Jump to content
bigcyc123

Opticum HD X403p / 402p

Recommended Posts

zgadza się. bbc hd też nie ma głosu. w związku z tym mam troche głupie pyt. gdzie mam wyłączyć tego shara? proszę chociaż o naprowadzenie ;)

niestety nie pomogło skanowanie :( w dwojaki sposób mozna chyba skanować i nic.

Miałem ten sam problem z CANAL+ SPORT+ HD. Pomogło mi przywrócenie ustawień fabrycznych, aktualizacja softu i ręczne przeskanowanie transponderów...

Przed przywróceniem ustawień fabrycznych usunąłęm wszystkie kanały, a po przeskanowaniu nieba listę kanałów utworzyłem ręcznie (z poziomu dekodera).

Witam,

Mam taki oto problem z tunerem. Staram się wymusić wgranie oprogramowania przez rs232, ale coś mi nie wychodzi. To już mój drugi konwerter z usb na rs232. Pierwszy w ogóle nie chciał działać, a na drugim pojawia się taka oto informacja:

globo.jpg

I niestety nie wiem co z tym fantem zrobić. Konwerter to: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003DQ60JS/ref=oss_product + to: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000Q8FDAS/ref=oss_product Co robię źle? No chyba, że konwerter do bani?

Pozdrawiam.

Ma być kabel nullmodem a nie jakieś dziwne przejściówki , po 2 jak ci nie zadziała na kablu taki jak ma być to przejściówka w kosz....

Dzieci Londynu. "Świetne" tłumaczenie. Gdyby nie link w życiu bym się nie domyślił o co ci chodzi z tym konwerterem. Myślę że to cudeńko z pierwszego linku możesz użyć jak nie masz portu szeregowego RS w komputerze, ale zamiast tego drugiego należy użyć nullmodem kabel. Jak nie wiesz co to jest zapytaj panią Wiki albo pana Gugla (najlepiej po polsku). Takie coś to można sobie samemu zlutować.

Edit:

Albo kup sobie coś takiego:

http://www.amazon.co.uk/FPUK-Serial-Modem-Cable-RS-232/dp/B001D5O99E/ref=sr_1_3?s=electronics&ie=UTF8&qid=1288819123&sr=1-3

1.3.05

04.11.2010 Wersja MCAS

Modification history:

1.3.05
- loader has changed, after update change to older version impossible.
- fixed OSD bug  which appears in EPG mode
- fixed bugs in Organizing Services menu
- fixed audio Via HDMi bug  (on low-bitrate channels)

Uwaga Zmiana bootloadera !!!!

Soft do pobrania na upload

Bootloader zmienił się od 1.3.00 teraz obowiązuje 1.1.4 w celu poprawy pracy odbiornika :D

Program od dawna na upload ( do powrotu na stary soft mozna za pomoca usb , wejść w pena i potem aktualizacja a nie odrazu w aktualizcje )a po co komu lan chyba że ma nielegalny de bil ny Shar ....

Pierwsze co moim zdaniem rzuca się w oczy po wgraniu softu MCAS 1.3.05 to szybsze przełączanie programów.

Dzieci Londynu. "Świetne" tłumaczenie. Gdyby nie link w życiu bym się nie domyślił o co ci chodzi z tym konwerterem. Myślę że to cudeńko z pierwszego linku możesz użyć jak nie masz portu szeregowego RS w komputerze, ale zamiast tego drugiego należy użyć nullmodem kabel.
Dobra diagnoza to wszystko można kupić w kraju.Ale uwaga konwerter wymaga drivera na płytce.

Program od dawna na upload ( do powrotu na stary soft mozna za pomoca usb , wejść w pena i potem aktualizacja a nie odrazu w aktualizcje )a po co komu lan chyba że ma nielegalny de bil ny Shar ....

Kurcze. Robię to własnie z poziomu menadzera plikow ale niestety mam ten sam komunikat, ze loader jest niewlasciwy i nie mam opcji aby kontynuowac.

Genralnie zostalbym przy tej wersji 1.3.5 ale nie mam listy kanalow do tej wersji, a z nizszych wersji nie moge zaladowac listy.

Panie i panowie pisałem o listach jak któs ma z www to potem płacze mi tu w dziale że coś mu niedziała .....

Liste można wgrać stara bez problemu ......myk jest prosty

ściągamy program hex edytor otwieramy w nim soft i zmieniamy 3 na 4

przykład na sofcie ( nie mam listy aby pokazać ale to jest to samo)

orginał

40e2cb081ee372bfmed.jpg

zmieniony

17caa15605c06a31med.jpg

jak niże potem klikamy zapisz ( nie klikać zapisz jako ) i w ten sposób możemy wgrać stara liste na nowy soft :D

poprostu oszukujemy tuner jako że ma nowego bootloadera

Witam!

Mam kilka pytań co do tego odbiornika.

1)Czy współpracuje on z kartą Cyfry+?

2)Czy można do niego podłączyć dysk? Czy będzie działał tak jak w dekoderach Cyfry (pace, Philips pvr hd)?

3)Jak ten konwerter radzi sobie z kilkoma konwerterami?

Dziękuję za odpowiedź.

1. Tak, na sofcie mcas

2. Można. Dysk włącza się wraz ze startem dekodera lub po ustawieniu nagrywania. Można ustawić czas po którym przejdzie w tryb uśpienia.

3. Działa ok nawet z najtańszymi diseqc.

OK. A ten dysk to się gdzieś podłącza (zewnętrzny) czy można go włożyć do wewnątrz?

Rozumiem. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy ten dekoder będzie odbierał wszystkie kanały z Astry, czy tylko te, które ma wgrane Cyfra+?

Czy jest coś takiego jak ręczne wyszukiwanie kanałów?

Jeśli oprogramowanie ma taka w pamięci to tak , jeśli nie to taka listę robimy ręcznie z pilota .......

Witam,

przymierzam się do kupna tego tunerka, bo mam dość "padliny" z Cyfry. Docelowo chciałbym odbierać Cyfrę z karty, i w przyszłości być może Tnk HD z modułu.

Mam pytanie odnośnie softu pod cyfrę: na drogim portalu aukcyjnym, sprzedający oferują wgranie softu uniwersalnego który obejmie rzeczoną platformę.

Czy Globo oferuje oryginalny soft ?