Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

na czym polega ten deep sleep

Na głębokim uśpieniu dekodera. Dekoder wtedy wyłącza twardy dysk i przechodzi do minimalnego poboru prądu. Niektóre egzemplarze nie chcą się wybudzać z tego stanu i trzeba wyciągać wtedy wtyczkę z gniazdka. Najlepiej tą funkcję sprawdzić przed wzięciem dekodera z APSu.

 

Ja go mam od listopada-a jazda z niewybudzaniem zaczęła się od jakiegoś 1.5tygodnia-tak więc sprawdzenie na miejscu w APS-ie może nic nie dać :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem że polsat cyfrowy wciska klientom dekoder segecom który ma bardzo poważną usterke ze po zaplanowaniu nagrania nie nagra, tylko ja musze sobie przypomniec czy tez moje dziecko że musi zrobic reset dla mnie to jest nie wyobrazalne

 

To nie jest wina dekodera, tylko uprawnień. Wystarczy poczytać o tym kilka stron wcześniej. Takie nagrywanie występuje wtedy gdy masz jakieś kanały w promocji. Po okresie promocyjnym to zjawisko ustępuje.

Miałem tą samą sytuację na przełomie roku kiedy wszystkie kanały były czasowo dostępne. Teraz dekoder nagrywa bez problemu.

Oczywiście to nie jest normalne, ale nie piszcie, że ten dekoder to złom, bo to nie jego wina, a wymiana na inny egzemplarz nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP porzuca dekodery zewnętrznych producentów na rzecz swoich, więc nie spodziewałbym się po tym nowym sofcie bóg wie czego. O ile w ogóle ten nowy soft powstanie. Tak jak kolega wyżej napisał, prędzej jest prawdopodobne, że wprowadzą jakiś nowy dekoder produkcji Cyfrowego Polsatu, jak ten nowy soft do Sagema. Zapewne wprowadzą jakiś nowy model HDx000 z dwiema głowicami i te Sagemy w ogóle wycofają. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To nie jest wina dekodera, tylko uprawnień. Wystarczy poczytać o tym kilka stron wcześniej. Takie nagrywanie występuje wtedy gdy masz jakieś kanały w promocji. Po okresie promocyjnym to zjawisko ustępuje.

Czy to występuje tylko na tych promocyjnych kanałach czy na wszystkich

bo jeśli tylko na promocyjnych to może dałoby się to przełknąć, ew. wyłaczać z prądu przed nagraniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wszystkich kanałach... w chwili gdy jesteś w okresie promocyjnym możesz tracić do 60% wszystkich nagrań, zwłaszcza gdy oglądasz jeden kanał a nagrywasz inny dostępny "promocyjnie" (proponuje zrobić taki eksperyment: nagrywasz kanał udostępniony promocyjnie a oglądasz np. TVP 1 HD - po kilku minuach oglądania cofasz obraz o np. 3 min. - efekt: komunikat "tego kanału nie ma w twoim abonamencie")

 

Po upływie okresu promocyjniego nie koniecznie jest lepiej zazwyczaj do 20% nagrań kończy się po upływie 60s.

 

Oczywiście CP nie przyzna się do problemów i truć będą, że macie źle ustawioną antenę i że jesteście pierwsi, którzy wogóle mają takie problemy, że się z choinki wzieliście, ale jak to kiedyś ktoś napisał: 1:10 abonentów posiada dwa źródła sygnału satelitarnego podpięte pod ESI-88, spośród nich pewnie co 4 nagrywa cokolwiek a co 15 nagrywa i jednocześnie coś ogląda i teraz 1:100 użytkowników dekodera jest tak zorientowana na rynku medialnym, że trafia na forum satkuriera tak więc problem jest marginalny .... a użytkownik jest skazany na kożystanie ze sprzętu, który nie spełnia oczekiwań klienta mającego "normalne" wymagania wobec sprzętu jakim jest ESI-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Na początku chciałem brać ten dekoder. Lecz jakby mi tak nagrywał Grę o Tron jak piszecie to by mnie chyba szlak trafił. Na pewno nie ma wielostrumieniowych modułów w Polsacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak: oferta programowa CP jest delikatnie mówiąc tak konkurencyjna, że sprzęt z którego się korzysta ma zapewnić możliwość oglądania TV, a że bardziej wymagający klient będzie marudził... jak ktoś jest bardziej wymagający i majętny niech idzie do nc+ bo dekodery CP to cokolwiek by o nich nie mówić mają jeden plus: działają, a to że obraz się zamraża, źle wskazują siłę sygnału, zawieszają się, nie nagrywają itd. - trzeba to przełknąć płacąc rachunek o kilkadziesiąt zł niższy niż w nc+ - "coś za coś". Mówią że wraz z ceną wzrasta jakość kupowanego produktu w przypadku rynku platform cyfrowych widać to głównie w jakości sprzedawanych dekoderów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbodekoder N-ki też nie raz mi się zawiesił, albo pokaszanił tak, że tylko jego restart, albo wyciągnięcie wtyczki pomogło. Zdarzało się też, że i czarny ekran nagrywał zamiast programów. I też na to tylko restart dekodera pomagał. Nie wiem jak jest teraz z tymi Sagemami, ale na HD6000 z dyskiem jak na razie nie mam żadnych problemów z zawieszaniem się dekodera, zamrażaniem obrazu, czy nagrywaniem. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście CP nie przyzna się do problemów i truć będą, że macie źle ustawioną antenę i że jesteście pierwsi, którzy wogóle mają takie problemy, że się z choinki wzieliście, ale jak to kiedyś ktoś napisał: 1:10 abonentów posiada dwa źródła sygnału satelitarnego podpięte pod ESI-88, spośród nich pewnie co 4 nagrywa cokolwiek a co 15 nagrywa i jednocześnie coś ogląda i teraz 1:100 użytkowników dekodera jest tak zorientowana na rynku medialnym, że trafia na forum satkuriera tak więc problem jest marginalny .... a użytkownik jest skazany na kożystanie ze sprzętu, który nie spełnia oczekiwań klienta mającego "normalne" wymagania wobec sprzętu jakim jest ESI-88

 

Nie wiem jaki procen abonentów jak nagrywa i czy w ogóle nagrywa. Wiem, że ja mam podłączone dwa kable, nagrywam różnie, tzn. Czasami jak śpię, czasami jak coś innego oglądam, czasami z dwóch różnych kanałów.

Tak jak pisałem wcześniej, nie mam z tym problemów.

Może ja jestem mało wymagający, ale jak mi się dekoder zawiesi, to nie widzę problemu, żeby go zresetować. Tak na marginesie sam dekoder mi się jeszcze nie zawiesił, jedynie przełączanie kanałów na pilocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nbox zawsze nagra zaplanowane nagranie (no chyba, że prąd wyłączą w trakcie nagrania). Czasem tylko jest obcięte z przodu lub z tyłu jak kanał nie przestrzega godzin emisji.

To zapytam jeszcze: gdy zaplanujemy nagranie np. w nocy w czasie standby dekodera, to jest takie samo prawdopodobieństwo, że nie nagra dobrze tak jak np. w przypadku gdy oglądamy jedno a nagrywamy drugie?? Albo nagrywamy 2 programy na 2 głowicach naraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapytam jeszcze: gdy zaplanujemy nagranie np. w nocy w czasie standby dekodera, to jest takie samo prawdopodobieństwo, że nie nagra dobrze tak jak np. w przypadku gdy oglądamy jedno a nagrywamy drugie?? Albo nagrywamy 2 programy na 2 głowicach naraz?

 

Nie wiem, czy jest jakaś zależność. Nagrywałem zarówno z pozycji standby, jak i przy włączonym dekoderze. Zawsze nagrał.

Jedyne sytuacje kiedy dekoderowi zdarzyło się nagrać 1 min i czarny ekran to:

- na przełomie roku, kiedy czasowo były dostępne wszystkie kanały (promocja).

- kiedy wprowadzono czasowo kanał PPV na walkę Wach vs Kliczko.

W ostatnią sobotę zmieniłem sobie pakiety na Familijny max i sport HD + film HD i teraz mam dostęp do wszystkich kanałów, łącznie z HBO i Cinemax (czasowo). Praktycznie codziennie coś nagrywam, a dla pewności jak wracam z pracy wyłączam dekoder z prądu na kilkanaście sekund. Nagrawa się jak dotąd wszystko łącznie z kanałami, które mam włączone czasowo (nawet nie wiem na jak długo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szklanka zawsze jst do połowy pełna albo pusta - jak bym miał określić jedym słowem ten dekoder to był by to przymiotnik "nieprzewidywalny" a jeśli komuś nagrywa 100% tego co zaplanowali to pozazdrościć, ja przez 2 lata przerobiłem 3 egzemlaże i z każdym są podobne problemy. Jednak jak pisałem wcześniej problem nie tkwi w dekoderze, który ma swoje mankamenty a w relacji sprzętu z nadanyni uprawnieniami przez CP.

 

Co do prawodopodobieństwa że nagra to z moich obserwacji wynika, że szanse na własciwy recover wzrastają gdy:

 

1. wyłaczymy z pradu dekoder przed rozpoczeciem nagrywania

2. zakończenie okresu promocyjnego

3. kozystanie tylko z jednego wejścia lbn

4. krótkiego materiału który jest nagrywany np. 25min. kreskówi dziecka nagrywa bez problemu a 120min film bywa materiałem obciążonym błędem czarnego ekranu

5. Materiały w HD częściej związane są z czarnym ekranem a sd częściej nagrywają się bez błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście CP nie przyzna się do problemów i truć będą, że macie źle ustawioną antenę i że jesteście pierwsi, którzy wogóle mają takie problemy, że się z choinki wzieliście, ale jak to kiedyś ktoś napisał: 1:10 abonentów posiada dwa źródła sygnału satelitarnego podpięte pod ESI-88, spośród nich pewnie co 4 nagrywa cokolwiek a co 15 nagrywa i jednocześnie coś ogląda i teraz 1:100 użytkowników dekodera jest tak zorientowana na rynku medialnym, że trafia na forum satkuriera tak więc problem jest marginalny .... a użytkownik jest skazany na kożystanie ze sprzętu, który nie spełnia oczekiwań klienta mającego "normalne" wymagania wobec sprzętu jakim jest ESI-88

 

Nie wiem jaki procen abonentów jak nagrywa i czy w ogóle nagrywa. Wiem, że ja mam podłączone dwa kable, nagrywam różnie, tzn. Czasami jak śpię, czasami jak coś innego oglądam, czasami z dwóch różnych kanałów.

Tak jak pisałem wcześniej, nie mam z tym problemów.

Może ja jestem mało wymagający, ale jak mi się dekoder zawiesi, to nie widzę problemu, żeby go zresetować. Tak na marginesie sam dekoder mi się jeszcze nie zawiesił, jedynie przełączanie kanałów na pilocie.

 

Jak bym to ja napisał :)

 

szklanka zawsze jst do połowy pełna albo pusta - jak bym miał określić jedym słowem ten dekoder to był by to przymiotnik "nieprzewidywalny" a jeśli komuś nagrywa 100% tego co zaplanowali to pozazdrościć, ja przez 2 lata przerobiłem 3 egzemlaże i z każdym są podobne problemy. Jednak jak pisałem wcześniej problem nie tkwi w dekoderze, który ma swoje mankamenty a w relacji sprzętu z nadanyni uprawnieniami przez CP.

 

Co do prawodopodobieństwa że nagra to z moich obserwacji wynika, że szanse na własciwy recover wzrastają gdy:

 

1. wyłaczymy z pradu dekoder przed rozpoczeciem nagrywania - bzdura

2. zakończenie okresu promocyjnego - bzdura

3. kozystanie tylko z jednego wejścia lbn -bzdura

4. krótkiego materiału który jest nagrywany np. 25min. kreskówi dziecka nagrywa bez problemu a 120min film bywa materiałem obciążonym błędem czarnego ekranu- totalna bzdura

5. Materiały w HD częściej związane są z czarnym ekranem a sd częściej nagrywają się bez błędów - kolejna totalna bzdura

 

 

I to jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...