Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W swoim ESI-88 ustawiłem kilkanaście nagrań i wszystko nagrał dobrze (odpukać...). Tyle, że pewnie to kwestia szczęścia ;) Niemniej jednak biorąc pod uwagę, że przez 3 miesiące nie płacę nic, a w C+ płaciłem 130 złotych i dekoder poza tym, że nie nagrywał, to jeszcze pokazywał wybrane (przez siebie samego...) kanały a do tego najszybszym sposobem jego obsługi było podejście do telewizora i klikanie przyciskami na przednim panelu...

 

Co do HD7000 - w sumie to gdybanie, ale są dwie opcje. Pierwsza - będzie jak zawsze z nowym sprzętem, tj. choroby wieku dziecięcego i kolejne aktualizacje softu, albo (jeżeli bardzo nie różni się on sprzętowo od poprzednich modeli) może nie być tak źle.

 

W każdym razie zdecydowałem się na Sagemcoma, bo nie wiadomo było kiedy pojawi się na rynku - no i chciałem jednak na początek skorzystać ze sprawdzonego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szklanka zawsze jst do połowy pełna albo pusta - jak bym miał określić jedym słowem ten dekoder to był by to przymiotnik "nieprzewidywalny" a jeśli komuś nagrywa 100% tego co zaplanowali to pozazdrościć, ja przez 2 lata przerobiłem 3 egzemlaże i z każdym są podobne problemy. Jednak jak pisałem wcześniej problem nie tkwi w dekoderze, który ma swoje mankamenty a w relacji sprzętu z nadanyni uprawnieniami przez CP.

 

Co do prawodopodobieństwa że nagra to z moich obserwacji wynika, że szanse na własciwy recover wzrastają gdy:

 

1. wyłaczymy z pradu dekoder przed rozpoczeciem nagrywania - bzdura

2. zakończenie okresu promocyjnego - bzdura

3. kozystanie tylko z jednego wejścia lbn -bzdura

4. krótkiego materiału który jest nagrywany np. 25min. kreskówi dziecka nagrywa bez problemu a 120min film bywa materiałem obciążonym błędem czarnego ekranu- totalna bzdura

5. Materiały w HD częściej związane są z czarnym ekranem a sd częściej nagrywają się bez błędów - kolejna totalna bzdura

 

I to jest moje zdanie

 

@fezuj

Nie pisz, że BZDURA skoro nie miałeś takich problemów.

 

Co do pkt.

1. w okresie promocyjnym - POTWIERDZAM

2. POTWIERDZAM

3. POTWIERDZAM

4. i 5. NIE MA ZWIĄZKU

 

Sam możesz doczytać z moich postów jak mnie ten dekoder doprowadzał do szału przez pierwsze 6 m-cy i jak doszedłem do przyczyny problemów. I nie nastąpił żaden CUD, że od 1,5 roku nie miałem żadnych problemów z nagrywaniem, zaraz na drugi dzień od zakończenia promocji.

Takie jest MOJE zdanie - na podstawie moich doświadczeń z Sagemem, moich prób dochodzenia do przyczyn problemów, które się potwierdziły. I na tej podstawie mogłem wyrobić sobie zdanie, a nie mieć tylko jakieś "widzimisię".

 

A totalną bzdurą to jest sądzenie, że problemy z nagrywaniem zależą od serii dekodera, karty lub od szczęśliwego losu.

Przez 6 m-cy wymieniłem 3 dekodery - każdy był z innej serii - i każdy nie nagrywał, a teraz mam dwa - też z różnej serii - i od zakończenia promocji - nagrywają wszystko.

Ps.

@wojtek509

litości "korzystanie" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam chyba "szczęście" inaczej...

W okresie promocyjnym-6 miesięcy-nie było żadnego problemu.

1 miesiąc po promocji-dekoder nie wybudza się z "głębokiego stand by"...

Jutro idę wymienić go na inny model...no chyba,że poczekam ok.2 tygodni i mam szansę wymienić go na Echostara 7400...pytanie czy warto-ponoć nie posiada listy ulubionych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tu jest pies pogrzebany - wyłączasz z prądu codziennie :D ale tak bez wyłączania to różnie mogłoby być :D

 

Czytałeś uważnie? Wyłączam teraz, od soboty, bo zmieniłem pakiety i mam w promocji HBO i Cinemax. Tylko dlatego. Do tego czasu wszystko nagrywało się bez potrzeby resetu.

Nie wiem ile razy można pisać, że to nie wina dekodera, tylko uprawnień na karcie. Chyba najlepiej wie o tym Jaro73, bo to on do tego doszedł. Wystarczy powertować ten wątek. Potem tylko potwierdzała się jego teoria u innych, miedzy innymi u mnie.

Czekam aż mi wyłączą HBO i Cinemax (pewnie w tą sobotę) i jestem pewien, że wszystko będzie ok. Na razie korzystam sobie, że mam te kanały i coś tam sobie z nich nagrywam. W takim układzie resetuję sobie dekoder po przyjściu z pracy i tyle.

Jeszcze raz powtórzę: nie robiłbym resetu gdybym nie miał kanałów w promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam chyba "szczęście" inaczej...

W okresie promocyjnym-6 miesięcy-nie było żadnego problemu.

1 miesiąc po promocji-dekoder nie wybudza się z "głębokiego stand by"...

Jutro idę wymienić go na inny model...no chyba,że poczekam ok.2 tygodni i mam szansę wymienić go na Echostara 7400...pytanie czy warto-ponoć nie posiada listy ulubionych

 

Z moich 5 (słownie: pięciu) Sagemów żaden nie "wybudza(ł)" się z głębokiego "snu". Rzeczywiście masz "ogromny" problem :wink: Oby inni użytkownicy mieli tylko taki problem z Sagemem. Co do wymiany na Echo - bez urazy :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam chyba "szczęście" inaczej...

W okresie promocyjnym-6 miesięcy-nie było żadnego problemu.

1 miesiąc po promocji-dekoder nie wybudza się z "głębokiego stand by"...

Jutro idę wymienić go na inny model...no chyba,że poczekam ok.2 tygodni i mam szansę wymienić go na Echostara 7400...pytanie czy warto-ponoć nie posiada listy ulubionych

 

Z moich 5 (słownie: pięciu) Sagemów żaden nie "wybudza(ł)" się z głębokiego "snu". Rzeczywiście masz "ogromny" problem :wink: Oby inni użytkownicy mieli tylko taki problem z Sagemem. Co do wymiany na Echo - bez urazy :crazy:

A czy przypadkiem te 5 nie wymieniałeś właśnie w okresie "promocyjnym" nadawaniu kanałów?(śledziłem Twoje perypetie-ale juz nie pamiętam)

A dlaczego uważasz,że "niewybudzanie" się to błahostka???

Żadna frajda co jakiś czas biegać do wtyczki,żeby odpalić dekoder-babol sprzętowy i tyle...

Różnica poboru mocy jest raczej istotna-po co ma nabijać niepotrzebnie kW...

A Echostar HD PVR 7400(nie EchoStar DSB-7200 HD) w sumie nie ma wcale złych recenzji,ale wolałem zapytać ludzi,którzy "przerabiali" Echostara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem że mam ten dekoder tydzień i na razie działa w porządku. Ponagrywałem już z 15 pozycji o różnych porach dnia i nocy i nie występuje zjawisko nagrania czarnego obrazu. Z ciekawości włączyłem tryb deep sleep i wybudził się z niego bez problemu. Nie wiem może ja mam zawsze szczęście do wszelkiego sprzętu elektronicznego? Krytykowany wszem i wobec Pace 500G przez rok eksploatacji i nagraniu chyba setek pozycji nigdy mnie nie zawiódł. Może z tym ESI też tak będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo ćmisz, albo masz pieruńskie szczęście :D

Ja miałem odrestaurowanego pace'a od września - przez 2-3 miesiące wszystko było super a potem zaczęły się schody nie nagrywał wszystkiego, ale chyba związek z tym miały komunikaty typu brak sygnału i słaby sygnał - oczywiście to była bzdura bo instalacja nowa z marca 2012 robiona przez profesjonalną firmę sat z miernikami (nawet mieli taki dinks z ekranikiem lcd i tam było widać obraz tv) i na innych dekoderach nawet cyfrowym sagemie sygnał był idealny , w tunerze wbudowanym w tv pokazywał mi siłę 76% Jakość 80%

Problem się nasilał i w pewnym momencie pokazał taki komunikat na każdym kanale. Po wyczyszczeniu eepromu komunikaty zniknęły ale zaczął się problem z wieszaniem.

I ten problem trwa do dziś - przy próbie cofnięcia timeshiftu w tył albo zawiesi się i nic tylko wtyczka, albo sam się zresetuje i włączy na kanale który był oglądany przed włączeniem go ( a nie przed zwisem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem ESI na "nowego" ESI i babol nadal pozostał-nie da rady go włączyć z głębokiego uśpienia... :/

Cały czas zastanawia mnie,że poprzedni przez 6 miesięcy w okresie promocyjnym/bezpłatnym nie miał tego problemu-pojawił sie po zapłaceniu pierwszego rachunku :?::crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaro73, niewątpliwie masz rację, jeżeli chodzi o te kłopoty z nagrywaniem przy promocjach, ale to dotyczy chyba wybiórczej liczby dekoderów. U niektórych abo sprawują się one dobrze.

 

Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą co do "wybiórczej" liczby - każdy z moich dekoderów nie nagrywał przez okres "promocji". Po tym okresie problem ustąpił. Pisałem już we wcześniejszych postach kiedy ponownie przestał nagrywać - gdy na 2 m-ce aktywowałem Sport HD (na Euro 2012). Ponownie znowu przestały nagrywać gdy CP zmienił pakiety (a miałem już wtedy 2 dekodery - tego samego dnia nie nagrały mi obydwa Sagemy - jeden podłączony do 2 SAT, a 2 - do 1 SAT). Po kilku dniach problem ustąpił, gdy CP dokonał nowych zapisów w uprawnieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam full+hbo go + ipla (1 miesiac free) i mialem tak:

1 miesiac (ten gratisowy) dekoder dziala elegancko dzialaly mi nawet wszystkie vod (a nie mialem zadnego wykupionego filmu vod)

W drugim miesiacu zgaslo vod i zaczely soe problemy z nagrywaniem.

W trzecim miesiacu problem z nagrywaniem sam sie rozwiazal.

 

Do dzisiaj dekoder nagrywa wszystko, nie narzekam. Bylem juz w n (turbodekoder - fajny ale ost soft zaczal im przymulac), c+ (mialem oba ich dekodery pvr - najgorze dekodery jakoe mialem strasznie zamulaly, wlanczaly sie z 5 min, potrafily w nocy same sie resetowac, oraz DM 8000 HD ale to juz inna bajka chodz tez maja wady).

Powiem szczerze ze ten sagem jest w mojej ocenie na 1 miejscu (wczesniej byl nbox ale ost soft cos mi zaczal mulic). Sagem dziala bardzo szynko, przelaczanie kanalow tak samo. Pilot troche blado wypada ale ja i tak mam swoj (harmony 300i).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu stałem się posiadaczem tego "pudełeczka".Co mogę powiedzieć o tym sprzęcie? Otóż jestem mile zaskoczony.

Własna lista ulubionych-możliwość przenoszenia kanałów na ulubionych,kasowania (oprócz kanałów 29 i 53 bodajże).TVP 1 HD jest na "Jedynce" :wink:

Pilot "ubogi" ale czytelny - nie ma co narzekać.Uruchomienie - 6-8 sekund.Czytelny wyświetlacz.Przyjazna czcionka w EPG.

No i co ciekawe-zbiera mniej kurzu niż PACANEK 500 z konkurencji :mrgreen:

Nagrywania nie testowałem.Na razie :)

Podobnie z freezowaniem-też nie doświadczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...