Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja ten dekoder mam od kwietnia i działa coraz gorzej, teraz zaczął się taki problem że jak go włączę i przełączę w tv na odpowiednie hdmi to nie ma sygnału - czarny ekran. Dopiero muszę go wyłączyć i włączyć jeszcze raz - wtedy zaskoczy ( oczywiście nie dzieje się to zawsze, ale raz na kilka włączeń )

Czarne nagrania też pojawiały się coraz częściej - znalazłem na to rozwiązanie - gniazdko w wyłącznikiem czasowym - codziennie o 4:30 wyłączy mi dopływ prądu na 5 min i po kłopocie :D

muszę tylko pamiętać żeby nie nastawiać nagrywania na ten czas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z czarnym ekranem po włączeniu mam praktycznie zawsze, kiedy dekoder zaliczy reset wtyczkowy. Pierwsze uruchomienie, nawet przy włączonym na właściwym HDMI TV, kończy się czarnym ekranem i koniecznością wyłączenia i ponownego włączenia dekodera z pilota. Z czarnymi nagraniami się na szczęście (jeszcze) nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez jadę na pierwszej ulubionej liście - może to i dlatego - z tym akurat da się żyć, trochę to tylko u[beep]liwe :D i ciekawe że zdarza się raz na kilka właczeń,

bo jakby się to zdarzało za każdym razem byłaby w tym jakaś logika :D

bardziej mnie drażni chodzenie z kartą do dekodera z multiroom'u a mianowicie dwie rzeczy:

1. kartę w esi wkłada się czipem do góry a w dekach polsatu czipem na dół

2. po włożeniu karty z powrotem do esi wywala komunikat nieprawidłowa karta i wtedy tylko na chwilę ją trzeba wyciagnąć i wsadzić i jest ok

 

Trochę to denerwuje, że takie czary trza odprawiać :twisted: , żeby telewizję pooglądać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft wprowadza nową funkcjonalność "Strefy Abonenta" i "Auto Eco Wyłączenie" - automatyczne wyłączanie dekodera, gdy przez 3 lub 6 godzin (w zależności od ustawień w Menu) nie był naciskany przycisk na pilocie. Dodatkowo, wprowadzono poprawki do: "czarnych nagrań", problemu podczas jednoczesnego nagrywania dwóch programów i oglądania, wyświetlania komunikatu "Zakodowany sygnał" na niektórych kanałach FTA i błędnych nazw nagrań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal brakuje mi wyłączania dekodera o określonej przez użytkownika porze...

Masz na myśli coś w rodzaju funkcji sleep? Chyba żaden z polsatowskich dekoderów nie ma takiego rozwiązania. Po za tym coś podobnego zostało wprowadzone - samoczynne wyłączanie dekodera po 3 lub 6 godzinach braku aktywności.

...i brak ipli.

Ipla jak TVN Player jest od jakiegoś czasu dostępna w telewizorach ze Smart TV. Oczywiście, dobrze byłoby, gdyby wprowadzili ją do dekoderów ale według mnie lepiej żeby w 100% rozwiązali wszystkie inne problemy tych dekoderów. Możliwe też, że ipli nie mogą uruchomić ze względu na możliwości techniczne tego dekodera, które na to nie pozwalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem największą ściemą jest "Strefa Abonenta" która jest obecnie zwykłą reklamą strony internetowej Cyfrowego Polsatu. Poza tym za minus uznaje nieaktywowanie opcji Wiadomości i brak podglądu na parametry techniczne oraz wskaźnik siły i jakości danego kanału yak jak to ma miejsce w dekoderach CPT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tymczasem mam pewne pytanie a mianowicie czy słyszeliście że są pirackie programy do pirackiej obróbki wspomnianego w tym temacie dekodera? Tylko chyba wymagają one nowego flasha i procesora - na wrzucie widziałem nawet jeden z nich który dodatkowo ma na swojej grafice logo n'ki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...