Skocz do zawartości

Cyfra - pytania poczatkujacego


hellboyek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10892 H SR 27500 FEC 3/4 PID 128 : Lista kanałów SD na dekoderze PHILIPS HD 7201/91

10892 H SR 27500 FEC 3/4 PID 227 : Lista kanałów HD Na dekoderze PHILIPS HD 7201/91

Menu 7.1.B ,zmiana PID 128 na PID 227 , a następnie Menu 5.2.OK. ( wyszukiwanie CYFRA+ ).

Być może satelita inny z PID 128 jest ustawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam podobna sytuacje - kara za dekoder 300 zł.

Spłacona w calości we wrzesniu 2011 roku.

Mija rok przysyłają - pomimo spłaty - znow kare umowna (jakby nigdy nic bez odsetek itp.). Po wysłaniu z mojej strony potwierdzeń przelewów sprzed roku ping pong mailowy i korespondencyjny droga tradycyjna (wybulilem w 2 miesiace juz 20 zł na polecone z tymi dowodami wplat) dostaje zupelnie odpowiedzi nie na temat i ciagle zaznaczenie ze mam wplacic 300 zł kary.

Dodam tylko ze dekoder nie został oddany, a karta odeslana listem poleconym (wiec kara powinna wynosic 200 nie 300 zł - jednakze zaznaczam iz mam wplacone 300).

Ostatecznie poprosilem o zestawienie jakie mialy byc wplaty i jakie rachunki. Przesłali mi oczywiscie poczta i na e-mail i na tym wyciagu nie widnieje moja wplata 300 zł tytulem kary. Znow wysylam wiec te przelewy jakie dokonalem i znow dostaje glupie odpowiedzi nie na temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym własnie problem ze z punktów odbijaja mnie do centrali.

Karty nie mogłem oddac w punkcie "bo przyjmuja tylko z dekoderem" a nie oddzielnie, a argumenty ze dekoder zawieruszył sie podczas przeprowadzki nie jest argumentem.

Po zapłaceniu kary - po 12/13 miesiacach zaczela sie ponowna akcja z kara umowna.

Która jak pisałem została zapłacona, a wszelkie przesyłanie im kilkukrotne skany i wydruki dokonanych wpłat sa olewane.

Uzyskiwane odpowiedzi sa wogole nie na temat.

Jak dla mnie to czysta banda złodzieji, jak 4 lata byłem abonentem to ok. Ale po odejsciu robia wszystko by sciagac dalej kase i uprzykrzac zycie.

Na dzien dizisiejszy wiem jedno - mam wplaty dokonane, karte zwrocona, a kolejne 300 zl odemnie nie uzyskaja.

Wystarczy ze kase taka dostali rok ponad rok temu.

Jesli sytuacji nie wyjasnia w najblizszych tygodniach sprawa skonczy sie w Sądzie.

 

dodam jeszcze iz dzis dostalem lakoniczna odpowiedz iz mam sobie to zalatwiac z jakimis Presco bo tam zostala skierowana sprawa. oto ich odpowiedz po moim 2 miesiecznym wysylaniu - kilkakrotnie - dowodow wplat ponad rok temu zaplaconej kary umownej.

swoja droga dziwne, skad po roku po zaplacie znow sobie o mnie przypomnienieli , a tymbardziej dlaczego nie przyjmuja do wiadomosci swoich bledow majac klarowne dokumenty wplat i dawno pieniedze na swoim koncie.

dla mnie to zwykli zlodzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie użytkuję telewizję N, czy po przejściu na Cyfrę jest konieczność korygowania ustawienia anteny?

Jak wygląda sprawa wejść z tyłu dekodera PVR PACE, rozumiem, że będzie miał to samo co nrecorder czyli będzie można podpiąć kabel SCART, HDMI i dwa kable antenowe do oglądania i nagrywania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale przypuszczam że chyba będzie potrzebna korekta ustawień anteny po n-ce, skoro nawet w n-ce w ramach jednego dekodera ale o różnych seriach potrzebna była korekta (nowszy typ nagrywającego jakość po 100% a na starszym na tych samych ustawieniach spadła do 60% i musiałem poprawiać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź..... ale chyba czułość dekodera ma jednak znaczenie? jak bowiem wytłumaczyć że na jednym dekoderze od n-ki miałem 100% jakości i BER na poziomie 0 a na drugim nie przestawiając anteny tylko 60% i pojawiały się BER od 1 wzwyż. Chyba to nie przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie ta ze każdy dekoer potrzebuje innego ustawienia anteny.... Po prostu od poczatku antena była ustawiona niedokładnie, jeden dekoder miał lepsza głowicę i demodulator i lepiej dawał sobie radę z nie najlepszą jakoscią sygnału a drugi juz nie i dletego musiałes precyzyjniej ustawic antenę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cyfra.tv- rozumiem, dziękuję za dokładne wyjaśnienie:) jaka minimalna wartość jakości jest uznawana za ok w przypadku dekodera pvr w cyfrze? bo rozumiem że na dwóch kablach ciężko mi będzie ustawić po 100% na obu wejściach. Antena 80 cm konwerter Inverto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konwertery inverto sa chyba najlepsze wiec dobrze trafiles. rozumiem, ze to jest typu twin, czyli z dwoma wyjsciami. na obu bedzie ten sam poziom. roznice moga wynikac z uszkodzenia jednego z kabli, z roznych warunkow pogodowych wykonania pomiaru i roznych dekoderow. rozne pokazuja rozne rzeczy. polecam zakup miernika wychylowego. pamietaj, ze mozesz podpisac umowe z c+ ze znizka dla abonentow innych platform.

 

teraz moje pytania. kiedys czytalem, ze jesli zamowie jakis pakiet rozszerzony w trakcie miesiaca, to do konca tego miesiaca mam za free. czy to prawda? i jeszcze jedno: czy obnizaja oplate za wybranie e-rachunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam cyfre+ z multiroomem i chcialbym zeby to dzialalo w ten sposob ze z konwertera chcialbym miec jeden przewod przez sciane a dopiero go rozdzielic w mieszkaniu dwa do dekodera z nagrywarka zeby ogladac co innego i nagrywac co innego ,a trzeci do drugiego dekodera. Istnieje takie magiczne urzadzonko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...