Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po co mi dekoder z dwiema głowicami jak nie działa jak trzeba . Ten polsat to jednak bagno . Jeśli zamówiłem kurierem to moge nie odebrać przesyłki bez konsekwencji ?? Bo po co mi niby super dekoder który nie działa jak trzeba , głównie zależy mi na nagrywaniu a jak tak to lipa totalna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem teraz pełen obaw :( a przynajmniej w momencie kiedy nagrywa to da się oglądać rzeczy z dysku bez problemu ?

bo w sagemie "cyfrowym" był taki problem że jak coś nagrywał to nie można było oglądać nagranych pozycji bo nie było dźwięku - obraz bez problemu a dźwięku brak. W DSI87 czasem wystarczyło wejść na nagrywany kanał i powrócić do nagrań z dysku, ale w DSI83 nawet to nie pomagało i po zakończeniu nagrania dalej nie było na żadnym kanale dźwięku - pomagał tylko reset - dlatego po walkach z cyfrą dali ma pace'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja to chyba za wygodny się zrobiłem kto nie miał turbo w ręku nie wie co to za dekoder po prostu bajka i na myśl o jakichś uprawnieniach , braku nagrywania jak ogląda się inny kanał robi się mi niedobrze . Po ostatnich przygodach z CP z HD5000 i znajomych którzy mają wieczny problem z dekoderami obiecałem sobie nigdy więcej CP , teraz skusiła mnie cena , jednak po co mi telewizja w której nagrywanie nie działa człowiek do dobrego szybko się przyzwyczaja w Turbo zlecałem nagrania programów z komórki i zawsze nagrał co chciałem . Poczytałem też na innym forum. Ja dziękuję za CP wysiadam !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Posiadam ten egzemplarz od 20 miesięcy i moja ocena to 3- w sześciopunktowej skali

 

W mym egzemplarzu:

 

1. ok 20% nagrań kończy się czarnym ekranem po 1 minucie

2. Ma dwie głowice lecz nagrywając jedno i oglądając inną pozycję na ekranie zobaczyć możesz że: "tego kanału nie ma w twoim abonamencie" - jest to problem z uprawnieniami CP, z którym programiści nie mogą sobie poradzić - szeroko masz te kwestie opisane na tych 200 stronach forum

3. Często muli

4. Zakłamuje poziom sygnału satelity

 

Największy pozytyw to ten, że działa Jest to produkt dla osób chcących oglądać TV, którzy nie oczekują od sprzętu cudów, są ludźmi cierpliwymi i świadomymi tego że za np. 60pln abonamentu z rozsądnymi pakietami nie otrzymają sprzętu dla koneserów

Ja posiadam Sagem ESI-88 od 25 miesięcy i u mnie to samo.W 100% się z Tobą zgadzam.

Ten sprzęt jest nieprzewidywalny. :(

Pod względem niezawodności i stabilności działania najlepsze dekodery to te od dawnej n-ki, później długo nic i sprzęt CP

a na końcu , dłuuuuugo nic i "słynny'' Pace 500 GB od dawnej Cyfry.Ten to jest dopiero "egzemplarz" :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za opinie . Teraz już wiem na pewno nie dla CP . A najgorsze te żabki każą sobie płacić 179 za full pakiet przy czym erotyka dla mnie nie jest potrzebna . Poczekam może pójdą po rozum do glowy ale na pewno nie wezmę już CP . Nie wiecie jak jest jak zamówiłem kurierem a nie przyjmę kuriera ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robertpotorski

Na podstawie art.7. ust.1 ustawy z dnia 02 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. Nr 22 z 2000r. Poz. 271) konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić w terminie 10 dni od dnia wydania rzeczy, a gdy umowa dotyczy świadczenia usług - od dnia jej zawarcia, składając stosowne oświadczenie na piśmie. Prawo odstąpienia od umowy na podstawie powołanego przepisu nie przysługuje konsumentowi, który wyraził zgodę na rozpoczęcie świadczenia usług przed upływem 10 dni od zawarcia umowy.

A co do mojej oceny Sagema - to 5-6/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja to chyba za wygodny się zrobiłem kto nie miał turbo w ręku nie wie co to za dekoder po prostu bajka i na myśl o jakichś uprawnieniach , braku nagrywania jak ogląda się inny kanał robi się mi niedobrze . Po ostatnich przygodach z CP z HD5000 i znajomych którzy mają wieczny problem z dekoderami obiecałem sobie nigdy więcej CP , teraz skusiła mnie cena , jednak po co mi telewizja w której nagrywanie nie działa człowiek do dobrego szybko się przyzwyczaja w Turbo zlecałem nagrania programów z komórki i zawsze nagrał co chciałem . Poczytałem też na innym forum. Ja dziękuję za CP wysiadam !!!!

Mam jeszcze Turbodekoer N-ki w domu. Używałem go prawie 3 lata. I powiem, że dekoderem HD6000 jestem miło zaskoczony. Naprawdę fajny sprzęcik. Powiem więcej. Działa nawet sprawniej. Turbodekoder, szczególnie po ostatniej aktualizacji potrafił nieraz nieźle się zmulić, czego jak na razie w HD6000 nie uświadczyłem. Do tego w Turbodekoderze też mi się nieraz zdarzało, że nagrałem program, niby był nagrany, a jak chciałem go odtworzyć, to był tylko czarny ekran. HD6000 jak na razie nagrywa ok. Jak będzie dalej zobaczymy. Do tego Turbodekoder po wyłączeniu z prądu koszmarnie długo się uruchamia. Jakieś 3 min. HD6000 po odłączeniu z prądu i podłączeniu ponownym wstaje w czasie krótszym jak 10 sekund. Miałem kiedyś też krótki czas tego Sagema i rzeczywiście potrafił być nieprzewidywalny i mulił, ale to było dość dawno ze starym softem, jak jest po tych wszystkich aktualizacjach, to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja HD 6000 będę miał na MR bez dysku , a pena mogę do niego podpiąć ??? A sagema jako główny dekoder . Co do Turbodekodera rzeczywiście ostatnia aktualizacja troszkę go zmuliła , uruchamiać po wyłączeniu z prądu długo się uruchamia potwierdzam .. Ogólnie jest rewelacyjny. Wolał bym żeby CP się sprawdził jednak go wezmę i przetestuje przez te 10 dni . Teraz tylko lipa bo iplę którą mi dali można mieć za 1zł na miecha czyli 12 zł na rok :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizujcie znowu wad tego dekodera. Praktyka pokazuje, że jeżeli na 100 użytkowników, pięciu jest niezadowolonych, to trzech z tych pięciu pożali sie na forum. Z pozostałych 95 zadowolonych, może jeden posili się na to aby pochwalić na forum ten dekoder. Taka jest niestety prawda. Większość użytkowników tego dekodera, nie wie, co to są z nim kłopoty i nawet nie wie, że jest takie forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyście mieli rację ale po 5 wymianach hd5000 jakie miałem i nie oglądałem telewizji nawet jeden dzień dobrze mam obawy piąty dekoder leżał spakowany w kartonie do momentu aż zmienili regulamin i pozbyłem się CP . Tylko dziwi mnie że ci co mają w domu dekodery N i CP mówią że jednego z drugim porównać nie można . Obym ja znalazł się w gronie zadowolonych z CP czyli dekoder nagrywa co chcę i kiedy chcę więcej mi nie trzeba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mentoris, Ja już tu kiedyś pisałem, ale mogę jeszcze raz powtórzyć, że naprawdę nie mam żadnych problemów z tym dekoderem - wszystko dobrze nagrywa, nie ma żadnych tzw. czarnych ekranów w zapisanych nagraniach, przy nagrywaniu jednego kanału można spokojnie oglądać inny w tym samym czasie (w moim przypadku z tego samego transpondera), w ogóle się nie zawiesza, nie zacina, wszystkie kanały ładnie odbierają itd. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mentoris, Ja już tu kiedyś pisałem, ale mogę jeszcze raz powtórzyć, że naprawdę nie mam żadnych problemów z tym dekoderem - wszystko dobrze nagrywa, nie ma żadnych tzw. czarnych ekranów w zapisanych nagraniach, przy nagrywaniu jednego kanału można spokojnie oglądać inny w tym samym czasie (w moim przypadku z tego samego transpondera), w ogóle się nie zawiesza, nie zacina, wszystkie kanały ładnie odbierają itd. :)

 

 

Jak tak będzie będę chwalił CP nad niebiosa :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Sagema od wczoraj, nagrań mam ustawionych z 30, z czego ponad polowa cyklicznych, nagrało się też już parę godzin (łącznie z nagrywaniem 2 kanałów jednocześnie) i poki co, jest świetnie. Z turbonboxa (który leży już spakowany) będzie mi jedynie brakowało wyszukiwarki, nic więcej. Ale nie po to uciekałem z C+ do N, żeby znów być w C+. Dla mnie Polsat to jedyna opcja (do dziś pamiętam jakie były jaja z np. płatnościami w C+, nigdy więcej).

 

X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...