Jump to content
Xenomorph

Sagem ESI-88

Recommended Posts

Wcześniej miałem dekoder Echostar 7200 hd i na nim siła sygnału była 82%, a jakość 96%, tak więc antena jest ustawiona dobrze, bo nawet w czasie dość obfitego deszczu sygnał nie zanika (no chyba że ulewa, że świata nie widać). Tak więc z moich obserawcji wynika, że jeżeli macie ok. 60% siły sygnału to jest OK.

No niestety, niekoniecznie. Pisałem o tym wcześniej i jest to moim zdaniem największa wada tego dekodera. Ustawiałem antenę sugerując się wskazaniami esi-88. Siła sygnału 62%, a jakość bardzo dobra, a nie miałem części programów HD. Po przełączeniu na Ehostara 400e okazało się, ze jakość sygnału to ledwie 40%. Po dokładnym ustawieniu anteny i konwertera jakość wzrosła do ponad 80% i wszystkie kanały się znalazły.

Niestety według wskazań ESI-88 nie da się optymalnie ustawić anteny. Potrzebny miernik, albo... właśnie dużo prostszy inny dekoder ale z takim wskazaniem siły i jakości sygnału jak we wspomnianym Echostarze.

Dziś w nocy stało się to co ktoś przewidział kilkadziesiąt postów do tyłu. Zaprogramowany program nagrał się tylko minutę a później ciemność.

A ja właśnie oglądam jedno nagranie a w tym samym nagrywa się inne i zapewniam cię że nie będzie nawet sekundy czarnego ekranu tak jak i na kilkuset poprzednich :)

A ja właśnie oglądam jedno nagranie a w tym samym nagrywa się inne i zapewniam cię że nie będzie nawet sekundy czarnego ekranu tak jak i na kilkuset poprzednich :)

Ja od pewnego czasu (pisałem o tym kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt postów wcześniej :wink: ) też nie mam problemów z nagrywaniem - a będzie tych nagrań już z pięćset (500) :lol2:

Mam pytanie do długotrwałych użytkowników Sagemcoma, rakich, którzy przeżyli aktualizację oryginalnej listy kanałów CP. Czy taka aktualizacja wpływa na ułożoną własnoręcznie listę ulubionych kanałów? Czy po aktualizacji głównej listy własną trzeba układać na nowo?

@jerzykowski. Za kilka dni może tygodni będzie nowy Soft to może sobie będziesz mógł nagrywać dalej. Jak czegoś nie sp... . Przyczyną nagrywania 1 min jest znana wystarczy poczekać.

Niestety, musisz układać od nowa.

Ja sobie nie przypominam żeby lista ulubionych rozsypała się po aktualizacji głównej listy.

Przecież wtedy się zmienią numery kanałów. Jak na ulubionych numer 1 będzie na przykład podpięty pod 3 z listy głównej, czyli pod TVP 1, to gdyby CP pod trójkę dał na przykład TVN, wtedy spod 1 na ulubionych włączy się nie TVP 1, aTVN. Trzeba by więc od nowa ustawiać listę ulubionych.

Z tego co pamiętam, to już takie zmiany kosmetyczne miały miejsce i kanały na ulubionych nie zmieniły swoich pozycji. Aczkolwiek nie jestem pewien w 100% więc nie będę się upierał przy swoim.

Czy po aktualizacji głównej listy własną trzeba układać na nowo?

Nie trzeba, lista ulubionych pozostaje nie zmieniona. Należy jedynie edytować listę i dodać usunięte programy i usunąć puste, dostosowująć do nowej listy polsatowskiej.

Nową listę należy ułożyć po aktualizacji softu i przy ustawieniu ustawień fabrycznych.

Jaką macie aktualną wersję oprogramowani? U mnie dzisiaj po jego włączeniu wyskoczył komunikat że dekoder ma aktualną wersję oprogramowania a nic nie robiłem oprócz jego włączenia. U mnie aktualna wersja to jest 3.2.27/3.2.1813

Jaką macie aktualną wersję oprogramowani? U mnie dzisiaj po jego włączeniu wyskoczył komunikat że dekoder ma aktualną wersję oprogramowania a nic nie robiłem oprócz jego włączenia. U mnie aktualna wersja to jest 3.2.27/3.2.1813

Nie wiem czy coś nie grzebali wczoraj wieczorem bo gdy chciałem włączyć nagrywanie i przełączyć na inny kanał to na wszystkich kanałach (nawet tych z tego samego transpondera) pojawiał się komunikat że brak programu.

Twardy restart nic nie dał.

Musiałem wyłączyć 2 antenę. Wcześniej tego nigdy nie miałem.

Wspominali coś o działającej funkcji nagrywania programów u wszystkich. Ale to nie jest pewne. :lol: Pewnie będzie ta sama funkcjonalność co w modelach hd x000 ale oficjalnie nic niewiadomo. Nawet termin nie jest znany.

Wie moze ktos jakie nowe funkcje bedzie mial ten soft? Ipla to oczywiste ale czy bedzie np hbo go?

Nie powiedział bym, że Ipla jest taka oczywista...

Polsat chciałby mieć ipla w tym dekoderze. Ale coś mi się wydaje, że ktoś podpisał z sagemem umów do d.. Inaczej Soft byłby częściej wydawany a ipla byłaby już dawno.

Wspominali coś o działającej funkcji nagrywania programów u wszystkich. Ale to nie jest pewne. :lol: Pewnie będzie ta sama funkcjonalność co w modelach hd x000 ale oficjalnie nic niewiadomo. Nawet termin nie jest znany.

Mówili jeszcze o fukncji "Abonament Info" za którą kryje się nic innego jak "Strefa Abonenta". Moim zdaniem poza wprowadzeniem dostępnych z poziomu internetu Ipli, HBO OD (bo to pewnie też wsadzą) i wspomnianej aplikacji "Abonament Info" mogliby jeszcze:

- wprowadzić funkcjonalność podglądu namiarów i poziomu sygnału danego kanału tak jak to ma miejsce w dekoderach Cyfrowego Polsatu

- uaktywnić obecnie nieaktywny dział Wiadomości

- zwiększyć limit stacji na liście ulubionych (nie 270 a 999 stacji)

- ostatecznie wyregulować problem mieszania kanałów przy zrobieniu dużej liczby list ulubionych m.in od strony radiowej oraz telewizyjnej zwłaszcza jak one są pod jedną nazwą

- uaktywnić zarówno port USB (np: w celu wgrywania dodatków i aktualizacji ze strony CP) jak i Ethernet

Według mnie te funkcjonalności wniosłyby trochę świeżości do obecnie zaniedbanego dekodera Sagemcom ESI-88. Dodatkowo przydałyby się funkcjonalności dostępne na wyłączność tylko w ESI-88 które to bardziej go uatrakcyjniły i wyróżniły spośród dekoderów będących w ofercie Cyfrowego Polsatu :-)

No właśnie jakby były jakieś kary za błędy w to nie trzeba byłoby czekać dwa lata na poprawki od sagema. Miało być tanio.