Skocz do zawartości

TVR


mariuszdybala
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie programów w TVR to ja zdecydowanie lubię ''Kabaret Szprychoza'' którzy tworzą artyści których kojarzę z występów w programie ''Disco Relax'' gdy ten był emitowany w Polsacie a poza tym lubię też programy ''Ogród bez Tajemnic'' i ''Music Dance Show'' wraz ze wszystkimi odmianami tego drugiego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za recenzje, z niecierpliwością czekam na kolejne.

 

Przy okazji informacja techniczna. Od środy, od godziny 21:20 występują na satelicie HotBird silne zakłócenia radiowe ze strony niezidentyfikowanej stacji naziemnej zakłócającej uplink. Problemem dotknięte jest kilkadziesiąt kanałów radiowych i telewizyjnych, na różnych transponderach. Służby techniczne Eutlesat oraz firm współpracujących, posiadających teleporty dostarczające sygnał do HotBirda pracują nad rozwiązaniem problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu był program o tematyce disco polo "Music Dance Show", w którym Magda Jabłońska prezentowała listę najlepszych przebojów. Widzę, że został zdjęty z anteny, a szkoda. Miałem jedno zastrzeżenie do tego programu - krótkie wypowiedzi Magdy i prawie sama muzyka. Oczekiwałem czegoś podobnego do "Discostacji" ITV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, objawy są podobne, tyle, że tym razem "lewy" nadawca sieje po całym paśmie i zakłóca w sposób niekontrolowany różne transpondery. Ostatnio transmisja była bardziej uporządkowana i zakłócała głównie TP134 na 11200V. Tym razem kłopoty ma kilka sąsiednich kanałów. Eutelsat nie zidentyfikował jeszcze źródła problemów, czekamy na ich oficjalną diagnozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie odzywałam się tu dość dawno, ale chciałabym napisać słów parę o tym kanale i to bardziej w kontekście programowym niż technicznym.

 

Uważam, że TVR jest najlepszą polską stacją, powstałą ostatnimi czasy. Pokazuje tematykę, która niegdyś gościła w TVP - w latach 90 na antenach regionalnych. Obecnie wiadomo jak wygląda telewizja regionalna w wykonaniu TVP. Tematyka społeczna spoza wielkich miast ustąpiła polityce i infotainmentowi. Przez wiele lat brakowało mi jej na szklanym ekranie.

 

I właśnie tę lukę wypełnia TVR. Bardzo podoba mi się nowoczesny sposób w jaki stacja pokazuje tę problematykę - wykorzystując sprawdzone formaty, które wprowadziły do Polski TVN czy Polsat (a jeszcze wcześniej RTL7).

 

Na żywo nie miałam okazji za dużo oglądać (jestem poza zasięgiem - kanał widziałam przez chwilę w łódzkiej kablówce TOYA), ale dzięki temu że programy można podejrzeć sobie w internecie, poświęciłam na to trochę czasu. Świetny jest magazyn interwencyjny "O tym się mówi". Fajnie, że telewizja ma również swój program motoryzacyjny oraz wspomina o strażakach z OSP. "Populista" Andrzeja Janusza w lekki sposób wypełnia sferę muzyki.

 

Żałuję, że TVR nie będzie u nas dostępny naziemnie, bo tego typu programów ogólnodostępnych brakuje. W ogóle mam w tej materii dość kontrowersyjne poglądy, ale cyfrowa oferta naziemna mi w ogóle nie odpowiada. Skupia się ona na 2 kanałach muzycznych, jednym informacyjnym i reszcie o charakterze uniwersalnym. Ale to już temat na inną dyskusję, więc przepraszam za mały OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, trzeba jednak wziąć pod uwagę pewne podstawowe aspekty. Telewizja może i świetna, jednak nie musi to przekładać się na wywierające dech w piersiach zainteresowanie ogółu, bowiem wszyscy wiedzą, że TVR nie jest produktem wielkomiejskim. Nie jestem jej widzem, liczę się tylko z tym co na jej temat piszecie i odnoszę wrażenie, że na ile nie interesowałaby się sprawami społecznymi, to ciężko jej przebić się w wielkomiejskiej dżungli programów, z których widzowie sieci kablowych (nie odnoszę się do platform satelitarnych, w tym głównie CP) stawiają na ofertę większych stacji telewizyjnych typu TVN czy kanałów "płatnych". Upraszczając - w TVP1 "Agrobiznes" lepiej ogląda się na wsi niż w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odzywałam się tu dość dawno, ale chciałabym napisać słów parę o tym kanale i to bardziej w kontekście programowym niż technicznym.

 

Uważam, że TVR jest najlepszą polską stacją, powstałą ostatnimi czasy. Pokazuje tematykę, która niegdyś gościła w TVP - w latach 90 na antenach regionalnych. Obecnie wiadomo jak wygląda telewizja regionalna w wykonaniu TVP. Tematyka społeczna spoza wielkich miast ustąpiła polityce i infotainmentowi. Przez wiele lat brakowało mi jej na szklanym ekranie.

 

I właśnie tę lukę wypełnia TVR. Bardzo podoba mi się nowoczesny sposób w jaki stacja pokazuje tę problematykę - wykorzystując sprawdzone formaty, które wprowadziły do Polski TVN czy Polsat (a jeszcze wcześniej RTL7).

 

Na żywo nie miałam okazji za dużo oglądać (jestem poza zasięgiem - kanał widziałam przez chwilę w łódzkiej kablówce TOYA), ale dzięki temu że programy można podejrzeć sobie w internecie, poświęciłam na to trochę czasu. Świetny jest magazyn interwencyjny "O tym się mówi". Fajnie, że telewizja ma również swój program motoryzacyjny oraz wspomina o strażakach z OSP. "Populista" Andrzeja Janusza w lekki sposób wypełnia sferę muzyki.

 

Żałuję, że TVR nie będzie u nas dostępny naziemnie, bo tego typu programów ogólnodostępnych brakuje. W ogóle mam w tej materii dość kontrowersyjne poglądy, ale cyfrowa oferta naziemna mi w ogóle nie odpowiada. Skupia się ona na 2 kanałach muzycznych, jednym informacyjnym i reszcie o charakterze uniwersalnym. Ale to już temat na inną dyskusję, więc przepraszam za mały OT.

 

TVR powinno być dostępne naziemnie. No, ale jaką mamy KRRiT, taką NTC :(. TVR oglądam od czasu do czasu i kojarzę wymienione przez ciebie programy - najbardziej spodobał mi się magazyn interwencyjny. Oby więcej tego typu programów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVR powinno być dostępne naziemnie. No, ale jaką mamy KRRiT, taką NTC .

Aby tylko dowalić KRRiT?! No nie?! Najpierw trzeba ubiegać się o miejsce w Naziemnej Telewizji Cyfrowej, aby je dostać. Gdybyś wysilił się w minimalny sposób, to wiedziałbyś, że TVR nie startowało w ostatnim konkursie na wolne miejsca w pierwszym multipleksie. :) Nic też słychać, aby TVR miało startować w najbliższym konkursie, a szkoda. :)

 

Upraszczając - w TVP1 "Agrobiznes" lepiej ogląda się na wsi niż w mieście.

Gdy ktoś robi kanał dla kobiet to chyba jasnym jest, że chętniej będą go oglądały kobiety? :lol2: Tak, więc chyba jasnym jest też to, że kanał rolniczy lepiej ogląda się na wsi niż w mieście. Ale przekonany jestem, że mieszczuch także znalazłby coś dla siebie ciekawego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja napisałem, że TVR nie ma w NTC, bo im KRRiT nie dała? Napisałem, że szkoda, że nie ma i że samo NTC jest na niebywale niskim poziomie, z resztą tak niskim jak KRRiT. Nawet, gdyby TVR wystartowało do NTC to nie jest ani stacją muzyczną, ani powiązane z Polsatem, ani z TVN, więc szanse by były marne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Next nie przeszedł, bo był kanałem ogólnotematycznym. :) Kłania się znajomość decyzji KRRiT. :)

@pavl6

W poprzednim poście. W swojej wypowiedz jednoznacznie to stwierdziłeś. :) A w powyższym poście dalej atakujesz bezpodstawnie KRRiT, bo ktoś Ci powiedział, że trzeba tak robić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet, gdyby TVR wystartowało do NTC to nie jest ani stacją muzyczną, ani powiązane z Polsatem, ani z TVN, więc szanse by były marne...

Nawet jeśli patrzeć na to pod tym kątem, to przynajmniej Polsat i TVN mają pieniądze na NTC, ZPR podobnie. A TVR musiałaby chyba zacząć zbożem handlować i krowy na mleko trzymać, żeby opłacić koncesję i częstotliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dlatego nie ma wartościowych programów w NTC - wszyscy tylko gonią za kasą. Opłaty koncesyjne powinny zostać zlikwidowane (razem z KRRiT), a za częstotliwość zmniejszone do minimum (a nie zwiększone, jak to jest obecnie - w jakim celu, jak i tak obecnie większość nadawców z NTC część opłat może opłacić wyłącznie w formie ratalnej?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przekonany jestem, że mieszczuch także znalazłby coś dla siebie ciekawego. :)

W zupełności się zgadzam - weźmy za przykład magazyn "Ogród bez tajemnic" :)

 

Ten kanał jest bardzo fajną promocją polskiej wsi, której niejeden "mieszczuch" jest spragniony gdy planuje urlop. Zauważyłam, że często porusza kwestie związane z ostatnio popularną agroturystyką. Dodatkowym wabikiem jest jakość emitowanych programów. I nie mam tu głównie na myśli dobry poziom zarówno realizacji jak i dziennikarstwa.

 

Jeśli chodzi o koszty związane z NTC to faktycznie tu jest pies pogrzebany i niestety są one zaporą dla urozmaicenia oferty, a dla mnie mobilizacją do przyłączania się do którejś platformy cyfrowej :)

 

TVR pozostało docieranie drogą satelitarną na wieś, ale też cieszę się, że starają się o miejskich widzów poprzez obecność w sieciach kablowych. Oby tylko za bardzo nie skręcili w stronę miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dlatego nie ma wartościowych programów w NTC - wszyscy tylko gonią za kasą. Opłaty koncesyjne powinny zostać zlikwidowane (razem z KRRiT), a za częstotliwość zmniejszone do minimum (a nie zwiększone, jak to jest obecnie - w jakim celu, jak i tak obecnie większość nadawców z NTC część opłat może opłacić wyłącznie w formie ratalnej?).

Witamy w kapitalizmie! Od niegonienia za kasą jest TVP jako telewizja w teorii mająca realizować misję i są też plany w TVP do powrotu do kanałów regionalnych niezwiązanych z TVP Info. Ty za to proponujesz aby bez opłat lub za symbolicznymi opłatami - czytaj bez żadnego lub z nieproporcjonalnie małym ryzykiem - faworyzować zarabianie pieniędzy przez prywatnego nadawcę - w tym wypadku TVR - dając mu możliwości emisji reklam w DVB-T bez ponoszenia kosztów emisji, tylko dlatego, że ramówka Ci się podoba... Nie tędy droga, panie, nie tędy droga...

 

Jeśli więc szukasz obiektu do narzekań, to krytykuj obecny kształt TVP, który zajmuję się głównie programami komercyjnymi zamiast realizować misję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...