Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak samo jest z dyskami w cyfrze, na sagemie dsi nagrywałem ale nie dało się nic z tymi nagraniami zrobić nawet nie próbowałem - taki dysk podłączając do innego deka cyfry też nie da się odczytać. Jeden sagem wymieniałem na inny bo się zepsuł i na nowym było widać tytuły nagrań ale nie dało się ich odtworzyć, ale przynajmniej teki dysk da się potem sformatować i używać do kompa. Nagrania są szyfrowane wraz z kluczem danego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam inni koledzy z N zmigrowali do NC+ czy zastanawiają się nad CP ja wybrałem CP czy to źle czy dobrze czas pokarze , jednak pamiętam jak żabki przejęły sieć Ida zrobiły orangutana i zaczęły walić głupa tak teraz z N jak zadzwoniła mi kobietka z ofertą to pakiet z MR wszystkie kanały full za 179 mi proponowała podziękowałem i wypowiedzonko już wysłałem w CP z MR full mam za 99zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypowiedzenie N-ce wysłałem w piątek, a wczoraj przez neta zamówiłem CP i czekam już na kuriera z umową i dekoderem. Wczoraj też dzwonił do mnie jakiś [beep] z NC+ i potwierdził wypowiedzenie umowy z końcem kwietnia. Próbował mi jeszcze wciskać jakieś oferty. Powiedziałem, że dziękuję, ale już zamówiłem CP. Gość zaczął się ze mnie śmiać, że jak to mogłem przejść z ich "wspaniałej" platformy do jakiegoś Polsatu. Przedstawiłem mu ofertę jaką wziąłem w CP i spytałem się go, czy może mi podobną zaoferować w NC+, oczywiście przy podobnej cenie. Gość się nagle przestał cieszyć i się pożegnał. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mogę w 100 % potwierdzić teorię Jaro73. Po wygaśnięciu pakietów organicznych czasowo i warunkowo problem z nagrywaniem znika. Są to:

- wszystkie promocje dla nowych abonentów na iplę

- darmowe kanały przez 3 czy 6 miesiące

- pakiety czy kanały uzależnione od wolnych środków na koncie .

 

2. Zmiana kanałów, od wybrania kanału do jego wyświetlenia trwa ok 2.6 sekundy.

 

3. Nie wiem jak zewnętrzne dyski ale dysk Hitachi do esi-88 miałem na własność. Odblokowanie polegało na wymianie firmwaru. Niestety wymaga to specjalnego, serwisowego interface-u więc zostaje jedynie wysłanie takiego dysku do firmy, która się tym zajmuje. Po odblokowaniu dysk działa już jak zwykły dysk. Wiem, że nie ze wszystkich dysków wszytskich producentów można było wymienić firmware.

Kupno tak zablokowanego dysku jest moim zdaniem bez sensu. Po pierwsze sprawa gwarancji, przy dzierżawie mamy ją właściwie dożywotnio przy kupnie pewnie max 2 lata. Do tego nie możemy korzystać z gwarancji producenta, po wpisaniu numeru seryjnego dysku na stanie hitachi podziękowano mi i odesłano do CP.

 

4. Po wyjaśnieniu sprawy nagrywania jedyna rzecz jaka mnie jeszcze denerwuje w tym dekoderze to czas jego włączenia. Ponad 18 sekund to stanowczo za długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kiedyś te dyski dawali na własność. Teraz już nie dają i trzeba je zwracać.

 

A to 18 sekund, to strat od zera, czyli od włączenia dekodera do prądu, czy tyle trwa wybudzenie go ze stanu czuwania? Bo jak w tyle się uruchamia od zera, to bardzo krótko. Taki Turbodekoder N-ki uruchamia się dobre kilka minut. Jakieś 2-3 minuty. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem w tej chwili abonentem N-ki i raczej nie będę migrował na nową platformę NC+. Myślę o przejściu do Cyfrowego Polsatu, ale mam pewne obawy, w związku z tym proszę o pomoc i wyjaśnienie pewnych kwestii.

 

Potrzebuję koniecznie dekodera PVR (dwugłowicowego) i skłaniam się do Sagemcom ESI-88, mam jednak wątpliwości dotyczące tego sprzętu. Słyszałem że ten dekoder ma pewne problemy z HDCP (nie można wtedy przejść na rozdzielczość HD) i współpracą z telewizorami firmy Panasonic. Jestem posiadaczem 4 letniej plazmy Panasonica, model TH-46PZ85EA. Czy ten problem w tym dekoderze nadal występuje, czy też został rozwiązany w kolejnych aktualizacjach soft-u ?

 

Pozdrawiam

Maverick78

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariuszpk

Włączenie dekodera ze stanu czuwania trwa tylko 3 sekundy. Był z tym problem gdy CP "grzebało" przy uprawnieniach abonenckich. Natomiast całkowite odłączenie od prądu i ponowne włączenie trwa może z 10 sek.

No to mega krótko. Prznyajmniej można go z prądu odłączać. Ja Turbodekodera nigdy całkiem z prądu nie odłączam, bo jak mam potem czekać około 3 minuty aż się uruchomi, to mnie szlag trafia. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się włącza 18,5 sekundy ze stanu uśpienia z pilota. Po wyłączeniu z prądu jeszcze dłużej. Dziś siedziałem ze stoperem. Zrobię jeszcze przywrócenie ustawień fabrycznych .... no i włącza się teraz 7 sekund. Po wyszukaniu kanałów FTA z HB 12 sekund, po dodaniu Astry 19 sekund. Dobrze, że nie mam czterech konwerterów ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mama nową umowę od grudnia na 15 miesięcy z promocją ipla na 3 miesiące i musiałem pamiętać o wyłączaniu dekodera z prądu jak coś się chciało nagrać. Promocja właśnie się skończyła i od wczoraj nagrał mi już z 16 programów bez problemu. :jupi: Jaro73 ile masz kanałów, przeczytaj mojego ostatniego posta bo dopisałem swoje wyniki. Ja też chcę mieć 3 sekundy. Nie zwiększa Ci się czas w zależności od ilości kanałów ? Mam jeszcze jedno pytanie na starym echostarze 7400 EPG było na 7 dni do przodu, dziś chciałem coś nastawić na czwartek na AXN i lista w ESI kończy mi się na poniedziałku. Też tak macie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mogę w 100 % potwierdzić teorię Jaro73. Po wygaśnięciu pakietów organicznych czasowo i warunkowo problem z nagrywaniem znika. Są to:

- wszystkie promocje dla nowych abonentów na iplę

- darmowe kanały przez 3 czy 6 miesiące

- pakiety czy kanały uzależnione od wolnych środków na koncie .

 

Witam,

 

wygląda na to że trzeba brać np. full pakiet bez żadnych promocji ograniczonych czasowo i powinno być OK, z nagrywaniem, tak mam to rozumieć ?

 

A co z dostępnymi w tym pakiecie opcjami : cyt. "Pakiety online w prezencie: HBO GO przez 3 miesiące i iplaMix przez całą umowę."

Czy to może być jakiś problem jeśli chodzi o kwestie nagrywania i tych uprawnień o których piszecie ?

 

Pozdrawiam

Maverick78

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemy z nagrywaniem występują bardzo rzadko. Nie ma to związku z uprawnieniami, promocjami itp. Widocznie jest kilka serii dekoderów które czymś od siebie się różnią.

Problem z nagrywaniem pojawiał się jednak po dłuższym, użytkowaniu bez odłączenia z prądu (na dwóch ostatnich softach, wcześniej było wszystko ok). Teraz jest tak, że gdy nic w nocy nie zaplanowałem do nagrania, dekoder jest wyłączany z prądu. I jest spokój. Ostatni czarny ekran wystąpił jakieś dwa miesiące temu a większość programów które oglądam, to nagrania.

Ludzie z Polsatu coś popsuli i już rok nie mogą tego naprawić.

 

Co do czasu włączenia z uśpienia, to jest to 8 sekund, ale mam kilkadziesiąt kanałów FTA na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ludzie bez jaj :) żeby w nocy coś nagrać trzeba go z prądu wyłączać, ja praktycznie od 10 lat nie oglądam tv na żywo -wszystko nagrywam albo co najmniej w timeshift - jak będę miał takie problemy to chyba mnie coś trafi, przecież to chyba ich "flagowy" dek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć są tutaj na forum ludzie, którzy z tym dekoderem nie mają problemów, więc może trafisz na egzemplarz w pełni sprawny ;). Cyfrowy Polsat ponoć przygotowuje nowy soft, co potwierdziła rzecznik. Może wszystko wróci do stanu sprzed ponad roku. Dekoder nagrywał wtedy wszystko bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...