Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po ostatniej aktualizacji oprogramowania która odbyła się w zeszłym roku, problemy z nagrywaniem znikły. Nie występował problem z nagraniem tylko około 1 minuty programu. Aż do wczoraj, zaplanowałem nagranie ale nagrało się tylko około 1 minuty.

Czy ktoś zauważył ponowne pojawianie się problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że tak. Mi też nagrywa 1 min lub wycina kawałek nagrania na początku. Wg Jaro problem dotyczy uprawnień czasowych tj gdy ktoś ustawi datę wygaśnięcia jakiegoś pakiety czy usługi na twoim koncie. Ja mam nowa umowę premium i iple do marca. To muszę czekać z potwierdzeniem tej teorii. Wcześniej miałem pakiet rozrywka od którego zaczęły się problemy. To się trochę mniej zgadza. Może pozmieniali coś z uprawnieniami w związku z walką bokserskie i macie problemy?

Jedno jest pewne jest to problem z uprawnieniami i leży po stronie CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ten problem. Nie dotyczy on wszystkich nagrań. Część jest w porządku, ale co któreś jest zepsute. Działa tylko powiedzmy 1 minuta, a dalej jest tylko czarny obraz. Ten problem pojawił mi się przynajmniej miesiąc temu, może więcej. Próbowałem już z odłączaniem dekodera od prądu, ale to nie usuwa problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro albo po jutrze jak wróce to nagram jak mi działa PVR i ocenicie czy to normalne czy musze dekoder wymienic na nowszy

 

Generalnie nic nie nagrywa sie jak trzeba, oraz nie mam kompletnie władzy przy przewijaniu i puszczaniu obrazu z PLAY/PAUSE, nagrałem kilka pozycji nie obejżałem żadnej bo tylko wcisne przewijanie trace kontrole na całością i nie mam obrazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wiecie, że do ESIego są 2 piloty ?

Wczoraj poleciałem do APSu z zepsutym pilotem i bez problemu dali mi drugi. Dopiero w domu zauważyłem, że przyciski od przewijania są w innym miejscu, wyżej :) Zamienione są dwa dolne rzędy z 3 i 4 licząc od dołu. Niby nic, ale teraz po ciemku nie trafiam w to co chcę :( Trzeba się nauczyć na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, bo z tego co znalazłem to ten z hd 1000 wygląda całkiem inaczej

http://www.eltrox.pl/polski-dekoder-dvb ... -6237.html

 

a ja miałem coś takiego

http://images02.olx.pl/ui/11/08/34/1305 ... rzedam.jpg

a teraz przyciski od nagrywania i przewijania mam zamienione z szarymi od telegazety, formatu obrazu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kanały sa jak najbardziej dostępne i świecą. Przywróć ustawienia fabryczne, albo ponów sygnał z satelity w ICOK, albo przez infolinię.
Albo po prostu wyszukaj kanały ponownie.

 

1. Przywróciłem ustawienia fabryczne

2. Przeszukałem kanały (z listy z transponderów sugerowanych przez CP oraz całej satelity Hotbird)

3. Ponowiłem sygnał z satelity przez icok

 

- bez rezultatów - jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siła sygnału 62%, wszystkie kanały działają bez zarzutu po za TVN HD i Religia TV ... Jeśli przyczyną była by antena problem powinien dotyczyć m.in. TVN 7 HD

 

Na tym transponderze nadawane są: TVN HD, TVN 24 HD, TVN Style HD Religia.tv i TVN Turbo HD. Więc to raczej wina anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem który zaobserwowałem od czterech dni. Na programie TVN HD o godzinie 12.20 na 10 minut zanika mi sygnał, czy u Was też to występuje.

Napisałem wczoraj do CP o moim problemie i dostałem taka odp:

Prosimy o dokonanie ponownej instalacji kanału TVN HD w oparciu o poniższe parametry:

 

Satelita: Eutelsat Hot Bird 13C (13°E)

Częstotliwość: 11,508 GHz

Polaryzacja: V (pionowa)

Symbol Rate: 27500 ksymb/s

FEC: 3/4

 

Jeśli po zainstalowaniu kanału problem nie ustąpi prosimy o informację zwrotną oraz podanie treści komunikatu aktualnie wyświetlającego się na ekranie telewizora.

 

I tu jest problem jak się do tego zabrać bo w ustawieniach nie mogę nic zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siła sygnału 62%

Niestety, dla mnie jest to zasadnicza i bardzo duża wada tego dekodera.

Ja też miałem siłe sygnału 62%, a jakość bardzo dobrą, a nie miałem części programów HD. Po przełączeniu na Ehostara 400 okazało się, ze jakpość sygnału to ledwie 40%. Po dokładnym ustawieniu anteny i konwertera jakość wzrosła do ponad 80% i wszystkie kanały się znalazły.

Niestety według wskazań ESI-88 nie da się optymalnie ustawić anteny. Potzrebny miernik, albo... właśnie dużo prostszy inny dekoder ale z takim wskazaniem siły i jakości sygnału jak we wspomnianym Echostarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...