Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dodatkowe pare słów porównania nagrywarek w Sagemcomie i turbonboxie: W Sagemie podoba mi się przy stopklatce albo przewijaniu, że pasek postępu jest niewidoczny (ale mogę go wywołać i schować w każdej chwili). W nboxie mocno wnerwiało mnie, gdy chciałem przeczytać coś na dole ekranu, cofnąłem, zatrzymałem i... nic z tego bo zasłania mi wielka plansza z tytułem programu, której w żaden sposób nie mogę usunąć.

Przy przewijaniu w nboxie są predkośi 2/4/8/16/32/64 i można wbić z klawiatury ilość minut do przeskoku naprzód (od początku programu, nie da się przeskoczyć x minut od konkretnej chwili). W Sagemie jest mniej prędkości, czyli 4/16/64 (i tyle mi w zupełności wystarcza) i można przeskakiwać co 1 minutę do przodu z dowolnej chwili nagrania (co jest dużo bardziej praktyczne). Z drugiej strony w Sagemie nie ma żadnego oznakowania, że dane nagranie było już oglądane no i nie umiem wyedytować/zmienić/poprawić raz ustawionego nagrania (w instrukcji nie ma ani słowa jak się to robi, więc pewnie się nie da, a tu już jest duży ból).

 

X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurza dekoder bo mi nie działa przycisk PLAY, po prostu nie działa, nie działa też przycik ulubionych list kanałów.

mam np: ustawioną swoja liste programów, wcisne nichcący nad głośnością przycisk Radio, powróce do TV i juz mam stara listę główną dekoder i CP, no OK ale powinienem po wcisnięciu niebieskiego przejść na znowu na własną liste ale sie tak nie da, trzeba wejśc do meny, potem listy ulubionych i dopiero wybrac własną. Denerwujące to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ale musisz przewinąć do początku ;)

 

X.

a to w pacu jest lepiej bo cofnąć można do dowolnego miejsca i od tego miejsca się nagrywa , ale za to do końca czyli do czasu rzeczywistego

a w starej nagrywarce miałem taką opcję można było z całego materiału wybrać kawałek , zaznaczyć początek i koniec i nagrać i pozostały fragment do czasu rzeczywistego był dostępny i można było jeszcze te czynności powtarzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, tu jest tak samo. Musisz cofnąć do momentu, od którego chcesz nagrać. A w nboxie możesz włączyć nagranie w dowolnym momencie i nagra ci cały program, który jest w timeshifcie (bez ustawiania początku).

 

X.

 

PS. No i dziś w nocy dopadła mnie przypadłość Sagema, czyli nagranie czarnego obrazu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jedną rzecz. Jeśli nagrania zachodzą na siebie (przy uśpionym dekoderze), to jest szansa, że jedno z nich i następne nagra się puste (1 min i czarny ekran). Przy włączonym nie ma tego problemu. Jednym słowem trzeba nagrania planować tak, żeby nie nagrywało z 2 anten jednocześnie przy standby i nie będzie problemu. Akurat w nboxie nie dalo się nagrywać dwóch kanałów na raz, więc jakiejś dużej straty nie odczuwam. Poza tym Sagem podoba mi się z każdą chwilą bardziej ;)

 

X.

 

PS. Zamiast wyszukiwarki z nboxa mam teraz to: http://www.teleman.pl/ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

pytanie do użytkowników dekoderów Sagemcom-a ESI-88 i telewizorów LCD, LED i Plazm firmy PANASONIC. Czy na obecnym sofcie (v 3.2.27) występują jakieś problemy we współpracy tego dekodera i jego kompatybilnością z telewizorami firmy Panasonic przez HDMI (czy nie ma problemów z pełną obsługą rozdzielczości Full HD) ?

 

Pozdrawiam:

Maverick78

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak będę miał promocję na iplę na cały okres umowy to przez cały okres umowy będzie źle nagrywać ??

 

Nie ma jeszcze odpowiedzi na to pytanie. Na razie w ESI-88 nie ma jeszcze Ipli. Ma być dopiero dodana wraz z nowym softem, a wtedy może się dużo zmienić.

Obecnie problemy z nagrywaniem dotyczą okresów promocyjnych, np. 3 miesiące jakieś pakiety gratis.

Jeżeli występuje u was problem z nagrywanie, (brak uprawnień) wyłączamy tuner z prądu np na noc i po problemie.

Swoją drogą w czasie czuwania zużywa 17-19 watt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

pytanie do użytkowników dekoderów Sagemcom-a ESI-88 i telewizorów LCD, LED i Plazm firmy PANASONIC. Czy na obecnym sofcie (v 3.2.27) występują jakieś problemy we współpracy tego dekodera i jego kompatybilnością z telewizorami firmy Panasonic przez HDMI (czy nie ma problemów z pełną obsługą rozdzielczości Full HD) ?

 

Pozdrawiam:

Maverick78

A czemu miałby być jakiś problem akurat na telewizorach Panasonica? Co prawda jeszcze nie mam CP (choć to kwestia dni jak zamienię swojego Turbodekodera na tego Sagemcoma), ale będę podpinał do plazmy Panasonica 50" ST50. Zdam relację jak się sprawuje, jeśli do tego czasu jeszcze nie podłączysz go pod swój sprzęt ;)

 

Jedyne co mi się na teraz w tym Sagemcomie nie podoba to kwestia podłączenia kabla optycznego z kina domowego. W Nce mam przewód z obu stron z wtykiem Toslink, a tutaj widzę wejście bodajże typu RCA, czyli kupno nowego kabelka się kłania :(

 

Powiedzcie mi czy zadziała, gdy kupię do niego kabel optyczny z obu stron z wtykiem COAXIAL do mojego amplitunera Onkyo SR505 z wejściami jak poniżej?

http://imageshack.us/photo/my-images/819/onkyotxsr505backpanel.jpg/

 

Obecnie mam wykorzystane oba wejścia OPTICAL (po lewej) do Nki i do PS3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...