Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A czemu miałby być jakiś problem akurat na telewizorach Panasonica? Co prawda jeszcze nie mam CP (choć to kwestia dni jak zamienię swojego Turbodekodera na tego Sagemcoma), ale będę podpinał do plazmy Panasonica 50" ST50. Zdam relację jak się sprawuje, jeśli do tego czasu jeszcze nie podłączysz go pod swój sprzęt ;)

 

Witam,

 

pytałem dlatego, że nawet na tym forum we wczesnych postach dotyczących tego dekodera i TV Panasonic, pojawiały się posty mówiące o jego problematycznej współpracy z TV marki Panasonic (konkretnie chodziło o problemy z HDCP po HDMI), co objawiało się niemożnością przejścia na rozdzielczość Full HD. Mam nadzieję, że problem występował na wczesnych wersjach softu i teraz go nie ma ,ale wolał bym się upewnić, przed podpisaniem umowy z CP na kilkanaście miesięcy. Także będę bardzo wdzięczny za Twoją relację jak to wygląda u Ciebie, a także od innych użytkowników forum.

 

Pozdrawiam:

Maverick78

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha rozumiem. Też coś podobnego kiedyś przerabiałem chyba w 2007r. z białym dekoderem Nki, ale jeśli mnie pamięć nie myli to też wtedy pomagało chyba przestawienie dekodera na tryb DVI zamiast HDMI czy jakoś tak.

Przy starym LCD Panasonica nie miałem problemu z HDCP i turbodekoderem Nki, natomiast po zmianie na 50st50 zauważyłem, że gdy tylko wyłączę TV to na dekoderze pojawia się "błąd HDCP", ale to w sumie nie przeszkadza, bo tylko na wył. TV ;)

 

W takim razie jeśli były tego typu problemy z dekoderami CP to również na razie poczekam na potwierdzenie od kogoś, że nie ma błędów HDCP w CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xanth

Nie zauważyłem u siebie Twojej "prawidłowości". Nie ma żadnego wpływu na nagrywanie czy nagrania się nakładają, czy dekoder jest w stanie uśpienia. Jeśli wszystkie uprawnienia są prawidłowo zapisane to MUSI nagrywać WSZYSTKO. Ja juz 2 krotnie zapełniłem nagraniami dysk bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sunnyluk też mam Onkyo i działa.

Podpiszę się pod zadowolonymi użytkownikami Esi-88. Nie mam z nim w zasadzie problemów. Pare razy nagrał mi czarny ekran jak przed końcem roku była zmiana pakietów i w promocji były dostępne wszystkie kanały. Pomagała wtedy metoda odłączenia od prądu na pół minuty w dniu, w którym chciałem coś nagrać. Obecnie nie ma zadnych problemów z nagrywaniem. Dekoder podłączony na dwa kable. Większość nagrywam z epg. Raz, czy dwa zawiesiło mi się przełączanie kanałów na pilocie. Poza tym wszystko ok. Rzeczy, które mi się nie podobają są mało istotne i wynikają raczej z przyzwyczajeń z poprzedniego dekodera.

Jedyna dla mnie wada tego dekodera, to tandetny, mały pilot, z malutkimi przyciskami, które często mylę po ciemku, kiedy chce sie coś wcisnąć na pamięć. Ale w sumie na to jest rada, kupić pilota uniwersalnego.

Także ja jestem zadowolony i polecam ten dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem u siebie Twojej "prawidłowości".

Szczerze mówiąc ja też przestałem ją widzieć. Jedynie w nocy z soboty na niedzielę miałem dwa puste nagrania, od tamtej pory mam ponad 20 nagrań, większość robiona z ręcznie ustawianego harmonogramu i poki co wszystko jest w najlepszym porządku. Coż, wyjdzie w praniu, na razie nie mam powodów do narzekań (jedyne co mnie wnerwia, to brak możliwości edycji zaplanowanego nagrania, żeby coś zmienić muszę kasować i ustawiać na nowo).

 

X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w sklepie i przy okazji w punkcie polsatu pooglądałem sobie ten dekoder, pilot straszne wrażenie robi miałem kiedyś takie cóś do nagrywarki HDD chińskiej ale z 10 lat temu, świat trochę poszedł do przodu :D. Ciekawe czy wszystkie funkcje da się zapisać do uniwersalnego. Z pacem miałem taki problem że zapisałem wszystko ale przewijanie nie działało bo żeby w tym cudzie włączyć przewijanie trzeba było nacisnąć i przytrzymać klawisz, na uniwersalnym to nie działało - dekoder zrozumiał to tak jakby się raz nacisnęło a to był skok o zadany czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ponawiam pytanie, do użytkowników dekoderów Sagemcom-a ESI-88 i telewizorów LCD, LED i Plazm firmy PANASONIC. Czy na obecnym sofcie (v 3.2.27) występują jakieś problemy we współpracy tego dekodera i jego kompatybilnością z telewizorami firmy Panasonic przez HDMI (czy nie ma problemów z pełną obsługą rozdzielczości Full HD) ?

 

Pozdrawiam:

Maverick78

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ponawiam pytanie, do użytkowników dekoderów Sagemcom-a ESI-88 i telewizorów LCD, LED i Plazm firmy PANASONIC. Czy na obecnym sofcie (v 3.2.27) występują jakieś problemy we współpracy tego dekodera i jego kompatybilnością z telewizorami firmy Panasonic przez HDMI (czy nie ma problemów z pełną obsługą rozdzielczości Full HD) ?

 

Pozdrawiam:

Maverick78

 

Podpinam się pod pytanie, żywo zainteresowany takim tandemem. Również zaniepokoiły mnie opinie na ten temat wyczytane w necie (m. in na tutejszym forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który model tego pilota używasz ?

Stary, sprawdzony 555. Używam od lat i oprócz tego, że trochę pościerały się klawisze, nadal działa bezawaryjnie i bezbłędnie :)

 

big_7319_smsd.jpg

 

Ale baza sprzętów Harmony jest ta sama dla wszystkich modeli. Jeśli jeden działa, to reszta będzie też działać ;)

 

X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Igal. Baza kodów do pilotów harmony jest jedną. Nie ma znaczenia czy masz wersję 300, 400 czy one.

Pilot do esi-88 jest bardzo fajny. Nie wiem czego od niego chcecie. Dobrze leży w ręce, przyciski są dobrze rozmieszczone i bez problemów można go używać po ciemku. Napisy na przyciskach są trwałe, nic się nie ściera. Największą zaletą jest to, że jest bardzo czuły, działa odbity od ścian czy sufitu. Może jest lekki ale czego się można spodziewać za kilkanaście złotych. Mam tv LG i Samsunga i ich piloty żeby działały muszą być idealnie wycelowane w odbiornik. Człowieka #$#&$# trafia. Co z tego, że fajnie wyglądają jak zachowują się jakby nie było w nich baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzis juz miałem problem z sagemcomem ,miał zaplanowane nagranie na hbo i zaczął nagrywac lecz na innych kanałach miałem napis brak sygnału ,czy to jest sporadyczny przypadek czy tak się dzieje,bo sprzet mam od 29 marca ,w n-ce mam dekoder przez piec lat i mnie nie zawiódł,a ten szajs po paru dniach juz takie zagrywki pokazuje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ponawiam pytanie, do użytkowników dekoderów Sagemcom-a ESI-88 i telewizorów LCD, LED i Plazm firmy PANASONIC. Czy na obecnym sofcie (v 3.2.27) występują jakieś problemy we współpracy tego dekodera i jego kompatybilnością z telewizorami firmy Panasonic przez HDMI (czy nie ma problemów z pełną obsługą rozdzielczości Full HD) ?

 

Pozdrawiam:

Maverick78

 

Podpinam się pod pytanie, żywo zainteresowany takim tandemem. Również zaniepokoiły mnie opinie na ten temat wyczytane w necie (m. in na tutejszym forum).

Ja również podbijam.

Ciekawi mnie też czy osoby mające problemy z TV tej marki rozwiązały problem podpinając amplituner po drodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzis juz miałem problem z sagemcomem ,miał zaplanowane nagranie na hbo i zaczął nagrywac lecz na innych kanałach miałem napis brak sygnału ,czy to jest sporadyczny przypadek czy tak się dzieje,bo sprzet mam od 29 marca ,w n-ce mam dekoder przez piec lat i mnie nie zawiódł,a ten szajs po paru dniach juz takie zagrywki pokazuje pozdrawiam

 

Tak nie powinno być. Sprawdź czy masz sygnał na obu kablach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...