Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój ESI zrobił mi dzisiaj niespodziankę. Rano na wyświetlaczu była 22:58 czyli godzina zakończenia oglądania TV w dniu wczorajszym. Jakaś nowa funkcja? Niestety nie miałem czasu sprawdzać czy wstanie i dostał z wtyczki.

Przy okazji czy też tak macie, że po wyłączeniu dekodera podczas oglądania z opóźnieniem na wyświetlaczu zostaje czas opóźnienia zamiast zegara?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do serwus z dzisiaj, o 00.59

Nazwy list ulubionych możesz zmienić w ten sposób: 1. wchodzisz w menu, 2. ustawienia ulubionych (serduszko), 3. edytuj listę ulubionych (potwierdz OK), 4. prawym kursorem skieruj w prawo na Lista Ulubionych A; teraz zobacz na opisy kolorowych przycisków na samym dole, masz żółty przycisk "C" - zmiana nazwy listy, 5. naciśnij żółty przycisk, wyświetli się plansza z klawiaturą, 6. teraz możesz zminiać ,wpisywać co chcesz 7. po wprowadzeniu zmian potwierdz zielonym "B". Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie coś jak zaplanuje na EPG nagranie na Sagem ESI-88 to zacznie nagrywać ale już się nie wyłaczy tylko nagrywa non stop ,miałem też problem że nie mogłem nic nagrac bo po 1 min czarny obraz ,albo to wina Sagem ESI-88 albo CP ręce opadają ,ma sie pojawić nowy soft do końca kwietnia mam nadzieje ze dotrzymają słowa ma ktoś tak samo jak ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie podał terminu pojawienia się nowego softu pentol1. A co do twojego problemu, u mnie nagrywa tyle i ma nagrać, może podczas nagrywania gubi EPG i nie wie kiedy skończyć nagranie.

Nie do końca masz racje - nie jaki Robert Pentkowski z fanpage'a Cyfrowego Polsatu informował 18 kwietnia że do softu zostało 12 dni.

Źródło: https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 1&refid=20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam

Wejście 1: 56% Jakość wysoka

wejście 2: 2% w porywach do 4% Jakość wysoka.

Od razu dodam, iż jako że do salonu nie doprowadziłem dwóch kabli koncentrycznych to do drugiego wejścia sygnał doprowadzam za pomocą skrętki komputerowej (wykorzystałem 2 żyły od kabla do internetu). Niedopasowanie falowe jest ale sygnał jest na tyle silny że o dziwo na obu wejściach nagrywa.

Antena 80cm, północna Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś stworzyć z ciekawości ranking posiadanego sygnału na Sagemcomie i czy anteny ustawiane były przez speca czy samodzielnie/ręcznie :jupi:

U mnie jest:

wejście.1-61%

wejście.2-63%

Jakość-Wysoka

Ustawiałem ręcznie

 

Identycznie tak samo - ustawiane z satfinderem.

 

Przy tych ustawieniach "w pełni sprawny" Philips PVR od C+ nie jest w stanie (od momentu wprowadzenia zmian na liście kanałów) pokazać kanałów z paczki C+ oraz TVN HD (na ESI-88 żadnych problemów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu siła sygnału to jest różna na poszczególnych częstotliwościach transponderów

U mnie np tr polsatu 12 188 siła sygnału 60%, jakośc sygnału wysoka i po długim kreceniu anteną i skrecaniu konwentera nie chce być więcej. Na innych tr jest 62%, a jeszcze na innych 58%. tak więc na moim zestawie (antena 80, konwenter monoblok twin) te 62% to max. Z kolei na Astrze dekoder pokazuje 0%, a wszystkie kanały ładnie śmigają. Wcześniej miałem dekoder Echostar 7200 hd i na nim siła sygnału była 82%, a jakość 96%, tak więc antena jest ustawiona dobrze, bo nawet w czasie dość obfitego deszczu sygnał nie zanika (no chyba że ulewa, że świata nie widać). Tak więc z moich obserawcji wynika, że jeżeli macie ok. 60% siły sygnału to jest OK. Może z jakimś miernikiem dało by się jeszcze coś lepiej ustawić, ale skoro wszystko ładnie świeci to dałem sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie podał terminu pojawienia się nowego softu pentol1. A co do twojego problemu, u mnie nagrywa tyle i ma nagrać, może podczas nagrywania gubi EPG i nie wie kiedy skończyć nagranie.

Nie do końca masz racje - nie jaki Robert Pentkowski z fanpage'a Cyfrowego Polsatu informował 18 kwietnia że do softu zostało 12 dni.

Źródło: https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 1&refid=20

I co mu Polsat na to podpisał? " Robercie, staramy się, aby jakość naszych usług ciągle się podwyższała. Pozdrawiamy" raczej trudno do uznać za potwierdzenie terminu. Hd 7000 też obiecywali do końca roku 2012 lub szybciej. Nowy Soft poprawiający nagrywanie to miał być na jesieni 2011. No i zrobili, tak że na 10 uszkodzonych nagrań 8 było nadal uszkodzone a 2 miały już tylko dziury w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...