Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zajrzyj na wczesniejsze posty w tym wątku. Tam znajdziesz wytłumaczenie. Jeżeli masz teraz jakiekolwiek promocje, np. kanały za free, lub IPLĘ. to tak będziesz miał do czasu skończenia promocji. Ale nie martw się. Jeżeli będziesz chciał nagrywać bez kłopotów, to przedtem wyłącz dekoder z sieci i potem znowu go podłącz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nurtuje mnie zagadnienie (może był ten temat poruszany - jeśli tak, to przepraszam za "powtórkę") - czy ze wspomnianego Sagema można nagrywać na stacjonarną nagrywarkę dvd, pomijając wbudowany w dekoderze dysk. Czy w ogóle jest to możliwe? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Możesz nagrywać ale nie da się nagrywać poprzez HDMI więc obraz będzie tylko SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema! :)

Prawdop. przesiądę się z n-ki na CP z tym dekoderem (miałem go kiedyś i bardzo go sobie chwaliłem - nie miałerm z nim prawie żadnych problemów.)

Ale do rzeczy... nie pamiętam czy można w nim ustawić własną listę kanałów w taki sposób, że jak naciskam 1, to wywołuje moją jedynkę, czy jednak tą, której CP przydzieliło numer 1? I drugie pytanie - czy po resecie wtyczkowym tracą się jakieś ustawienia (szczególnie lista ulubionych)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się mi że w NC+ ludzie nie myślą jak wielu ludzi im ucieknie przez te olanie klienta ja byłem w N i na prawdę byłem bardzo zadowolony po tym jak pojechali cenami na prawdę masa ludzi im ucieka i to bardzo dobrze się zdziwią żabki jak z 2,5 miliona zrobi się im 1,5 m część ucieknie do CP część mająca cyfrę i n zrobi z tego 1 usługę NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wy lepiej napiszcie jakie te wasze tunery są. Nowe czy odnowione i jak odnowione to czy poznać od razu???

 

Nowe mają białą naklejkę z tyłu pudełka, natomiast w odnowionych naklejka jest koloru żółtego.

 

Ja mam jeden nowy, a drugi z odzysku - i obydwa mają białą naklejkę z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wy lepiej napiszcie jakie te wasze tunery są. Nowe czy odnowione i jak odnowione to czy poznać od razu???

Nowe mają białą naklejkę z tyłu pudełka, natomiast w odnowionych naklejka jest koloru żółtego.

Mam białą naklejkę kontroli. Wszystko było zafoliowane i zapakowane jak w fabryce ;)

 

witam dzis juz miałem problem z sagemcomem ,miał zaplanowane nagranie na hbo i zaczął nagrywac lecz na innych kanałach miałem napis brak sygnału

To znaczy, że masz słaby sygnał. Miałem podobnie, gdy mi śniegiem zawaliło antenę. Ciekawostka jest taka, ze w nboxie miałem siłę na 80% i jakość na 100%, a tu mam siłę na 55% i jakość niby bardzo dobra (ale taka sama była, gdy nie miałem sygnalu, wiec o kant [beep] potłuc). Jednym słowem, czeka mnie dokładna regulacja anteny i wymiana mocno zużytego konwertera. Wychodzi na to, ze Sagem jest dużo bardziej czuły od nboxa.

 

X.

 

PS. Właśnie wymówienie z nc+ poleciało poleconym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka jest taka, ze w nboxie miałem siłę na 80% i jakość na 100%, a tu mam siłę na 55% i jakość niby bardzo dobra (ale taka sama była, gdy nie miałem sygnalu, wiec o kant [beep] potłuc). Jednym słowem, czeka mnie dokładna regulacja anteny

 

Dla mnie to jest największa wada tego dekodera. Pisałem o tym wcześniej. W zwykłym, prościutkim Echostarze 400e była bardzo dobra skala ustawienia siły i jakości sygnału. Opierając się tylko na niej można było bardzo dobrze ustawić antenę. Zresztą tak zrobiłem po zmianie konwertera na twin i zanim podłączyłem Esi-88.

Jeśli ktoś ustawia sobie antenę sam, to polecam zakup miernika sygnału, lub ustawienie anteny wg sprawdzonego dekodera, zanim zakupicie i podłączycie ESI-88.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nurtuje mnie zagadnienie (może był ten temat poruszany - jeśli tak, to przepraszam za "powtórkę") - czy ze wspomnianego Sagema można nagrywać na stacjonarną nagrywarkę dvd, pomijając wbudowany w dekoderze dysk. Czy w ogóle jest to możliwe? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Możesz nagrywać ale nie da się nagrywać poprzez HDMI więc obraz będzie tylko SD.

 

Dziękuję!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzis juz miałem problem z sagemcomem ,miał zaplanowane nagranie na hbo i zaczął nagrywac lecz na innych kanałach miałem napis brak sygnału ,czy to jest sporadyczny przypadek czy tak się dzieje,bo sprzet mam od 29 marca ,w n-ce mam dekoder przez piec lat i mnie nie zawiódł,a ten szajs po paru dniach juz takie zagrywki pokazuje pozdrawiam

Sprawdź w menu czy przypadkiem coś nie przeskoczyło i nie masz ustawienia na jeden kabel, a jak jest na dwa to może być coś z anteną/konwerterem

 

A mi zawsze tłumaczył gość jak ustawiał antenę że nbox najbardziej czuły i najgorzej na niego się ustawia , kurcze byłem przekonany że na sagemie będzie lepiej teraz mam 80/80

Nie panikuj ja od początku na nim mam coś między 65 a 70% i wszystko chodzi jak należy (poprzednik pokazywał 95 ) ten Sagem ma jakiś mało czuły miernik i mocno zaniża wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanko do fachowców w multiroomie zamówiłem HD6000 zamiast HD3000 i nie wiem czy dobrze zrobiłem

Witam od dziś jestem (nie)szczęśliwym przynajmniej tak mi się wydaje abonentem CP . Po pierwsze po mimo iż mam pakiet premium na części kanałów jest że nie ma ich w moim abonamencie . Po drugie zleciłem nagranie i dekoder nagrał , tylko zapomniał o dźwięku . Po trzecie nie mogę założyć konta na ICOK ciągle wyskakuje błędne dane mimo iż są poprawne . Wszystko to zgłosiłem ale czarno to widzę powtórka z rozrywki nic się nie zmieniło od czasów kiedy wziąłem u nich HD 5000 , kobieta na infolinii pytała mnie kiedy aneks podpisywałem jak ja nową umowę brałem , gdzieś tam w systemie mają moją starą umowę z przed x czasu . Jak w ciągu tych 10 dni coś tam znowu się urodzi mimo iż stracę te 129 zł które dałem za obydwa dek ale w N jak byłem 4 lata takich jaj nigdy nie miałem , a u nich jak był syf tak widać jest niestety i teraz a szkoda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pokazuje mi że nie mam paru kanałów ,chociaż w pakietach które zakupiłem one są gwarantowane . Zastanawiam się czy zostaną one ; dociągnięte ; czy potrzebna będzie rozmowa z ;infolinią; . Umowę podpisałem dzisiaj rano i wydaje mi się że o tej godzinie powinno być już wszystko ściągnięte. Dodam że brakuje paru kanałów np AXN HD ,FoxLife HD..Jak radzicie czekać , czy dzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od dziś jestem (nie)szczęśliwym przynajmniej tak mi się wydaje abonentem CP . Po pierwsze po mimo iż mam pakiet premium na części kanałów jest że nie ma ich w moim abonamencie . Po drugie zleciłem nagranie i dekoder nagrał , tylko zapomniał o dźwięku . Po trzecie nie mogę założyć konta na ICOK ciągle wyskakuje błędne dane mimo iż są poprawne . Wszystko to zgłosiłem ale czarno to widzę powtórka z rozrywki nic się nie zmieniło od czasów kiedy wziąłem u nich HD 5000 , kobieta na infolinii pytała mnie kiedy aneks podpisywałem jak ja nową umowę brałem , gdzieś tam w systemie mają moją starą umowę z przed x czasu . Jak w ciągu tych 10 dni coś tam znowu się urodzi mimo iż stracę te 129 zł które dałem za obydwa dek ale w N jak byłem 4 lata takich jaj nigdy nie miałem , a u nich jak był syf tak widać jest niestety i teraz a szkoda .

 

 

Z dźwiękiem jest ok , żona czyściła półkę i poluzowała HDMI sorki moje niedopatrzenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie jestem w polsacie i dostałem esi-88. Miałem kilka wad (brak nagrania w nocy, brak kilku kanałów itd) opisanych powyżej i zrobiłem tak jak niektórzy radzili.

1. uruchom powrót do ustawień fabrycznych,

2. aktualizacja softu dekodera,

3. poprawnie zrobić podłączenie konwertera (ilość sat, diseq itd)

4. zaktualizować kanały cyfrowego polsatu (lub resztę FTA jak ktoś chce)

Teraz wszystko chodzi. Jednak wada powstała dla mnie nowa (opisywana przez innych) - wydłużył się czas startu dekodera. Podobno to wina uprawnień nadanych przez CP związanych w czasową promocją jednego pakietu. Zobaczymy.

Co do kanałów to mam wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pokazuje mi że nie mam paru kanałów ,chociaż w pakietach które zakupiłem one są gwarantowane . Zastanawiam się czy zostaną one ; dociągnięte ; czy potrzebna będzie rozmowa z ;infolinią; . Umowę podpisałem dzisiaj rano i wydaje mi się że o tej godzinie powinno być już wszystko ściągnięte. Dodam że brakuje paru kanałów np AXN HD ,FoxLife HD..Jak radzicie czekać , czy dzwonić.

 

Trzeba postępować zgodnie z tym co mówią w APS. Trzeba zostawić dekoder na kanale Dla abonentów na dłużej, ściągnięcie uprawnień trochę trwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten dekoder posiada funkcję przewijania i nagrywania jak turbodekoder. O co mi chodzi. Powiedzmy że oglądam jakiś film od początku i po 30 minutach mi się spodoba. Można włączyć nagrywanie i nagra od momentu od kiedy oglądam na tym kanale? Oraz czy jak oglądam film to mogę przewinąć do tyłu, by obejrzeć dany moment jeszcze raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pokazuje mi że nie mam paru kanałów ,chociaż w pakietach które zakupiłem one są gwarantowane . Zastanawiam się czy zostaną one ; dociągnięte ; czy potrzebna będzie rozmowa z ;infolinią; . Umowę podpisałem dzisiaj rano i wydaje mi się że o tej godzinie powinno być już wszystko ściągnięte. Dodam że brakuje paru kanałów np AXN HD ,FoxLife HD..Jak radzicie czekać , czy dzwonić.

 

Trzeba postępować zgodnie z tym co mówią w APS. Trzeba zostawić dekoder na kanale Dla abonentów na dłużej, ściągnięcie uprawnień trochę trwa.

Mi dzisiaj kurier przywiózł dekoder i też brakowało kilku kanałów, zarejestrowałem się w icok i dałem na wznów połączenie z satelitą. Po pół godzinie pojawiły sie wszystkie kanały. Wcale go wtedy nie miałem włączonego na kanale dla abonentów tylko na jakimś kanale dla dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Właśnie zrezygnowałem z N-ki ponieważ nie odpowiada mi oferta złożona przez "Króla Juliana" i stałem się posiadaczem CP. Zamówiłem podłączyłem i z początku też brakowało mi niektórych kanałów, ale po ponowieniu sygnału jest już wszystko. Jednak co bardzo mnie zdziwiło brak Stars.TV, a szkoda, bo jest to aktualnie moim zdaniem najlepszy kanał muzyczny i dodawanie go ręcznie to jakaś pomyłka powinien być na oficjalnej liście CP. Drugą rzeczą jest brak jakichkolwiek opcji internetowych... Po co Sagemcomie ESI 88 ethernet? nie wiem... Czy to się zmieni jakoś w najbliższym czasie? Można wgrać jakiś alternatywny soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...