Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cała pojemnośc dysku (320GB_ jest do Twojej dyspozycji, VOD-y nie zajmują nic ponieważ działąją na innej zasadzie (wykupujesz dostęp do danego filmu transmitowanego na danym kanale). Sagemcoma można dostać w ofercie z multiroomem jako główny dekoder, jako dodatkowy dostaniesz natomiast dekoder produkcji CP. Więcej o dostępności w temacie o promocjach da nowych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki problem : dwa dni temu nastawilem nagrywanie programow w nocy i nagralo mi wszystkie w porzadku. Wczoraj nastawilem rowniez nagrywanie i nagralo mi tylko chyba z 10 sek, poczatku kazdego nagrywania, potem pojawia sie czarny ekran do konca. Czym to jest spowodowane? Jakosc Wysoka a sila ok. 60 %. Z gory dziekuje za odpowiedz. Ps. Jak nagrywam cos na innym kanale a ogladam co innego to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki problem : dwa dni temu nastawilem nagrywanie programow w nocy i nagralo mi wszystkie w porzadku. Wczoraj nastawilem rowniez nagrywanie i nagralo mi tylko chyba z 10 sek, poczatku kazdego nagrywania, potem pojawia sie czarny ekran do konca. Czym to jest spowodowane? Jakosc Wysoka a sila ok. 60 %. Z gory dziekuje za odpowiedz. Ps. Jak nagrywam cos na innym kanale a ogladam co innego to jest ok.

 

 

Ja miałem podobnie i jak zadzwoniłem na infolinie bardzo (nie) zorientowany Pan przekonywał mnie że słaby sygnał jak go przekonałem że był i jest oki , to zaproponował mi wymianę sagemcoma na HD 6000 jak powiedziałem mu że to nie ma czego porównywać dekodera jednogłowicowego z dwu to biedny sie rozłączył .

Zadzwoniłem drugi raz i trafiłem na bardziej kumatego gościa . Ja mam podpięte 2 kable i tak wchodzisz w sagemcomie menu wchodzisz na ikonkę z anteną satelitarna dalej instalacja kanałów

1. Liczba uzywanych wejsc Sat : 2

2.Liczba używanych portów DiSEqC : 2

3.Port SAT A : HOT BIRD 6/8/9

Port SAT B: HOT BIRD 6/8/9

 

Po tym zabiegu na razie działa ale ogólnie te ich dekodery to porażka 2 dzień a już się zawiesił nbox w n przez 4 lata nawet raz to są efekty taniego CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam HD6000 jako w MR jako dodatkowy tylko nie mam dysku więc nie wiem jak nagrywa . Powiem tak dekoder działa płynnie od wczoraj go mam a dziś rano nie można było zmieniać kanałów działało od 1000 do bodajże 1006 i za Boga nie można było zmienic na inny kanał . Przy zmianie z kanału na kanał dekoder zamula. Dla mnie te dekodery to dużo niższa półka ja daję -3/10 obydwu dekoderom sagemcom i HD 6000 , dla przykładu Turbo z N ma u mnie 9/10 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@filolog HD 6000 nie nagra ci dwóch programów jednocześnie. Problemy z Sagemcomem i złym nagrywaniem występują kiedy chcemy nagrać o tej samej porze dwa różne programy naraz z dwóch różnych transponderów. Dlatego fakt faktem lepiej wziąć Sagemcoma bo pojedyncze nagrania nagrywa bezawaryjnie (od dwóch lat ani razu nic mi źle nie nagrał) a jest mniej awaryjny od HD 6000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zrobieniu jak poniżej testowałem i nagrał obydwa filmy równocześnie :

 

Zadzwoniłem drugi raz i trafiłem na bardziej kumatego gościa . Ja mam podpięte 2 kable i tak wchodzisz w sagemcomie menu wchodzisz na ikonkę z anteną satelitarna dalej instalacja kanałów

1. Liczba uzywanych wejsc Sat : 2

2.Liczba używanych portów DiSEqC : 2

3.Port SAT A : HOT BIRD 6/8/9

Port SAT B: HOT BIRD 6/8/9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robertpotorski

Poczekam te kilka dni na Twój nowy wpis, że Tobie nie nagrywa :-)

Nie ma znaczenia co tam w menu zmienisz :-)

Ja mam ustawione - 2 SAT i 1 port DiseqC - i nagrywa bez problemu.

A na info CP nie masz co dzwonić - same d.e.b.i.l.e. Chyba, że chcesz sobie pogadać ...

Tylko cierpliwości do czasu zakończenia promocji ... potem będzie wszystko nagrywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robertpotorski

Poczekam te kilka dni na Twój nowy wpis, że Tobie nie nagrywa :-)

Nie ma znaczenia co tam w menu zmienisz :-)

Ja mam ustawione - 2 SAT i 1 port DiseqC - i nagrywa bez problemu.

A na info CP nie masz co dzwonić - same d.e.b.i.l.e. Chyba, że chcesz sobie pogadać ...

Tylko cierpliwości do czasu zakończenia promocji ... potem będzie wszystko nagrywał.

 

Obyś się mylił :D Bo ten CP to jednak wyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zrobieniu jak poniżej testowałem i nagrał obydwa filmy równocześnie :

 

Zadzwoniłem drugi raz i trafiłem na bardziej kumatego gościa . Ja mam podpięte 2 kable i tak wchodzisz w sagemcomie menu wchodzisz na ikonkę z anteną satelitarna dalej instalacja kanałów

1. Liczba uzywanych wejsc Sat : 2

2.Liczba używanych portów DiSEqC : 2

3.Port SAT A : HOT BIRD 6/8/9

Port SAT B: HOT BIRD 6/8/9

Ale przy takim ustawieniu traci sie odbiór z Astry a niektórzy też oglądają tego satelitę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zrobieniu jak poniżej testowałem i nagrał obydwa filmy równocześnie :

 

Zadzwoniłem drugi raz i trafiłem na bardziej kumatego gościa . Ja mam podpięte 2 kable i tak wchodzisz w sagemcomie menu wchodzisz na ikonkę z anteną satelitarna dalej instalacja kanałów

1. Liczba uzywanych wejsc Sat : 2

2.Liczba używanych portów DiSEqC : 2

3.Port SAT A : HOT BIRD 6/8/9

Port SAT B: HOT BIRD 6/8/9

Ale przy takim ustawieniu traci sie odbiór z Astry a niektórzy też oglądają tego satelitę.

Przychylam się do pytania - jak mam sygnał z multiswith'a (do niego mam dwa konwertery - astra i hot ) doprowadzony dwoma kablami to co tam wpiszę :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wielka prośba do wszystkich użytkowników dekodera Sagemcom ESI-88, niech ktoś nakręci i wrzuci na Youtube filmik prezentujący wygląd menu i obsługę podstawowych funkcji tego dekodera (może być to coś w formie krótkiego testu/prezentacji), bo niestety nic takiego nie można znaleźć w sieci na ten temat (poza nielicznymi zdjęciami). Myślę, że będzie to bardzo interesująca informacja dla wielu osób planujących przesiadkę z nBox-a N-ki na właśnie ten dekoder Cyfrowego Polsatu.

 

Jedyny filmik jaki znalazłem o ESI-88 to ten (jeśli dobrze zidentyfikowałem dekoder), ale on pokazuje niewiele.

 

Pozdrawiam:

Maverick78

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mój ESI-88 nagle ma wielki problem z odbiorem Das Erste HD z Astry - mam albo brak sygnału albo czarny ekran. w zasadzie nie odbiera nic z tego transpondera. Co dziwne w nocy nagle zadziałało teraz znowu nie świeci. Wszystkie kanały z HotBirda mi działają. ZDF HD z Astry też bez problemów (jest z innego transpondera ale polaryzacja taka sama). Co może być grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...