Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tubą promocyjną TV4? Czyli idąc tym tropem Polsat 2 jest tuba promocyjna Polsatu, Puls 2 - Pulsu? Na tym kanale jest właśnie dużo filmów a i dokumenty są chyba premierowo

Jako człowiek średnio rozgarnięty zarzucasz bardzo głupimi porównaniami, jak większość twoich postów. Puls 2 zakupuje sporo nowych pozycji programowych, Polsat 2 jest kanałem international. TV6 jakoś nie wygląda na samodzielny kanał. Pozycje na dziś:

 

Eva Luna - powt. TV4

Winx Club - powt.

Galileo EXTRA - powt.

Szósty zmysł - to chyba pozycja własna...

Mam talent! - wersja amerykańska

Ryzykanci - powt.

4music - powt.

Dekoratornia - powt.

Benny Hill - powt., jednak "premiera" w DVB-T

Film fabularny - różnie...

Big Brother 4.1 - bez komentarza

 

Rzeczywiście, różnorodność w NTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam takie pytanie, czy ten kanał w ogóle nadaje coś swojego POZA „Szóstym Zmysłem’’? Ta cała „mała Czarna’’ to nadają powtórki z TV4 czy może to ich własny program? Moim zdaniem ten kanał się na prawdę pozytywnie poprawił z niesamowitego szitu na kanał znośny. Czasem puszczą jakiś fajny film, Władców Móch, Benny Hilla jest dosyć spoko ale według mnie powinni dać jakiś własny program wieczorową porą. Wie ktoś w ogóle jaka jest ich teraźniejsza oglądalność? Kwiecień albo najlepiej maj? Bo w żadnych jeszcze listach z ukazaną oglądalnością nie znalazłem TV6 tak samo jak Polonii1. Newa ewa! Czy nikt tego nawet nie ogląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie po przejęciu przez Polsat TV6 zostanie zlikwidowane i w jego miejsce Polsat może wstawić jakiś swój nowy kanał tematyczny. W ogóle nic z tym kanałem nie robią nawet nie zdjęli sztywnego nadawania w 16:9 i tam gdzie lecą materiały 4:3 to mamy efekt znaczka pocztowego :-( Nie mogą TV4 zlikwidować ani zmienić jej nazwy bo by stracili miejsce w MUX2 DVB-T ale drugi bonusowy kanał mogą bo nie było obwarowania na to jaki to ma być kanał i że ma być to kanał o profilu uniwersalnym tak jak TV4 co udowadnia dodanie do MUX2 od Polsatu Polsat Sport News czyli ściśle tematycznego kanału sportowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV4 nie mogą zlikwidować, a TV6 owszem? Bez sensu. Nadawcą obu kanałów są Polskie Media S.A. od dawna zależne od Polsatu, choć to ostatnio doszło do małych przetasowań w kapitale spółki i umocnienia pozycji Zygmunta Solorza. Mimo wszystko oba kanały należy traktować jako oddzielnego nadawcę naziemnego, w ten sposób zostały przyznane miejsca w NTC - Polsat dostał swoje dwa, TV4 kolejne. Jeśli chcieliby zmienić nazwę, to nie ma przeciwwskazań, ponieważ każdy ma prawo do używania takiego brandu, jaki sobie wymyśli, pod warunkiem, że nie robi tego niezgodnie z prawem, jednak w tym przypadku mogłoby to wywołać pewien niesmak pośród ludu i konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten kanał się na prawdę pozytywnie poprawił z niesamowitego szitu na kanał znośny.

A moim zdaniem wręcz przeciwnie. Na początku mieli jakieś tam założenie. Programy typu reality, rozrywkowe i talent show z innych krajów. Teraz pomieszanie z poplątaniem z masą powtórek z TV4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek o 20 są podsumowani rajdów WRC. Następnie tego samego dnia leci powtórkami na TV4 tuż po północy. Następnego dnia o 8 jest powtórka na TV6. Więc z tymi powtórkami nie jest do końca tak źle. Widać że komuś tam w TV6 chce się chcieć i nie działa jak Ci z ATM Rozrywka. Wszystkie kanały powiązane z Polsatem tak startują. Najpierw biednie, minimum środków i dopiero powoli zarabiają na coś lepszego. TVN przyjął inną zasadę. Startuje z doskonale przygotowanymi kanałami. Niestety wszystko na kredyt co nie zawsze dobrze się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie po przejęciu przez Polsat TV6 zostanie zlikwidowane i w jego miejsce Polsat może wstawić jakiś swój nowy kanał tematyczny. W ogóle nic z tym kanałem nie robią nawet nie zdjęli sztywnego nadawania w 16:9 i tam gdzie lecą materiały 4:3 to mamy efekt znaczka pocztowego :-( Nie mogą TV4 zlikwidować ani zmienić jej nazwy bo by stracili miejsce w MUX2 DVB-T ale drugi bonusowy kanał mogą bo nie było obwarowania na to jaki to ma być kanał i że ma być to kanał o profilu uniwersalnym tak jak TV4 co udowadnia dodanie do MUX2 od Polsatu Polsat Sport News czyli ściśle tematycznego kanału sportowego.

 

Ależ mi przejęcie. To tak jakby TV Republikę od spółki TV Niezależna kupił Piotr Barełkowski :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Puls 2 zakupuje sporo nowych pozycji programowych

każda pozycja kupiona dla TV Puls 2 ląduje i tak w TV Puls plusem TV6 jest większa ilość filmów sam sobie odpowiedź na pytanie czy lepiej dać film nawet powtórkę czy ten sam serial na obu kanałach w tym samym czasie i to kolejny plus TV6 że nie dubluje takiej ilości pozycji jak Puls 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak było z kilkoma pozycjami, ale nie oznacza to, że tyczy się to wszystkich. Puls 2 jeśli coś oddaje na główną antenę to chociażby dlatego, że nie nadaje satelitarnie przez co abonenci CP czy nc+ nie mogli ich oglądać. Niestety Ty jak zwykle nie potrafisz spojrzeć na świat zdroworozsądkowo, tylko się mądrzysz. Wyślij im ramóweczkę, może będzie po twojemu następnym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak było z kilkoma pozycjami, ale nie oznacza to, że tyczy się to wszystkich. Puls 2 jeśli coś oddaje na główną antenę to chociażby dlatego, że nie nadaje satelitarnie przez co abonenci CP czy nc+ nie mogli ich oglądać. Niestety Ty jak zwykle nie potrafisz spojrzeć na świat zdroworozsądkowo, tylko się mądrzysz. Wyślij im ramóweczkę, może będzie po twojemu następnym razem.

 

Kilkoma? Chyba z kilkoma tak nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie mam pojęcia co wniosłeś tym postem. Niestety doszliśmy do etapu, w którym śmiało można powiedzieć, że twojemu zdezelowanemu światopoglądowi nic nie pomoże. Trudno Ci pojąć pewną zależność pomiędzy Pulsem a Pulsem 2 oraz tak jak do tej pory musiały realizować swój programming, by nie przepłacać w czasie budowania systemu dystrybucji oraz oglądalności. Jak delkowi trzeba powtarzać, że Puls 2 oddawał swoje pozycje na główną antenę, ponieważ nie były one nadawane wcześniej FTA satelitarnie, z kolei jeśli działo się na odwrót, to chociażby dlatego, że nie samymi premierami telewizja żyje - raz, że główna antena nie nadaje na tyle powtórek by każdy widz był zadowolony, dwa mała telewizja z ograniczonym zasięgiem musi wspomagać się produkcjami już sprawdzonymi by p[beep]rnąć do siebie nowych widzów. A jeśli chodzi o to całe "kilka" pozycji - czy Puls 2 nadaje ich tak dużo, by streszczać to inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd dane, że dostęp do NTC ma więcej ludzi? To, że DVB-T jest od kilkunastu dni dostępne w całej Polsce nie oznacza wcale, że wszyscy posiadają przystosowane telewizory czy też dekodery. Większościowy udział w rynku nadal mają i długo będą miały usługi pay-tv tj. platformy satelitarne i telewizje kablowe, a Puls 2 jest dostępny jedynie w tych drugich i to nie we wszystkich.

 

Zacytuję sam siebie z forum Media2:

Dane udziałów pay-tv na polskim rynku w 2012 roku:

Operatorzy satelitarni - CP, C+ i N - 37,9% wszystkich gospodarstw domowych

Operatorzy kablowi - UPC, Vectra, itd. - 32,6% wszystkich gospodarstw domowych

 

Teraz użyj wiedzy matematycznej i oblicz jaki udział pozostaje telewizji naziemnej. Odliczmy od tego osoby, które nie mają telewizora z MPEG4 lub tunera oraz tych, którzy w ogóle nie posiadają odbiorników a nawet prądu.

 

Czy już usprawiedliwiłem powtórki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie usprawiedliwiłeś bo dostęp do DVB-T ma każdy kto tylko chce wielkiej filozofii ani żadnych opłat nie ma i mają ją jak już pisałem dla regionalnej. Sprawa druga ze to nie powód by dawać równoczesne emisje na obu kanałach

Dzięki, że napisałeś mi czym jest DVB-T, bo do tej pory nie miałem pojęcia. Zasługujesz na rangę specjalną, bo w trudnych kwestiach potrafisz pomóc merytorycznie. I jako pierwszy przekazałeś opinii publicznej wynik przeprowadzonych przez siebie badań, że każdy trzyma telewizję naziemną dla kanałów regionalnych. Przyznam, że mam specyficzną rodzinę i znajomych, bo jeszcze nikt tak w moim otoczeniu tak nie zrobił, ale przekażę im co powiedział mi och wielki @golbi_84 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz na to żadnych dowodów. Są ludzie którzy dla regionalnej mają anteny naziemne. Druga sprawa patrzenie na takie osoby to kpina bo jak bedzie chciał Puls 2 złapać to sobie ją złapie patrzy sie na ludzi w odwrotnym kierunku czyli Ci co mają naziemna a nie mają satelity np. sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...