Skocz do zawartości

Kanały Viasat


Bzyku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dodatku tragicznie w nich siebie nazywają : "WAJA SAT" Aż się żołądek do góry nogami wywraca jak się coś takiego słyszy.

Wybacz, ale nadawca wie lepiej, jak się nazywa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zauważyliście, że odkąd zostali przejęci przez Polsat, zaczęli się nachalnie reklamować w normalnej telewizji?

Na TVNie można np ich reklamy spotkać.

W dodatku tragicznie w nich siebie nazywają : "WAJA SAT" :roll: Aż się żołądek do góry nogami wywraca jak się coś takiego słyszy.

Ciekawe czemu, akurat tylko reklamy Viasat Ci tak bardzo przeszkadzają, a inne nie? :?:

O co Ci chodzi z tą nazwą? Przecież w innych krajach tak samo wymawiają słowo "Viasat", np. tutaj :arrow:http://www.youtube.com/watch?v=XjP1SV-IexA, więc jakim cudem "się żołądek do góry nogami wywraca"? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIASAT nawiązał współpracę z CP stąd na mocy wspólnej umowy zaczęli reklamować stacje które za niedługo także będą miały dopisek Polsat, do tego emisja reklam zaczęła się już od stycznia tego roku.

Wcześniej nikt nie był zainteresowany dołączeniem stacji Viasat, więc dzięki CP jest do nich szerszy dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą nazwą to w sumie może nie być taka oczywista sprawa.

Myślę, że większość osób najzwyczajniej w świecie nie wie jak się to powinno czytać, dlatego, że do tej pory mało kto miał do tych kanałów dostęp i mógł to sprawdzić "na własne uszy".

Mogę się założyć, że widząc nazwę "Viasat" a nigdy jej wcześniej nie słysząc, 99% osób (w Polsce oczywiście) powie "wjasat".

Prawdę mówiąc sam się przyzwyczaiłem do "wjasat" i teraz trudno mi się przestawić ;)

 

Tak samo jak kiedyś przyzwyczaiłem się do "ha be o", aczkolwiek tam sytuacja było nieco inna, bo akurat ta nazwa była kiedyś w ten właśnie sposób wymawiana nawet w reklamach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

History i Nature mają przejść na nadawanie 16:9 już niebawem, przynajmniej tak zakładał sam nadawca jeszcze przed wprowadzeniem ich do CP, na początku października 2012.

Nadawca deklarował iż od 16 stycznia 2013 Viasat Nature i History przejdą na nadawanie panoramiczne, był o tym art. na Satkurierze, zobaczymy co z tego wyniknie, sam czekam na to aż przestawią się na 16:9.

Link do artykułu: https://satkurier.pl/news/78942/vias ... w-169.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się założyć, że widząc nazwę "Viasat" a nigdy jej wcześniej nie słysząc, 99% osób (w Polsce oczywiście) powie "wjasat".

Prawdę mówiąc sam się przyzwyczaiłem do "wjasat" i teraz trudno mi się przestawić ;)

 

Tak samo jak kiedyś przyzwyczaiłem się do "ha be o", aczkolwiek tam sytuacja było nieco inna, bo akurat ta nazwa była kiedyś w ten właśnie sposób wymawiana nawet w reklamach.

 

Też się na początku zdziwiłem, jak to usłyszałem w reklamie, ale potem sobie uświadomiłem, że tak jest przecież poprawnie (w końcu Viasat to nie polska nazwa).

Większy szok przeżyłem, jak się dowiedziałem, że RBL.TV czyta się "re be el" a nie "ry by ly", jak dotąd robiłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą nazwą to w sumie może nie być taka oczywista sprawa.

Myślę, że większość osób najzwyczajniej w świecie nie wie jak się to powinno czytać, dlatego, że do tej pory mało kto miał do tych kanałów dostęp i mógł to sprawdzić "na własne uszy".

Mogę się założyć, że widząc nazwę "Viasat" a nigdy jej wcześniej nie słysząc, 99% osób (w Polsce oczywiście) powie "wjasat".

Prawdę mówiąc sam się przyzwyczaiłem do "wjasat" i teraz trudno mi się przestawić ;)

 

Tak samo jak kiedyś przyzwyczaiłem się do "ha be o", aczkolwiek tam sytuacja było nieco inna, bo akurat ta nazwa była kiedyś w ten właśnie sposób wymawiana nawet w reklamach.

Z tymi nazwami to w ogóle jaja. AXN od zawsze w swoich spotach promocyjnych nazywali się ej ex en (i słusznie). Nie zmieniało to faktu że wielu zwykłych ludzi mówiło że ma w kablówce a ix en. I co? I ostatnio na samym AXN lektor przy zapowiedziach mówi np. "dzisiaj w a ix en".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i tak jest słusznie. Ej ex en jest po angielsku a w Polsce mogliśmy sobie mówić po naszemu a ix en. A żeby czytać vjasat to trzeba się sporą weną wykazać bo napisane jest Viasat (vi-ja-sat). Poprawnie po angielsku jest pewnie tak jak czytają w reklamie vajasat, ale jak to jest poprawnie w wersji skandynawskiej to trudno powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

via

 

bez problemu, bo można czytać jako polskie znaki fonetyczne, śmiesznie robi się w przypadku łączenie dwóch języków, np. iks-man. w ogóle większość lektorów stosuje wymowę brytyjską, mimo że kraj pochodzenia filmów, albo kanału jak w przypadku HBO, sugerują zdecydowanie tę amerykańską. pominę niemalże całkowite nierozpoznawanie dźwięków, które w języku polskim nie istnieją, przez co brzmi to amatorsko/nienaturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIASAT World na polski rynek uruchomił stacje TV 1000 Polska, a także udostępniał w polskiej wersji językowej multiregionelne wersje stacji VIASAT Explorer, VIASAT History , VIASAT Nature i VIASAT History HD/VIASAT Nature HD.

Żadna z platform satelitarnych nie była zainteresowana włączeniem stacji do sowich ofert gdyż posiadają już stacje filmowe czy popularnonaukowe.

Stacja VIASAT Explorer jak i TV 1000 zostały wyłączone z oferty największej sieci kablowej UPC więc zapewne skłoniło to zaoferowanie stacji w tzw. joint venture.

I tu ku zaskoczeniu Cyfrowy Polsat widząc zagrożenie w zbliżającej się nowej oferty ze strony konkurencji NC+ zainteresował się stacjami VIASAT.

Wyraził zainteresowanie wyłącznie VIASAT Explorer, VIASAT History, VIASAT Nature, lecz bez stacji TV 1000, Spice oraz VIASAT History HD/VIASAT Nature HD.

Ponieważ Spice dzielił czas antenowy z VIASAT Explorer to dalsza jego dystrybucja nie miała już sensu (jest szansa że emisja dostanie wydłużona do 24 godzin), TV 1000 dedykowany wyłącznie na polski rynek też nie był w zainteresowaniu CP stąd jego emisja ze względu na słaby zasięg techniczny zostanie wyłączona.

Multi regionalna wersja VIASAT History HD / VIASAT Nature HD póki co jest utrzymywana i być może w późniejszym czasie także CP włączy ją do swojej oferty.

Umowa VIASAT z CP zakłada też emisje reklam (Polsat Media) a także dołączone członu do nazw stacji (POLSAT).

Fakt mając dostęp do wszystkich stacji z VIASAT to dużym plusem była emisja bez reklam, i jakość techniczna stacji jest na wysokim poziomie, zobaczymy jak to będzie gdy sieci kablowe i IPTV zostaną zobligowane do przełączenia na dosył z CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak wiadomo wszystkim od 1go stycznia 2013 kanały Viasat wprowadziły reklamy tak pomiędzy programami jak i w ich trakcie.

Bardzo często oglądam kanał Viasat History i owszem na początku stycznia dało się zauważyć reklamy pomiedzy programami, a także w ich trakcie.

Jednak od jakiegoś czasu widzę że filmy/programy nie są nimi przerywane tak rano jak i wieczorem, pomiędzy programami też trudno trafić na blok reklamowy. nie wiem jak na innych kanałach z tej paczki(Explorer i Nature) bo oglądam je sporadycznie.

Zastanawiam się skąd ta posucha? Czyżby po początkowym zainteresowaniu tymi kanałami przez reklamodawców dali sobie spokój uznając iż reklamowanie ich produktów na tych kanałach jest nieopłacalne? Bardzo mnie to ciekawi tym bardziej że mimo wszystko więcej reklam=duże zainteresowanie reklamodawców=duża oglądalność wśród widzów. Nie chciałbym by za jakieś 4,5 miesięcy okazało się że Cyfrowy Polsat wycofuje z oferty te kanały z racji ich znikomego zainteresowania(czytaj: znikomego zainteresowania reklamodawców) bo właśnie dla nich przeszedłem z n do CP.

Co wy o tym myślicie?

I jeszcze jedno- nie wie ktoś czy Viasaty są na wyłączność w CP? Osobiście wolałbym by jednak były na wyłączność bo odrurzniało by to ofertę CP od nc+. Jeśli się okaże że nc+ wprowadzi do oferty te kanały to CP nie ma żadnych własnych atutów poza kanałami sportowymi Polsat Sport, nc+ będzie nadal mieć w ofercie własne kanały na wyłączność(stacje Canal+ i stacje tematyczne z +em na końcu). Nie będzie więc żadnego atutu poza ceną by zawrzeć umowę z CP skoro oferuje te same kanały co nc+.

Zdaję sobie sprawę z tego że wyłączność oznacza mniejsze wpływy z reklam z racji mniejszej dostępności, ale wolałbym by jednak zostały one w CP skoro zdobył się już na taki krok by jako pierwsza platforma satelitarna w Polsce je dystrybuować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestudiowałem właśnie ofertę Polsat Media dot. kanałów Viasat na luty i jasno wychodzi na to że kanały nie przerywają programów reklamami. Bloki reklamowe pojawiają się jedynie pomiędzy programami/filmami, a nie w ich trakcie. Nie wiem do jakiego czasu potrwa ta sytuacja, ale przynajmniej już wiem że brak reklam w trakcie nadawania programu to nie oznaka braku zainteresowania reklamodawców, a strategia nadawcy. Bardzo mnie to cieszy.

 

@Przemosat- a jakieś podparcie twojej tezy? Bo sorry, ale napisanie że nie są i tyle to żaden argument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...