Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilkumiesiecznej przerwie chcialem zmienic oprogramowanie w X402P na wersje macs. I nie wiem co moglem popsuc bo robilem jak dotad czyli update z pendriva. Nie pamietam tylko jednej rzeczy z wczesniejszych operacji. Przed wgraniem mialem komunikat ze to nieodpowiednia wersja oprogramowania i nie wiem czy toen komunikat byl wczesniej czy nie. Plik jest ten sam ktory wielokrotnie juz wgrywalem i zawsze bylo ok. Teraz po wgraniu odbiornik nie dziala. Uruchamia sie tylko zegar a guzikami mozna wejsc w jakis tryb TEST i to wszystko. Nie reaguje na pilota jak rowniez nie mozna nic wgrac po RS. Macie jakis pomysl w ktorym momencie cos sie moglo popsuc? Co to jest ten tryb testowy bo nie moge znalezc zadnych informacji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program

http://opticum.cba.pl/oprogramowanie/index.php?action=downloadfile&filename=Ratunek%20X4xP%20po%20RS%20Upgrade%202.0.0b.rar&directory=Opticum%20X403p%20-X402p&

 

Wgrywanie softa

Przed odpaleniem programu upgrade 2.0.0b musisz uruchomić jeszcze plik rejestracyjny LZMA (kliknij na niego 2razy)

1 - wyłącz tuner z sieci

2 - połącz tuner z komputerem kablem rs232

3 - włącz program upgrade 2.0.0b

4 - wybierz port ( com1- com10)

5 - wciśnij connect i włącz tuner do sieci teraz trzeba poczekać aż program otworzy funkcje programowania

6 - klikając 2 razy zaznacz funkcję "All Chunk"

7 - wybierz soft który chcesz wgrać i naciśnij "NEXT"

Teraz program będzie wgrywał soft,czekasz do momentu kiedy na ekranie pojawi się komunikat że operacja zakończyła się sukcesem, naciskasz OK. Przed tym komunikatem tuner restartuje tak jak przy wgrywaniu z pendriva.Na ekranie mogą pojawiać się informacje o błędach nie zwracaj na nie uwagi.

Schemat kabla

nullmodemschematics.jpg

 

........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o te dwa najnowsze softy mcas i conax, na każdym z nich mam problem z działaniem modułu cyfry+ (moduł ma najnowszy soft), po jakiejś pół godzinie zacina się dźwięk. Czy to może być błąd w tych softach czy też coś innego? Przy sofcie mcas karta cyfry+ działa bezbłędnie tylko bezpośrednio w czytniku. Zastanawiam się nad wgraniem wcześniejszych wersji oprogramowania, ale nie wiem czy sprzęt go przyjmie a nie posiadam kabla rs232. W czym może być problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ostatnia odpowiedź z GLOBO, 22.12.2010; prowadzę z Nimi korespondencję w sprawie zacinającego się dźwięku, u mnie z modułem CP.

Pozdrawiam :)

Marek

 

--------------------------

Cytowanie...

> Witam,

> niestety, po załadowaniu softu 1.3.21 problem z dźwiękiem nadal występuje.

> Czy jest plan usunięcia tego problemu?

> Pozdrawiam,

> Marek...

 

Tak,

 

jest to w tym momencie najważniejszy problem do rozwiązania.

Powinien zostać poprawiony w następnym oprogramowaniu.

Pozdrawiamy

Wsparcie Techniczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem od niedawna posiadaczem HD403p, przy probie wgrywania softu przez USB pojawia mi się komunikat nie właściwa wersja loadera , tuner ma wgrany soft model ID Ali_3602

software 06020200_1.2.87

hardware ALI-HD3-LV-VER3.0

loaderM3602B 1.1.4

próbuje wgrać soft 1.3.21 , mam pytanie czy jest jakiś sposób zmiany loadera żeby dało się go wgrać do tunera, ma może ktoś takowy opis jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem świeżym użytkownikiem X402p z softem 1.3.21 ALI.

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć łopatologicznie jak przekonwertować nagrany film z dysku?

Próbowałem softu "Export Tool-Konwerter nagran Opticum HD X40xp X7" zarówno ze strony GLOBO jak i ALIego,

ale żaden z nich nie otwiera mi nagranych plików.

W tunerze mam ustawioną opcję nagrań bez zabezpieczenia.

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbuje wgrać soft 1.3.21 , mam pytanie czy jest jakiś sposób zmiany loadera żeby dało się go wgrać do tunera, ma może ktoś takowy opis jak to zrobić.

 

Czy ten próbujesz wgrać? ALI3602_06020200_globo_OPTICUM_HD_X4_220_mcs_amstar_1.3.21

Tak ale próbowałem tez inny , również jak chce wgrać sama listę kanałów tez wyskakuje komunikat o niewłaściwym loaderze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbuje wgrać soft 1.3.21 , mam pytanie czy jest jakiś sposób zmiany loadera żeby dało się go wgrać do tunera, ma może ktoś takowy opis jak to zrobić.

 

Czy ten próbujesz wgrać? ALI3602_06020200_globo_OPTICUM_HD_X4_220_mcs_amstar_1.3.21

Tak ale próbowałem tez inny , również jak chce wgrać sama listę kanałów tez wyskakuje komunikat o niewłaściwym loaderze

 

Witajcie!!!

Zobacz na forum na str 18 dokładny opis przez kolegę jak zmodernizować listę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem świeżym użytkownikiem X402p z softem 1.3.21 ALI.

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć łopatologicznie jak przekonwertować nagrany film z dysku?

Próbowałem softu "Export Tool-Konwerter nagran Opticum HD X40xp X7" zarówno ze strony GLOBO jak i ALIego,

ale żaden z nich nie otwiera mi nagranych plików.

W tunerze mam ustawioną opcję nagrań bez zabezpieczenia.

 

Z góry dzięki

Witaj!!!

Ja używam darmowego programu Wondershare Media Converter.

O ile chcesz coś póżnej oglądać na kompie lub innym odtwarzaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak masz ustawione PS to nie musisz nic konwertować bo w zapisanym katalogu jest plik który możesz otworzyć przy WMP.Natomiast jeżeli masz ustawione TS to wtedy masz zapisać do formatu *.ts przy pomocy tego oprogramowania które wymieniłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program

http://opticum.cba.pl/oprogramowanie/index.php?action=downloadfile&filename=Ratunek%20X4xP%20po%20RS%20Upgrade%202.0.0b.rar&directory=Opticum%20X403p%20-X402p&

 

Wgrywanie softa

Przed odpaleniem programu upgrade 2.0.0b musisz uruchomić jeszcze plik rejestracyjny LZMA (kliknij na niego 2razy)

1 - wyłącz tuner z sieci

2 - połącz tuner z komputerem kablem rs232

3 - włącz program upgrade 2.0.0b

4 - wybierz port ( com1- com10)

5 - wciśnij connect i włącz tuner do sieci teraz trzeba poczekać aż program otworzy funkcje programowania

6 - klikając 2 razy zaznacz funkcję "All Chunk"

7 - wybierz soft który chcesz wgrać i naciśnij "NEXT"

Teraz program będzie wgrywał soft,czekasz do momentu kiedy na ekranie pojawi się komunikat że operacja zakończyła się sukcesem, naciskasz OK. Przed tym komunikatem tuner restartuje tak jak przy wgrywaniu z pendriva.Na ekranie mogą pojawiać się informacje o błędach nie zwracaj na nie uwagi.

Schemat kabla

nullmodemschematics.jpg

 

........

 

Moj x403p tez potrzebuje reanimacji po probie zmiany na ALI3602_06020200_globo_OPTICUM_HD_X4_220_mcs_amstar_1.3.21.

 

Mam kabel null modem ale pojawia sie informacja "Target not connected or target is error status" - domyslam sie ze to wina kabla?

 

Czy ten kabel RS232 ze schematu powyzej ma jakas oficjalna nazwe (aby go gdzies kupic) czy musze sobie go sam zrobic?

 

Dobra, juz troche dziala (musialem zmienic ustawienia portow), ale teraz dostaje taka wiadomosc:

Open Serial Port..

Sync to serial port..

Get Client protocol version & chunk

 

->Error:No Packet receive!

in execute command:version

Retry.....No Packet receive!

 

Co z tym zrobic?

 

GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym drugim programem jest juz troche lepiej. Ale, odbiornik podlaczony jest do komputera juz od godziny, na odbiorniku liczby ida powoli (w rej chwili jest 108) ale na komputerze wskazje ze wgralo sie dopiero 4% oprogramowania.

 

Czy to ma tak wolno isc, czy lepiej przerwac to i sprobowac od nowa.

 

 

GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...