Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy mój tato niedawno też brał Cyfrowy Polsat i tego Sagemcom'a to, aby go dostać, musiał wziąć pakiet Famiijny Max HD + Film HD + Sport HD za 69,90 zł miesięcznie + 5 zł miesięcznie za najem dekodera, czyli razem 74,90 zł miesięcznie. Inaczej nie dało rady. Umowa na 15 miesięcy, w tym pierwsze 3 miesiące gratis. Do tańszych pakietów dekoder maksymalnie CPT HD6000. Tak przynajmniej twierdził pracownik APS-u, w którym tato podpisywał umowę z CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podsumować informację związane z problemem nagrywania dla nowych lub przyszłych użytkowników tego dekodera z NC+.

Dekoder ma wadę która polega na traceniu uprawnień po ok 1 minucie od rozpoczęcia zaprogramowanego nagrywania, czasem ten czas może być inny np 30 minut . Efektem jest czarny ekran na nagraniach .

Problem nie dotyczy tak naprawdę dekodera ale uprawnień nadawanych przez CP. W efekcie problem niejako przypisany jest do naszego konta i kolejne wymiany dekodera w ASP nic nie daje. Wada nie dotyczy wszystkich użytkowników a jedynie jakiejś małej, nieznanej mi grupy. Zgaduję że ok 5 %. Jest duża szansa, że problem w ogóle was nie dotknie lub będzie sporadyczny - poniżej 1 % nagrań.

 

Żeby problem miał szanse wystąpić musimy spełnić wszystkie, następujące warunki.

1. dekoder musi być podłączony "2 kablami do anteny".

2 Musimy znajdować się okresie promocyjnym lub mamy wykupione dodatkowe warunkowe usługi. Nasze uprawnienia na kanały czy usługi dodatkowe określone są w systemie CP jako czasowe :

- 3 miesiące Ipli w prezencie

- dodatkowe kanały gratis na 3 czy 6 miesięcy

- wszelkie deklarację na dodatkowo płatne kanały (jeżeli zapłacisz w danym miesiącu to włączą Ci sport, xxx itp)

- wszelkie zmiany wprowadzane przez operatora dotyczące nowych kanałów ( dodatkowo płatne transmisje sportowe, nowe kanały, "okienka" gdzie operator ustala czas kiedy dany kanał ma być dla nas widoczny)

3. Kanał nagrywany jest inny niż oglądany w danej chwili.

 

Jeżeli mamy pecha i trafimy do puli użytkowników, którym dekoder nie będzie poprawnie nagrywał to problem zauważymy już po kilku do kilkunastu godzinach od włączenia dekodera i może dotyczyć nawet ponad 50 % nagrań.

 

Doraźnych rozwiązań jest kilka:

- wyłączać dekoder przed nagraniem z prądu, można użyć też głębokiego uśpienia przytrzymując przycisk włączenia na dekoderze przez kilka sekund. Część dekoderów nie wybudza się jednak z tego stanu.

- przełączyć dekoder na jedną głowicę (1 kabel)

- przy rozpoczęciu nagrania przełączyć na ok 2 minuty na nagrywany kanał lub po prostu zostawić dekoder włączony na kanale, który zamierzamy nagrać

 

Jeżeli zgłosimy reklamację, proponuję na piśmie, to CP może twierdzić, że problem występuje tylko u nas. W życiu o czymś takim nie słyszał. Zaproponuje wymianę na nowy dekoder w ASP.

Po kilku bezskutecznych wymianach proponuję poprosić o wymianę na Echostar 7400. Jest to dobry dekoder. Po za względami estetycznymi różni się tylko tym, że jest w stanie nagrywać tylko jeden kanał równocześnie oraz posiada wyjście optyczne fonii. Udało mi się też uzyskać darmowe dwa czy trzy miesiące.

 

Na koniec przedstawię jeszcze inne znane mi objawy tracenia uprawnień przez ten dekoder.

 

Podczas nagrywania na oglądanym kanale pojawia się napis " Nagra tego kanału nie ma w Twoim abonamencie"

 

Dekoder traci wszystkie uprawnienia. Przestaje działać live pasua.

 

 

 

Chciałem podziękować Jaro73, który odkrył przyczyny problemów z uprawnieniami tymczasowymi. Ja ze swojej strony dodam, że mam już drugą umowę z esi-88 i w obu przypadkach dekodery nie nagrywają. Obecnie po skończeniu okresu promocyjnego na iplę dekoder, odpukać, działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barti, pracownik APS miał rację, w umowie na 15 m-cy Sagemcom z czynszem 5 zł. dostępny jest przy Familijnym Max HD + Film HD + Sport HD za 69,90 zł., przy umowie na 29 m-cy Sagemcoma można dobrać do pakietu Familijny Max HD za 49,90 zł. z czynszem 10 zł./m-c (ta oferta dostępna jest od nieco ponad tygodnia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako posiadacz wczesniej turbodekodera Nki muszę to niestety stwierdzić że jakośc generowanego sygnału po hdmi jest gorsza, odpaliłem przed momentem dla porównani nboxa na karte na TVN HD i na Sagemcomie z Polsatem Cyfrowym także kanał TVN HD i niestety róznica jest bycza, niestety nka w cenie teraz też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej po prostu widzi, to co chce widzieć. Nie ma absolutnie żadnej różnicy w obrazie pomiędzy Turbodekoderem, a tym Sagemem. Mam jeszcze obecnie w domu N-kę z Turbodekoderem, kiedyś miałem CP z tym Sagemcomem, obecnie też mam CP z dekoderem HD6000 i na wszystkich tych dekoderach jakość obrazu po HDMI jest identyczna. Nie ma absolutnie żadnej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ mariuszpk Komunikat na RTL występuje, ponieważ RTL posiada kodowanie, które nie jest aktywne. Możesz więc ykreślić punkt "lnapis Nagra na losowych kanałach powyżej 200"

Tego komunikatu można się pozbyć zatrzymując obraz na parę sekund, następnie przełączamy na inny kanał, dekoder zapyta czy chcemy przełączyć, odpowiadamy - "nie" i komunikat znika. Był już kiedyś podawany ten trick.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! 11.04.13 podpisałem umowę z CP. Przedwczoraj zauważyłem dziwne sytuacje, a mianowicie na ekranie pojawiają się komunikaty typu: nieprawidłowa karta, drugi to brak sygnału i nie można nic oglądać. W pierwszym wypadku pomaga wyłożenie i ponowne włożenie karty, a w drugim po odłączeniu zasilania wszystko wraca do normy. Co to może być? Z góry dziękuję i proszę o odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest róznica w obrazie nie tylko ja tak twierdzę, na Sharpie 46' miałem obraz idealny praktycznie jak szkło podobnie na monitorze iiyama 24' na sagemcomie jest jakby bardzej niewyraźny w porównaniu do turbacza i kto nie widzi róznicy to naprawdę musi być ślepy.

Okłamujesz sam siebie kolego. No, ale jak tak lubisz, to Twoja sprawa. Mój dziadek (wielki przeciwnik tej całe cyfryzacji TV naziemnej) po kupnie cyfrowego dekodera też mówił, że szkoda, że tą analogową TV wyłączają, bo na analogu był lepszy obraz. Po prostu widzi, to co chce widzieć, tak jak Ty. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest róznica w obrazie nie tylko ja tak twierdzę, na Sharpie 46' miałem obraz idealny praktycznie jak szkło podobnie na monitorze iiyama 24' na sagemcomie jest jakby bardzej niewyraźny w porównaniu do turbacza i kto nie widzi róznicy to naprawdę musi być ślepy.

Aż nie chce się pisać, jakie głupoty pociskasz. Po prostu żal czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam, ale zrobiliśmy dzisiaj nawet porównanie z sąsiadami którzy mają kablówkę więc są obiektywni, nienaprowadzałem ich na wybór, zapytałem się najpierw czy widzą róznice jak przełączałem tunert i z góry powiedzieli że tak, jest zauważalna różnica, na dodatek kolega z pracy posiada i polsat i nke, wczesniej już mówił że widzi sporą różnice na korzyść nki. Na Sagemcomie nie ma głębi ostrości takiej jak w przypadku Turbacza, obraz na turbo jest czysty ostry i kolory naturalne, na Sagemie kolory są jakby przesycone w identycznych ustawieniach defaulltowych telewizora, nie ma też takiej czystości obrazu, nawet na zmianach w ustawieniu LCD nie mogę uzyskać takiego obrazu jak w przypadku turbo, nie podłączałem jeszcze tylko HD6000 od multiroomu żeby porównać ale jutro sprawdzę.

Żona od początku zauważyła że Sagemcom ma słabszy jakościowo obraz, ona jest fanką programów na żywo i tam faktycznie widać spore róznice.

Jedni może nie zwracają na to uwagi tak jak w przypadku porównywania utworów w formacie MP3 i FLAC, jeden powie że szlyszy różnice a inny że nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem ESI-88 od ponad roku i nigdy nie było z nim większych problemów, aż do niedzieli. Nagrałem 2 różne filmy z HBO i nie ma na nich fonii. Obraz bez zarzutu lecz brak dźwięku. Myślałem,że może padł dekoder ale włączyłem dziś nagranie i tym razem nagrał mi bez żadnych problemów. Co to może być??? Posiadam pakiet Premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...