Skocz do zawartości

Premier League oraz EFL (Championship, League One oraz League Two)


ronaldo7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ile jeszcze razy będziesz powtarzać w tym temacie te brednie, jakoby brak pieniędzy Abramowicza był przyczyną słabych wyników. Polecam sprawdzić, ile pieniędzy w ostatnich kilku okienkach wydała Chelsea na zawodników. Inna sprawa, nie ilość a jakość, po co do tego klubu przyszli piłkarze pokroju Zappacosty, Girouda czy Drinkwatera to ja nie mam pojęcia. Albo klasowi zawodnicy, albo młodzi z potencjałem.

 

 

Jaką w porównaniu z np United czy City? Przepłacają za przeciętniaków, bo taka tradycja w UK, ale kupują przede wszystkim zawodników, którym nie muszą płacić mega wysokich tygodniówek, więc o gwiazdach mogą jedynie pomarzyć. Masz zielone pojęcie w wielu sprawach, a się wymądrzasz.

 

Co do Costy, to stroił fochy, bo chciał odejść. Wielokrotnie wspominał, że rodzina narzeka na zimny klimat i brak znajomych. Męczył się w Anglii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

United niech się martwią o miejsce w TOP4, zobaczymy co jeszcze dzisiaj pokaże Liverpool i jutro Chelsea, Robi się ścisk na miejscach 2-5, a wszystkie te zespoły też się pomęczą w Lidze Mistrzów już niedługo. Za dwa tygodnie mecz Chelsea-United. :)

 

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niektórzy twierdzili, że po zakupie Sancheza odjadą reszcie ligi.

To chyba tylko dzieci tak twierdziły bo skład United to żadna rewelacja + trener który robi takie szopki że aż dziw iż to Mou.

Obrona United to śmiech na sali, małą liczba goli to zasługa tylko i wyłącznie bramkarza.

Pomoc? Ja od zawsze twierdziłem, że Pogba nie nadaje się do PL bo jest za wolny i w meczach gdzie piłkarze rywala stosują pressing Paul nie istnieje.

Atak? Cóż tu można miec różne opinie bo na papierze nie wygląda to źle, ale widząc jak grają napastnicy to raczej nóż się w kieszeni otwiera [ znowu Mou ] i nie tylko oni zresztą.

Ci piłkarze często grywają w pierwszym składzie:

Young

Smalling

Lingard

Jones

Często wchodzący

Fellaini

Darmian

Blind

I są to piłkarze mający swój wielki wkład w wyniki United po erze SAF-a czyli wyniki skandaliczne jak na ten klub.

I oni mają dalej ciągnąć ten klub po sukcesy tylko dlatego, że dowodzi nimi Mou?

Nie wydaje mi się.

Dodajmy do nich właśnie przepłaconych Pogbę, Lukaku, czy Rashforda który pod wodzą wspaniałego Mou stacza się w tempie bolidu F1 i mamy wspaniały skład United.

 

Jak dodam do tego to, że większość z nich zachowuje się na boisku tak jakby mieli wywalone na wszystko i wszystkich [ biega mi o zwykłą ambicję ] to drugie miejsce w tabeli jest tylko dlatego, że np. taki Liverpool wygra z City by za chwilę wtopić z outsiderem tabeli, podobnie Chelsea czy Totki.

Aż dziw bierze, że klub grający taką padakę jest drugi w tabeli i nie świadczy to za dobrze o samej lidze.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogba nie jest za wolny tylko brakuje mu regularności. Futbol nie jest jego pasją. Traktuje jak pańszczyznę, którą trzeba odbębnić, dlatego wielokrotnie przechodzi obok meczów. Podobnie było w Juventusie. Miał przebłyski, którymi się wszyscy podniecali. Poza tym, kupno Sancheza stworzyło w MU duże kominy płacowe, więc kto wie, jaka jest atmosfera w szatni. Być może mocno niezdrowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany, że gdyby MU zatrudniło Pepa, Kloppa czy nawet Conte, to taki Martial, Rashford czy  Pogba graliby dużo lepiej. Zobaczcie co ci trenerzy zrobili z takich graczy jak Sane, Moses czy Mane lub Firmino. Nikt mnie nie przekona, że w MU grają słabi zawodnicy.

W MU właśnie, że gra za dużo zawodników moze nie tyle słabych co zwykłych średniaków.

Zobacz ilu trwa od czasów SAF-a który jako jedyny umiał zrobić z nich team wygrywający.

Zobacz kto gra na obronie i jak gra. Z Valencii zrobili obrońcę [ dobrego zresztą ] z Younga też hahahha, przecież to absurd.

Dopiero jak prawie wszyscy zawodnicy których wymieniłem zostaną zastąpieni innymi to można będzie oczekiwać wyników na miarę United.

O trenerze nawet nie wspomnę bo to co wyprawia ten koleś to parodia.

Zresztą jak na mój nos to zawodnicy chyba też maja go powoli dosyć podobnie jak w The Blues i Realu. To jak grają mówi wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to za kadencji Mou przyszli Pogba, Ibra, Miki, Bailly, Matić, Lindelof czy Sanchez. Czy którykolwiek zrobił postęp? Trener to nie tylko transfery, ale praca z tymi zawodnikami, którzy już są i przede wszystkim dostosowanie taktyki do posiadanych piłkarzy. Ja tego w MU nie widzę. Tak samo jak postępów u Martiala, Rashforda czy totalne pomijanie takich graczy jak Shaw czy Herrera. Coś nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że w wielu topowych klubach, duża część transferów jest wzięta z pupy. Zero jakiejkolwiek logiki związanej z tym, czy dany zakup jest w ogóle potrzebny jeśli chodzi o daną pozycję na boisku i taktykę. Kupuje się hurtowo gwiazdy, by chyba sprzedać jak najwięcej koszulek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co daje klubom sprzedaż koszulek wytłumacz ? Nie wiem czy wiesz ale 85-95% kwoty ze sprzedaży koszulek idzie do sponsora technicznego(czyli producenta koszulki). Najlepsze kluby na świecie takie jak Barcelona, Real czy MU mają te 15% i jedynie Bayern jest tutaj wyjątkiem bo jego współwłaścicielem jest adidas. Jednym przywilejem dla klubu który sprzedaje dużo koszulek jest jedynie to, że koszulka może być zaprojektowana dla niego indywidualnie a nie z katalogu.. Taki New Balance ma 2-3 modele koszulek i porównaj sobie koszulki Lechii i Celticu (to jest ten sam model tylko spersonalizowany do klubów) Addidas ma takie zasady, że jak dobrze pamiętam od 20k rocznie sprzedaży projektuje indywidualnie i tylko cudem Legii na 100 lecie udało się stworzyć własny projekt po raz pierwszy w Polsce. To jest jeden z największych bzdurnych mitów powielanych w piłce od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jest to firma która ma marginalny udział w rynku więc też ma inne zasady podobnie jak Zina, 4F itd a  ja jednak miałem na myśli 2 firmy które zdominowały rynek czyli Addidas i Nike które zarabiają na koszulkach krocie.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo kilka meczów między drużynami zainteresowanymi o TOP 4 i sytuacja może się zmienić. Teoretycznie Arsenal jest trochę dalej ale te 8 punktów do czwartego miejsca to też nie jest jakaś przepaść. Chociaż oni mogą sobie zapewnić LM w inny sposób, być może znowu będziemy mieli pięć ekip z Anglii w tych rozgrywkach :)

No cóż, ciekawi mnie sytuacja w Manchesterze United, kiedyś uwielbiałem Mourinho, teraz trochę żałuje że zdecydował się na powrót do Chelsea, wolałbym go pamiętać jedynie z pierwszego podejścia. Nie życzę mu źle, mimo że ostatnio mu nie po drodze z The Blues ale dla mnie sytuacja trochę przypomina to, co działo się całkiem niedawno w Londynie z jego udziałem. Drugi sezon bez trofeów (szanujmy się, Puchar Ligi czy Liga Europy to żadne trofeum dla takiego klubu) będzie bolesny dla kibiców. Trzeba mieć też w głowie fakt, że to raczej krótkodystansowy trener, nie wierzę w długoterminowy projekt z jego udziałem a aktualna sytuacja zdaje się to tylko potwierdzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie ? Powiedzmy szczerze LE ważna jest dla Arsenalu i Milan ewentualnie Lazio jeszcze bo BVB raczej rzuci wszystko na Bundesligę. Bądźmy szczerzy Atletico jeszcze ma szansę powalczyć o 1 jak i spaść na 3 bo jak Real wygra zaległy w obu przypadkach będzie 7 punktów więc do zbicia i na noże w LE nie pójdzie.  Dlatego Arsenal to jeden z 2-3 faworytów LE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wiele drużyn ma szanse, Ajax był w finale w poprzednim roku, w czym Atletico rotujące kilkoma zawodnikami jest gorsze? Czy Arsenal? Tutaj mając farty w losowaniu można zajść daleko, a za miesiąc może się okazać, że Atletico w lidze nie będzie walczyło już o nic. Podobnie jak Arsenal, który skończy ligę na szóstym miejscu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale weź pod uwagę, że jeszcze masę kolejek w ligach i to, że teraz wystawili to nic nie znaczy bo w następnej rundzie czy kolejnej może być inaczej. Arsenal może olać ligę w zasadzie i rzucić siły na LE w którymś tygodniu i ich sytuacji to nie zmieni, Atletico tego nie może zrobić, oni nie będą ryzykować aby wygrać LE wybiorą ligę zawsze a Real na pewno do nich się zbliży i będzie tam walka o 2 miejsce.  Arsenal nie ma tego problemu, może sobie w weekend wystawić słabszy skład w lidze a LE zagrać mocniejszym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...