Skocz do zawartości

Cyfra - pytania poczatkujacego


hellboyek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów!

 

Na początku zaznaczę, że dopiero zaczynam raczkować w świecie telewizji satelitarnej (do tej pory zawsze korzystałem z kablówek). Od kilku tygodni jednak mieszkam na nowym osiedlu, gdzie na dachu budynku mamy zainstalowaną antenę satelitarną, do której dostęp ma każde mieszkanie. Z racji tego że oprócz satelity jest tam też antena do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej (a mój tv nie ma wbudowanego dekodera dvb-t) szarpnąłem się więc na Fergusona Ariva 250 Combo. Tuner baz najmniejszych problemów wyszukał mi wszystkie kanały naziemnej telewizji cyfrowej i m.in. programy kodowanej Cyfry Plus. Zależy mi bardzo, by mieć Pakiet Canal Plus i stąd moje pytanie:

po podpisaniu umowy z Cyfrą Plus, chcąc korzystać z mojego obecnego tunera i odbierać kanały HD z Pakietu Cyfry muszę dokupić moduł CI czy dostanę zwykłą kartę abonencką, która przy tym tunerze pozwoli mi cieszyć się programami z rodziny Canal+? Zaznaczę, że chodzi mi o zwykły abonament, bo z tego co się doczytałem w formie pre-paid nie można odbierać kanałów Canal Plusa (Canal+Sport, C+Sport HD itd.)

 

Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość - jestem strasznym laikiem w tych sprawach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dostać samą kartę, jak włożysz ją do slotu (to wąskie wejscie) i nie będzie działało, to należy zmienić oprogramowanie z Conax na uniwersalne i nie potrzeba modółü.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak włożysz ją do slotu (to wąskie wejscie) i nie będzie działało, to należy zmienić oprogramowanie z Conax na uniwersalne

To nie Opticum, na Fergusonach karta C+ będzie hulała od razu, bez żadnych ingerencji.

 

Tak, wystarczy sama karta bez modułu do odbioru wszystkich kanałów jakie masz w ofercie. Nie będą tylko działały oferty VOD i Na Życzenie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha!

Zaznaczę, że chodzi mi o zwykły abonament, bo z tego co się doczytałem w formie pre-paid nie można odbierać kanałów Canal Plusa (Canal+Sport, C+Sport HD itd.)

Można odbierać te kanały w prepaid. Wyszukaj sobie frazę "Cyfra kompakt" na największym portalu aukcyjnym, kartę na 6 miesięcy dostaniesz za 439 zł. Będziesz miał wtedy dostępny pakiet C+ Kompakt HD z kanałami HD. Jak chcesz bardziej ubogo to wyszukaj "Cyfra start" to masz pakiet C+ Start HD z kanałami HD za 229 zł. :)

 

Tylko uważnie przeglądaj ogłoszenia, bo niektórzy próbują wcisnąć w ten sposób pakiet "C+ na kartę"/"Start HD" (bez C+ za 199 zł), który jest zupełnie innym produktem i tych kanałów (Canal+Sport, C+Sport HD itd.) nie oferuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się tym co przejmować. Gdybyś chciał kupić kartę we wrześniu, to w opisach karty będą ważne do 28.02.2013, gdy w październiku to do 31.03.2013 itd., to jest orientacyjna informacja dla kupującego :)

 

W rzeczywistości kupując kartę masz 6 miesięcy oglądania - ten w którym kupujesz i aktywujesz kartę + 5 następnych. Jak obliczysz to wyjdzie Ci 31.01.2013.

 

Po wygaśnięciu tego okresu karty nie można doładować i staje się bezużyteczna. Kupujesz wtedy nową na portalu aukcyjnym/sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

decyzja zapadła i wziąłem Canal+Kompakt HD na 12 miesięcy. Do mojego Fergusona Ariva 250 Combo faktycznie dostałem samą kartę, która została bardzo szybka aktywowana (do godziny) i zdecydowanie większość kanałów ładnie świeci. Jest jednak kilka, na których pojawia mi się informacja "brak lub zły sygnał". Tyczy się to takich programów jak: AXN hd, Travel, SportKlub, BBC World, Universal Channel, ExtremeSports, Zone Romantica, HBO HD (przy czym HBO2HD i HBO Comedy odbierane są bez najmniejszych problemów- korzystam z 3 miesięcy gratis ;)).

W czym tkwi problem? Antena chyba jest dobrze ustawiona, bo reszta programów jest odbierana znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko kąt konwertera warto ustawić. U mnie po przestawieniu dosłownie o parę stopni jakość na HBO HD skoczyła na 76%. Wcześniej na tym programie jakość 'skakała" pomiedzy 35% a 60%. teraz jest stabilnie na wszystkich. Ot niby drobiazg a przy gorszej pogodzie obraz nie zanika już tak szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

Mam problem z odbiorem cyfry+ tak na niektórych kanałach piszę brak sygnału lub nie można oglądać bo się robią klocki mam dekoder PHILIPS PVR HD i antene cyfry+ 60cm z konwerterem pojedynczym sygnał na dekoderze jest dobry proszę o pomoc czego to może być wina ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, będzie odpowiednia.

jeszcze mam takie pytanie bo w salonie cyfry+ można kupić antene 70cm z logo cyfra+ hd z konwerterem twin czy taka antena by była dobra ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie pytam jak sie to ustawia

Jeśli chcesz ustawiać sam, a z twoich pytań tak wnioskuję, to pewnie "na oko". Raczej sobie odpuść. Trzeba mieć niebywałe szczęście aby w ten sposób ustawić prawidłowo antenę.

Krótko: ustawiasz kąt azymutu, elewacji oraz kąt konwertera. Wszystko musi być ustawione bardzo precyzyjnie (szczególnie przy odbiorze kanałów HD ze słabych konwerterów).

Raczej będzie potrzebny miernik sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...