Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

niestety nie pomogło skanowanie :( w dwojaki sposób mozna chyba skanować i nic.

 

Miałem ten sam problem z CANAL+ SPORT+ HD. Pomogło mi przywrócenie ustawień fabrycznych, aktualizacja softu i ręczne przeskanowanie transponderów...

Przed przywróceniem ustawień fabrycznych usunąłęm wszystkie kanały, a po przeskanowaniu nieba listę kanałów utworzyłem ręcznie (z poziomu dekodera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam taki oto problem z tunerem. Staram się wymusić wgranie oprogramowania przez rs232, ale coś mi nie wychodzi. To już mój drugi konwerter z usb na rs232. Pierwszy w ogóle nie chciał działać, a na drugim pojawia się taka oto informacja:

 

globo.jpg

 

I niestety nie wiem co z tym fantem zrobić. Konwerter to: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003DQ60JS/ref=oss_product + to: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000Q8FDAS/ref=oss_product Co robię źle? No chyba, że konwerter do bani?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieci Londynu. "Świetne" tłumaczenie. Gdyby nie link w życiu bym się nie domyślił o co ci chodzi z tym konwerterem. Myślę że to cudeńko z pierwszego linku możesz użyć jak nie masz portu szeregowego RS w komputerze, ale zamiast tego drugiego należy użyć nullmodem kabel. Jak nie wiesz co to jest zapytaj panią Wiki albo pana Gugla (najlepiej po polsku). Takie coś to można sobie samemu zlutować.

 

Edit:

Albo kup sobie coś takiego:

http://www.amazon.co.uk/FPUK-Serial-Modem-Cable-RS-232/dp/B001D5O99E/ref=sr_1_3?s=electronics&ie=UTF8&qid=1288819123&sr=1-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.3.05

 

04.11.2010 Wersja MCAS

 Modification history:

1.3.05
- loader has changed, after update change to older version impossible.
- fixed OSD bug  which appears in EPG mode
- fixed bugs in Organizing Services menu
- fixed audio Via HDMi bug  (on low-bitrate channels)

Uwaga Zmiana bootloadera !!!!

 

 

Soft do pobrania na upload

 

 

Bootloader zmienił się od 1.3.00 teraz obowiązuje 1.1.4 w celu poprawy pracy odbiornika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieci Londynu. "Świetne" tłumaczenie. Gdyby nie link w życiu bym się nie domyślił o co ci chodzi z tym konwerterem. Myślę że to cudeńko z pierwszego linku możesz użyć jak nie masz portu szeregowego RS w komputerze, ale zamiast tego drugiego należy użyć nullmodem kabel.
Dobra diagnoza to wszystko można kupić w kraju.Ale uwaga konwerter wymaga drivera na płytce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program od dawna na upload ( do powrotu na stary soft mozna za pomoca usb , wejść w pena i potem aktualizacja a nie odrazu w aktualizcje )a po co komu lan chyba że ma nielegalny de bil ny Shar ....

 

Kurcze. Robię to własnie z poziomu menadzera plikow ale niestety mam ten sam komunikat, ze loader jest niewlasciwy i nie mam opcji aby kontynuowac.

Genralnie zostalbym przy tej wersji 1.3.5 ale nie mam listy kanalow do tej wersji, a z nizszych wersji nie moge zaladowac listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie pisałem o listach jak któs ma z www to potem płacze mi tu w dziale że coś mu niedziała .....

 

Liste można wgrać stara bez problemu ......myk jest prosty

 

 

ściągamy program hex edytor otwieramy w nim soft i zmieniamy 3 na 4

 

przykład na sofcie ( nie mam listy aby pokazać ale to jest to samo)

 

orginał

 

40e2cb081ee372bfmed.jpg

 

zmieniony

 

17caa15605c06a31med.jpg

 

 

jak niże potem klikamy zapisz ( nie klikać zapisz jako ) i w ten sposób możemy wgrać stara liste na nowy soft :D

 

poprostu oszukujemy tuner jako że ma nowego bootloadera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam kilka pytań co do tego odbiornika.

1)Czy współpracuje on z kartą Cyfry+?

2)Czy można do niego podłączyć dysk? Czy będzie działał tak jak w dekoderach Cyfry (pace, Philips pvr hd)?

3)Jak ten konwerter radzi sobie z kilkoma konwerterami?

Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przymierzam się do kupna tego tunerka, bo mam dość "padliny" z Cyfry. Docelowo chciałbym odbierać Cyfrę z karty, i w przyszłości być może Tnk HD z modułu.

Mam pytanie odnośnie softu pod cyfrę: na drogim portalu aukcyjnym, sprzedający oferują wgranie softu uniwersalnego który obejmie rzeczoną platformę.

Czy Globo oferuje oryginalny soft ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...