soft 1.3.42 i właściwie nie ma żadnej współpracy. Moduł po włożeniu raz "zagrał", a później już zero obrazu i tylko komunikaty ze skrzynki pocztowej, żeby włożyć kartę abonenta i "zakodowane"! Z modułu korzystam również w Opticumie 7300. Jest OK choć również pojawiają się komunikaty ze skrzynki pocztowej, jednak zdecydowanie rzadziej i to co najważniejsze jest obraz.

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc. :D

 

Pozdr.serd. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rozgryzania tego sprzetu czesc dalsza. Pomocy bo mnie trafia z tym dziadostwem (doslownie). Sprawa wyszukiwania kanalów, dodawania itp. Ustawiam liste pod Cyfre wg rozpiski C+. Sprzet "sam ustawia" liste oprocz kanałów HD, wiec je musialem wyszukac i poprzenosic sam. Mam liste (GRUPUJ->WSZYSTKIE SATELITY) dokladnie jak na odbiornikach C+. Wiec tworze sobie liste ulubionych CYFRA+ i dodaje kanaly Cyfry do tejze listy ulubionych. Ale trafia mnie w momencie gdy tak jak dzisiaj wylaczono MTV ROCKS i trzeba zmodyfikowac liste. Wiec dalem przeszukiwanie transpondera na ktorym teraz jest MTV ROCKS dla C+ i co ... Rozwalilo calkowicie liste (GRUPUJ ->WSZYSTKIE SATELITY) i kanaly HD polecialy gdzies kolo 600 miejsca. Jest to o tyle uciazliwe, gdyz jezeli chce np zaprogramowac Timer, to lista wczytywana jest nie ta FAV, ale ta WSZYSTKIE SATELITY, wiec znalezienie np C+ HD, albo innego HD jest mega uciazliwe.

Czy sprzet ten tak ma, ze zawsze po skanowaniu jakiegos transpondera rozwalana jest lista WSZYSTKIE SATELITY, kanaly HD "lecą" na liście gdzie chcą ? Co robie nie tak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sproboj przeskanowac satelite w nastepujacy sposob: MENU>INSTALACJA>INSTALUJ KANALY SATELITARNE>SKANUJ SATELITE lub SKANUJ TRANSPONDER. Nastepnie uluz sobie listy ULUBIONYCH. U mnie po takim skanowaniu KANALY nie uciekaja. Wg. tego co piszesz wybrales opcje SZYBKIE SKANOWANIE>CYFRA+. Tuner ma funkcje "szybkie wyszukiwanie kanalow" Radze korzystac z tej funkcji. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...