Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ok wielkie dzięki za pomoc panowie

mam jeszcze ostatnie pytanie do znawców,włączam nagrywanie i czasem udaje się przełączyć na inny kanał niż nagrywany a czasem pokazuje się okienko "czy przerwać nagrywanie",w opisie tunera miałem to info "Nagrywanie jednego kanału i oglądanie drugiego FTA w ramach jednego transpondera",to jak nie da się czy coś źle robię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielkich bólach i po 3 miesiącach polsat wymienił mi w końcu moduł na nowy i rzeczywiście brak teraz "wyrzucania" karty. Zainstalowałem moduł, zaktualizowałem soft do najnowszego 1.3.21MCAS, moduł się aktywował i wszystko działa poza jednym - głucha cisza na HBO HD. Czy ktoś ma jeszcze taki problem? Usuwałem kanał i wyszukiwałem go ponownie, wysyłałem ponownie uprawnienia i nic. Prośba o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania odnośnie tego dekodera bo rozważam jego zakup. Zauważyłem, że są pewne niedogodności z odbiorem Cyfry+ bez zmiany softu na wersję MCAS. Chciałbym się w związku z tym dowiedzieć czy zainstalowanie takiego sofru powoduje na przykład utratę gwarancji na Opticum X402p?

 

Ogólnie chciałbym posiadać tuner pozwalający bezproblemowo korzystać z Polsatu Cyfrowego, Cyfry+ i TNK HD. Nie jestem pewien czy X402p jest na tyle uniwersalny i jak to wygląda cenowo. Z tego co rozumiem to na sofcie producenta tuner ten współpracuje bez problemu z modułem nCAM TNK HD oraz modułem Polsatu. Natomiast jeśli chodzi o karty to można uruchomić kartę TNK HD ale nie da się odpalić na nim karty Cyfry+. Tak więc jeśli nie chciałbym zmieniać softu na MCAS to pozostałoby mi kupienie modułu Cyfra+ HD. Moje pytanie w związku z tym brzmi po ile taki moduł można obecnie kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania odnośnie tego dekodera bo rozważam jego zakup. Zauważyłem, że są pewne niedogodności z odbiorem Cyfry+ bez zmiany softu na wersję MCAS. Chciałbym się w związku z tym dowiedzieć czy zainstalowanie takiego sofru powoduje na przykład utratę gwarancji na Opticum X402p?

 

Ogólnie chciałbym posiadać tuner pozwalający bezproblemowo korzystać z Polsatu Cyfrowego, Cyfry+ i TNK HD. Nie jestem pewien czy X402p jest na tyle uniwersalny i jak to wygląda cenowo. Z tego co rozumiem to na sofcie producenta tuner ten współpracuje bez problemu z modułem nCAM TNK HD oraz modułem Polsatu. Natomiast jeśli chodzi o karty to można uruchomić kartę TNK HD ale nie da się odpalić na nim karty Cyfry+. Tak więc jeśli nie chciałbym zmieniać softu na MCAS to pozostałoby mi kupienie modułu Cyfra+ HD. Moje pytanie w związku z tym brzmi po ile taki moduł można obecnie kupić?

I tak i nie ( odp. na 1 pytanie)

 

 

po 2 soft conax a mcas to to samo z tym że mcas ma czytnik uniwersalny , co do samego Ncam trwa ostatnia poprawka ( 1.3.24 lub 1.3.25 nie pamiętam ), więc użytkownicy muszą ocenić i wysunąć wady oprogramowania ..... Co do samego modułu C+ HD kupisz na allegro za około 130 ^ 150pln wystarczy przeglądać aukcje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czytam forum od kilku dni i zdecydowałam się kupić dekoder x403p. Mam z nim dziwny problem otóż w sklepie sprzedawca wgrał jakiś soft dzięki któremu w czytniku bezpośrednio czytał mi cyfrę+, natomiast ja po przyjściu do domu wgrałam ze strony globo soft z listą kanałów ominęło mnie układanie listy cyferki, ale teraz nie mogę bez modułu oglądać cyfry, soft sprzedawcy po prostu został usunięty. Nie przeszkadza mi ten fakt, przynajmniej na razie, ponieważ w Łodzi można spokojnie kupić moduł od cyfry w cenie 49 zł, ja zdawałam philipsa pvr i kupiłam bez problemu. Także moduły są dostępne nadal w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo gość ze sklepu wgrał Ci soft MCAS a on gryzie się z softem producenta. Może są dostępne jakieś listy kanałów pod soft MCAS na necie?

 

Hmm, to może faktycznie to od czego zacznę to będzie zakup tego modułu Cyfry+ za 50 zł jeśli zdołam go jeszcze gdzieś znaleźć. Poza tym jak mniemam gwarancja na ten Globo wynosi 12 miesięcy i potem można wgrać soft MCAS bo nic się na tym nie traci. Jeśli te tuner faktycznie działa dużo lepiej od Arivy 200 w zakresie funkcji jakie oba posiadają to sądzę, ze nie mam się co dłużej zastanawiać...

 

PS. Niestety chodzą jakieś plotki, że Cyfra+ w 2011 roku sparuje wszystkie swoje karty z dekoderami i że zakończono już sprzedaż modułów Cyfra+ HD. To oznacza chyba ciężkie czasy dla posiadaczy uniwersalnych tunerów. Sprawa się komplikuje... https://satkurier.pl/news/61089/cyfra-ko ... ow-ci.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłam swój wczoraj w punkcie M1 na Brzezińskiej, ale wiem, że dziś miał je dostać Vobis na Piłsudskiego w Łodzi, wczoraj dzwoniłam. Może chodzi tu nie tyle o natychmiastowy koniec sprzedaży ale że po wyczerpaniu zapasów już ich nie będzie. A z tym mcas to możliwe, ale na razie wgrywać nie będę bo mam wrażenie że na module cyfra+ działa lepiej, ale to może być subiektywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sprzedają te moduły do wyczerpania zapasów ale raczej wiele ich już nie zostało bo wyprzedaż trwa od miesiąca.

 

Na samą kartę tuner powinien działać szybciej bo nie traci się czasu na pracę samego modułu. Tylko nie jestem pewien jak będzie z tym tunerem gdy Cyfra+ rzeczywiście sparuje swoje karty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parowanie będzie ale tylko tunery SAGEMCOM DSI 87 HD i Pace HDS 7241 PVR HD z tą zasadą że tuner będzie działał tylko z 1 przypisaną mu karta a ta karta może być użyta w różnych tunerach czy śmiesznych splinterach ( chyba tak się zwią) a w powyższych tunerach inna karta nie będzie działać ........

 

 

Więc czytać ale ze zrozumieniem ;)

 

 

@Sky Hunter nie wgrywamy list z www powód : płacz i lament że jakieś kanały nie działają lub tuner się wiesza !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że w tunerach takich jak Ariva 200 czy Opticum X402p parowanie nie będzie możliwe? Całe szczęście bo myślałem, że Cyfra+ może wysłać komendę przez satelitę i na przykład moja karta od nich zostanie raz na zawsze przywiązana do X402p...

 

A jak wygląda sytuacja gdy taka karta znajduje się w module CAM: Czy wtedy nie zostanie przypisana raz na zawsze do tego modułu lub moduł do tunera???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dot. X402p. Jak edytować nowego satelitę, którego nie ma w pamięci odbiornika? Próbowałem przeszukać częstotliwość 11660 V z Eurobirda 4a (4E), mając wcześniej ustawioną antenę na 4.8E i lekko ją modyfikując. Sygnał znalazł, jakość ok, ale po przeskanowaniu kanałów wyszukał programy z Astry 4A (właśnie 4.8E) i to z transpondera o zupełnie innej częstotliwości (jak sprawdziłem są to kanały z 12169 V). Dlaczego tak się dzieje? Może to błąd oprogramowania? Zresztą to tylko 1 z przykładów, z innymi satelitami jest podobnie np. mając ustawioną antenę na 4.8E pokazuje, że transpondery, które ma zapisane pod np. Hotbirdem mają silny sygnał. Po ich przeszukaniu jednak wyszukuje kanały z jakiejś innej częstotliwości z 4.8E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz problem z ustawieniami tunera LO I HI może masz przestawione ( daj na uniwersalny 9750/10600) jak to jest okk to masz problem z przełącznikiem lub konwertery zawyzaja wartości sat ....... A co do samej satelity to ja dodaj jak będziesz w menu wybierania satelit lub za pomoca edytora list na PC

 

 

@marcinkwiat na to ci nie odpowiem bo nie używam i nie trawie tych wynalazków .....

 

@Sky Hunter a nie lepiej 403 moduł może kiedyś jakiś będziesz miał polsat czy N HD lub coś innego ... zawsze się przydają gniazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie konwerter jest uniwersalny. poza tym nie używam, ani przełącznika, ani kliku konwerterów tylko 1....

 

Masz problem z ustawieniami tunera LO I HI może masz przestawione ( daj na uniwersalny 9750/10600) jak to jest okk to masz problem z przełącznikiem lub konwertery zawyzaja wartości sat ....... A co do samej satelity to ja dodaj jak będziesz w menu wybierania satelit lub za pomoca edytora list na PC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...