Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniej miałem dekoder Echostar 7200 hd i na nim siła sygnału była 82%, a jakość 96%, tak więc antena jest ustawiona dobrze, bo nawet w czasie dość obfitego deszczu sygnał nie zanika (no chyba że ulewa, że świata nie widać). Tak więc z moich obserawcji wynika, że jeżeli macie ok. 60% siły sygnału to jest OK.

No niestety, niekoniecznie. Pisałem o tym wcześniej i jest to moim zdaniem największa wada tego dekodera. Ustawiałem antenę sugerując się wskazaniami esi-88. Siła sygnału 62%, a jakość bardzo dobra, a nie miałem części programów HD. Po przełączeniu na Ehostara 400e okazało się, ze jakość sygnału to ledwie 40%. Po dokładnym ustawieniu anteny i konwertera jakość wzrosła do ponad 80% i wszystkie kanały się znalazły.

Niestety według wskazań ESI-88 nie da się optymalnie ustawić anteny. Potrzebny miernik, albo... właśnie dużo prostszy inny dekoder ale z takim wskazaniem siły i jakości sygnału jak we wspomnianym Echostarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie oglądam jedno nagranie a w tym samym nagrywa się inne i zapewniam cię że nie będzie nawet sekundy czarnego ekranu tak jak i na kilkuset poprzednich :)

 

Ja od pewnego czasu (pisałem o tym kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt postów wcześniej :wink: ) też nie mam problemów z nagrywaniem - a będzie tych nagrań już z pięćset (500) :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do długotrwałych użytkowników Sagemcoma, rakich, którzy przeżyli aktualizację oryginalnej listy kanałów CP. Czy taka aktualizacja wpływa na ułożoną własnoręcznie listę ulubionych kanałów? Czy po aktualizacji głównej listy własną trzeba układać na nowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wtedy się zmienią numery kanałów. Jak na ulubionych numer 1 będzie na przykład podpięty pod 3 z listy głównej, czyli pod TVP 1, to gdyby CP pod trójkę dał na przykład TVN, wtedy spod 1 na ulubionych włączy się nie TVP 1, aTVN. Trzeba by więc od nowa ustawiać listę ulubionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po aktualizacji głównej listy własną trzeba układać na nowo?

 

Nie trzeba, lista ulubionych pozostaje nie zmieniona. Należy jedynie edytować listę i dodać usunięte programy i usunąć puste, dostosowująć do nowej listy polsatowskiej.

Nową listę należy ułożyć po aktualizacji softu i przy ustawieniu ustawień fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką macie aktualną wersję oprogramowani? U mnie dzisiaj po jego włączeniu wyskoczył komunikat że dekoder ma aktualną wersję oprogramowania a nic nie robiłem oprócz jego włączenia. U mnie aktualna wersja to jest 3.2.27/3.2.1813

 

Nie wiem czy coś nie grzebali wczoraj wieczorem bo gdy chciałem włączyć nagrywanie i przełączyć na inny kanał to na wszystkich kanałach (nawet tych z tego samego transpondera) pojawiał się komunikat że brak programu.

Twardy restart nic nie dał.

Musiałem wyłączyć 2 antenę. Wcześniej tego nigdy nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa na Iplę w tym dekoderze. Rzecznik prasowa platformy Olga Zomer powiedziała serwisowi cyfrowypolsatnews.pl, że CP pracuje nad tym, aby Ipla pojawiła się na tym dekoderze.

Link do newsa z wypowiedzią p. rzecznik: http://cyfrowypolsatnews.pl/news.php?readmore=2020

 

Nowy soft ma być dostępny niebawem.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominali coś o działającej funkcji nagrywania programów u wszystkich. Ale to nie jest pewne. :lol: Pewnie będzie ta sama funkcjonalność co w modelach hd x000 ale oficjalnie nic niewiadomo. Nawet termin nie jest znany.

Mówili jeszcze o fukncji "Abonament Info" za którą kryje się nic innego jak "Strefa Abonenta". Moim zdaniem poza wprowadzeniem dostępnych z poziomu internetu Ipli, HBO OD (bo to pewnie też wsadzą) i wspomnianej aplikacji "Abonament Info" mogliby jeszcze:

- wprowadzić funkcjonalność podglądu namiarów i poziomu sygnału danego kanału tak jak to ma miejsce w dekoderach Cyfrowego Polsatu

- uaktywnić obecnie nieaktywny dział Wiadomości

- zwiększyć limit stacji na liście ulubionych (nie 270 a 999 stacji)

- ostatecznie wyregulować problem mieszania kanałów przy zrobieniu dużej liczby list ulubionych m.in od strony radiowej oraz telewizyjnej zwłaszcza jak one są pod jedną nazwą

- uaktywnić zarówno port USB (np: w celu wgrywania dodatków i aktualizacji ze strony CP) jak i Ethernet

Według mnie te funkcjonalności wniosłyby trochę świeżości do obecnie zaniedbanego dekodera Sagemcom ESI-88. Dodatkowo przydałyby się funkcjonalności dostępne na wyłączność tylko w ESI-88 które to bardziej go uatrakcyjniły i wyróżniły spośród dekoderów będących w ofercie Cyfrowego Polsatu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...