Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. A czy nowa poprawka załatwi sprawę rwącego się dźwięku po kilkunastu minutach oglądania jednego kanału. Póki co, ratuję się tylko zmianą kanału lub restartem odbiornika (ta druga opcja pomaga na trochę dłużej). Proszę o radę. Może coś nie tak u mnie z tunerkiem.

Pozdrawiam Tomek :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio kupiłem dekoder X403p, podpiąłem go do plazmy przez hdmi. Wcześniej miałem stronga 6880 podpiętego przez scart. Jakość obrazu na kanałach sd jest znacznie lepsza. Mam jednak do Was pytanie o kanały które są w proporcji 4:3 np. Nat Geo WIld lub National Geographic. Przy strongu moja plazma panasonic 42 poszerzała obraz na tych kanałach dzięki czemu nie było poziomych pasków na górze i dole ekranu. Przy Opticum - 1080i/60hz obraz nie jest poszerzany przez co widoczne są paski poziome w górze i na dole. Czy da się coś zrobić żeby obraz był poszerzany?

Mam cyfrę+.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kemotikony zapewne masz moduł CP. Zauważyłem że chyba wszystkie osoby posiadające moduł CP mają problem z rwaniem (charczeniem) dźwięku po pewnym czasie.Problem ten nie występuje przy sofcie 1.2.84 lecz w tym po jakimś czasie występuje szarpanie obrazu.Czekam na soft pozbawiony tych przypadłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Masz rację! :brawo: Posiadam moduł Polsatu. Kupiłem ten odbiornik własnie dlatego, że miał z nim i z Cyfrą + współpracować. No cóż, :censored: łell. Szkoda, że poprawki nie nadążają za harcami programistów cyfry+.

P.S. Czy moduł Polsatu tez się jakoś aktualizuje? :idea:

Pozdrawiam niecierpliwie.

Tomek - nie Agent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy module TNK HD programy HD jak i SD zmieniają się, +/- w ok. 1-2 sekundy. Obecnie używam samego modułu TNK HD

 

przy obecnym sofcie 1.3.16 nie ma żadnych problemów (przy starszych wersjach sporadycznie tuner lubi-al się zawieszać, albo nie dekodować programów, zwłaszcza jak się często zmieniało programy... pomagał wtedy reset odbiornika) ale teraz wszystko działa ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...