Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jak za chwilę ktoś sobie zmieni nazwy we wszystkich kanałach i "puści" ekran kontrolny to też trzeba będzie płacić mu za to - bo zrobił rebranding? Umowa chyba tak nie działa. Ja płacę w terminie za to na co się umawiałem. A w wypadku zmiany widzi mi się dostawcy to chyba powinienem dostać pismo czy takie zmiany mi pasują. I jak nie to rozwód lub propozycja kontynuacji umowy na nowych warunkach. Ciekawe co na to UOKiK?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, mg1 napisał:

Czyli jak za chwilę ktoś sobie zmieni nazwy we wszystkich kanałach i "puści" ekran kontrolny to też trzeba będzie płacić mu za to - bo zrobił rebranding? 

Niestety takie mamy prawo a raczej obchodzenie prawa. Podobnie jest z kanałami "gwarantowanymi". Wystarczy dany kanał nazwać niegwarantowanym i już bez konsekwencji można go wycofać z oferty.

I to wszystko by chronić prawa konsumenta :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj przecież mamy do czynienie z rebrandingiem. Firma z ktora podpisujemy umowy na Polsat Box to nadal Cyfrowy Polsat SA. Polsat Box oferuje te same pakiety, te same usługi, ten sam sprzęt, co więcej zawsze możemy dokonać wymiany.

Edytowane przez apj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, apj napisał:

Tutaj przecież mamy do czynienie z rebrandingiem

Tu jak najbardziej tak, ale...

17 godzin temu, mg1 napisał:

po "rebrandingu" Superstacji na Wydarzenia24 można słać wypowiedzenie?

tu odpowiedź też powinna brzmieć TAK :!:

ale tak zamotali tematem że wyszło im że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat taki z umowy:

 

4.Cyfrowy  Polsat  zastrzega  sobie  prawo  zastępowania  programów  telewizyjnych  i/lub   radiowych   w   ramach   Pakietu   Programów   przez   inne   programy   lub   zmniejszenie   ich   liczby,   jeżeli   wynika   to   z   ważnych   przyczyn   prawnych,   technicznych, organizacyjnych lub ekonomicznych. W szczególności zalicza się do nich:  utratę  przez  Cyfrowy  Polsat  uprawnień  do  rozprowadzania  programów,  zaprzestanie nadawania programu przez nadawcę, zmianę satelity lub systemu nadawania,   zakończenie   rozprowadzania   z   powodu   zbyt   niskiego   poziomu   oglądalności.  O  zmianach  takich  Abonenci  będą  uprzednio  informowani,  w  szczególności  poprzez  emisję  stosownego  komunikatu  tekstowego  na  ekranie  odbiornika   telewizyjnego   Abonenta,   poprzez   emisję   w   trakcie   odbioru   programów   przez   Abonenta   scrolla   (przewijanego   tekstu)   informacyjnego   dotyczącego  zmiany  lub  poprzez  zamieszczenie  informacji  o  takiej  zmianie  na  stronie  internetowej  Cyfrowego  Polsatu  lub  na  kanale  dla  Abonentów.  W  takim  przypadku  Abonentowi  przysługuje  prawo  do  rozwiązania  Umowy  Abonenckiej  bez  zachowania  okresu  wypowiedzenia,  jednakże  nie  później  niż  30  dni  od  dokonania  takiej  zmiany,  ze  skutkiem  na  koniec  Okresu  Rozliczeniowego,  w  którym   przyjęto   pisemne   oświadczenie   Abonenta   o   rozwiązaniu   Umowy   Abonenckiej.

 

Czyli chyba mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, apj napisał:

KRRiT wydała zgodę na „zmianę nazwy”.

To mi też szwagier wyda zgodę żeby im płacić w szyszkach i żołędziach co ich sobie w parku nazbieram.😉

Umowa jest między mną a CP. I skoro CP wprowadza zmiany to ja mam prawo do rezygnacji z ich usług jeżeli nie akceptuję tych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, patryszq napisał:

A czy tvn meteo ktory mialem gwarantowany a zmienił sie w HGTV pozwalał na zrywanie umowy . Nie :) 

No... NIE, ale nie dla wszystkich😁- ja udowodniłem że zlikwidowany kanał nadal istnieje, nadal jest w tych samych rękach tyle że przeszedł do nadawania w internecie i z tymi argumentami CP już se nie poradził😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalne stanowisko:
 

Uprzejmie informujemy, że kanał Superstacja HD nie został wycofany. Z dniem 01.09.2021 r. nastąpiła zmiana nazwy kanału Superstacja HD na Wydarzenia 24 HD. 
Mając powyższe na uwadze brak jest podstawy do rozwiązania Umowy bez naliczenia noty. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz kanał TVN24 gwarantowany w umowie, ta licencja to na pewno nie kontynuacja starej, to będzie teraz kanał holenderski polskojęzyczny.

satkurier powinien oficjalnie zapytać o to operatorów a potem ukoik jak to widzi.

 

druga sprawa platformy mogą cfancikiem zaprzestać oferować stare pakiety i oferować nowe w wyższej cenie.

Edytowane przez LorDx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja w swoim ulubionym temacie...😀

https://satkurier.pl/news/210343/kanal-lifetime-zakonczy-nadawanie.html

 

Kanał gwarantowany od kiedy do kiedy?

Orange wysyła info do klientów że usunięcie od 1 lutego 2022 - i możliwość wypowiedzenia umów

 

Czekam na listę kanałów z Naszej Ulubionej TV

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...