Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wgrałem dziś 1.3.11 z Upload co podaje kolega bigcyc123 łącznie z listą swoją, którą dograłem.

Wszystko działa bez żadnej zwiechy bez zarzutu łącznie z dźwiękiem na kanałach sd i hd

Soft wgrywałem przez RS232 a nie z pena jak zawsze.

Po wgraniu softu swoją listę dograłem z pena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Cię proszę o podanie, jak wgrałeś listę z pena po aktualizacji przez RS2. ja po aktualizacji przez pen nijak nie mogłem dograć gotowych list, nie mówiąc już o wgraniu listy ulubionych. Mam na dodatek problem z dźwiękiem, który siada mi po kilkunastu minutach oglądania jednego kanału. Może Twój sposób aktualizacji pomoże, ale nie mam kabla nuul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przymierzam się do kupna Cyfry+ z multiroom'em. Zamierzam kupić X403p.

W związku z powyższym zamiast standardowej karty C+ dostanę jakieś dwie inaczej wyglądające.

Czy z punktu widzenia odbiornika to są zwykłe karty, czy to są jakieś specjalizowane moduły CAM?

Czy któryś z forumowiczów zetknął się z tymi kartami i czy będą pracowały z X403p?

 

Z góry dziękuje za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Cię proszę o podanie, jak wgrałeś listę z pena po aktualizacji przez RS2. ja po aktualizacji przez pen nijak nie mogłem dograć gotowych list, nie mówiąc już o wgraniu listy ulubionych. Mam na dodatek problem z dźwiękiem, który siada mi po kilkunastu minutach oglądania jednego kanału. Może Twój sposób aktualizacji pomoże, ale nie mam kabla nuul.

Witaj !!! Listę musisz mieć swoją nagraną ze starego softu i zrobić myk jak podał bigcyc123 na 18 stronie forum. W wersji 1.3.11 jest już loader 5. i po zapisie wgrywasz.

Nowy soft przez RS tylko wgrasz za pomocą kabelka null. Ale możesz też spróbować z pena i będzie działał tylko nie wiem jaki skutek.

Testuję już to drugi dzień po kilka godzin jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przymierzam się do kupna Cyfry+ z multiroom'em. Zamierzam kupić X403p.

W związku z powyższym zamiast standardowej karty C+ dostanę jakieś dwie inaczej wyglądające.

Czy z punktu widzenia odbiornika to są zwykłe karty, czy to są jakieś specjalizowane moduły CAM?

Czy któryś z forumowiczów zetknął się z tymi kartami i czy będą pracowały z X403p?

 

Z góry dziękuje za informacje

 

z tego co się orintuję, to ten multiroom średnio się opłaca. polecam raczej spliter. cena bezprzewodowego to ok 400PLN, ale na kabelki duzo tańszy, bo z dwoma kartami klienta to koszt ok. 150 zł i na każdym z dekoderów taka sama oferta kanałowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z odtwarzaniem po wgraniu nowego softu i loadera 1,3,05.

Po uplywie okolo 30 minut ogladania obojetnie jakiego kanalu tv zaczyna przerywac glos kiedy przelacze na inny program to na nowo jest dobrze i po okolo 30 minut znowu tnie.

Probowalem wgrac z powrotem poprzedni soft i loader 1,2,84 ale niestety nie moge dodam ze na starszym sofcie chodzilo mi wszystko dobrze.

Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu.

 

Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinkwiat:"z tego co się orintuję, to ten multiroom średnio się opłaca. polecam raczej spliter. "

 

Rozważałem taka opcję, ale ceny bezprzowodowych są zaporowe, a pociągnąć kabli do splittera przewodowego nie mam jak (dom piętrowy). Za to dowiedziałem się, że te 6 godzin na dodatkowej karcie, to 6 godzin oglądania (a nie czas, który upłynął od załadowania praw) więc powinno wystarczyć. X403p będzie tunerem dodatkowym + nagrywanie, bo w salonie to zawsze ktoś siedzi przed TV. Jak ten multiroom nie będzie się dobrze sprawował to będę próbował dzielić kartę po Ethernecie (+WiFi). Z tego co czytałem, to X403p na to pozwala chociaż jest to "źle widziane":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinkwiat:"z tego co się orintuję, to ten multiroom średnio się opłaca. polecam raczej spliter. "

 

Rozważałem taka opcję, ale ceny bezprzowodowych są zaporowe, a pociągnąć kabli do splittera przewodowego nie mam jak (dom piętrowy). Za to dowiedziałem się, że te 6 godzin na dodatkowej karcie, to 6 godzin oglądania (a nie czas, który upłynął od załadowania praw) więc powinno wystarczyć. X403p będzie tunerem dodatkowym + nagrywanie, bo w salonie to zawsze ktoś siedzi przed TV. Jak ten multiroom nie będzie się dobrze sprawował to będę próbował dzielić kartę po Ethernecie (+WiFi). Z tego co czytałem, to X403p na to pozwala chociaż jest to "źle widziane":)

 

dla chcącego nic trudnego ;). sprawdź jeszcze w C+ czy na każdym z dekoderów bedziesz miał cały opłacany pakiet. coś mi sie obiło o uszy, że nie, ale nigdy tego nie sprawdzałem.

spliter przewodowy - robiłem w różnych miejscach już takie rozwiązanie, i raczej dalo radę. mimo rozciągnięcia przewodów polecam.

 

podpowie mi ktoś jak to z ta listą jest? dopiero kupiłem x402 i mam poukładaną swoją listę, a pojawił sie nowy soft (moze rozwiąże problem zwiech dekodera?)... jak ją zachować? nie chce mi się układać jej od nowa. a może ma ktoś poukładaną pod C+?

 

Próbowałem wgrać nowy soft 1.3.11 poprzez usb, ale pojawia się komunikat, że nieudane. W czym jest problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinkwiat proponuje tu poczytać viewtopic.php?f=17&t=13902&start=255 jak pamiętam 11 post od góry ;) ( obsługa banalnie prosta ) ...

 

 

@okon00 soft klona lemontree ( taka jego nazwa jak pamiętam , goldeny maja baff i yamatu) wersja nielegalna , nie ma nić w nim nadzwyczajnego ma te same błędy co softy do 1.3.08 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli tak to ktos wprowadził mnie w błąd :( wczoraj sam wrzuciłem go do swojego dekodera i rzeczywiście zupełnie inaczej wygląda.

w takim razie jaki soft jest najlepszy?bo ostatnio kupiłem ten sprzet i szczerze mówiać walcze z przycinajacym sie obrazem :( przy karcie cyfry,ustawienia antenty itp sprawy sa ok,jak oglądam jeden kanał jest ok,z chwila przerzucenia na drugi zaczyna sie przycinac,jezeli wyłacze dekoder i włącze znów jest ok,przerzuce pare kanalow i znów problem wraca,firma która mi sprzedała stwierdziła ze to wina oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś mi pomoże w doborze pełnego oprogramowania pod cyfre, na ta chwile system w moim dekoderze wyglada tak

MODEL ID ALi_3602

Wersja soft 06020200_1.2.87 [beep]

Wersja Hardware ALI-HD3-LV-VER3.0

Wersja loadera M2602B 1.1.4

STB S ALi3602_ALI-HD3-LV-VER3.0

STB ID 06020200v: 0046d1

Wersja LED 02480109

 

juz zastanawiam sie nad wysłaniem sprzętu do serwisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wgraj ostatnie oprogramowanie , następnie zrób ręczne przeszukanie satelity i ułóż kilka kanałów z C+ i sprawdzaj ... Dodatkowo jeśli masz Spliter ( chyba tak to się zwie to zapewniam że z nim mogą być problemy i to spore) jako dodatek sprawdź jeszcze raz , czy antena jest poprawnie ustawiona czy nie ma luźnych RF lub wiszącego kabla którym wiatr może szarpać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieć możliwość obejrzenia audycji nadawanej w 3D trzeba posiadać telewizor przystosowany do odbioru takiej technologii.

Czy posiadasz telewizor 3D? Jak znam życie to niestety nie i dlatego podczas transmisji w/w meczu słyszałeś tylko dźwięk nie widząc w ogóle obrazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ja to wyjaśnię: Canal+ Gol jest nadawany zwykle w MPEG-2/SD. Na czas transmisji przekaz przełączono do MPEG-4. Być może Opticum po takiej zmianie wymagał ponownego wyszukania Canal+ Gol, ponieważ miał go zapisanego jako kanał w MPEG-2, nie MPEG-4 (niektóre tunery tak miały). Oczywiście szukanie teraz nie ma sensu - po transmisji przekaz przełączono na MPEG-2. Do sprawdzenia przy następnej transmisji jeśli znowu będą korzystać z kanału już istniejącego w MPEG-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...